Stan zubożenia białostockiego społeczeństwa
(wideo)

MOPS - Malmeda BiałystokWczoraj byłem w dwóch miejscach w Białymstoku, na ulicy Malmeda  i Bema. W obu tych miejscach białostoczanie otrzymują świadczenia pieniężne.   Nakręciłem tam dwa krótkie filmy, filmy pokazujące biedę i niski stan polskiego społeczeństwa. Młodzi i starzy ludzie stoją w dłuuugich kolejkach po zapomogi socjalne w dwóch różnych punktach MOPR-u – Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Białymstoku.

Widać, że ludzi przycisnęła bieda i to solidnie. Oto rezultaty życia pod reżimem Donalda Tuska i reszty hołoty z rządu warszawskiego (celowo nie nazywam go rządem polskim). To nie jest śmieszne. To jest przykre, że ludzie muszą aż tak upadlać się i stać po jakieś drobne zasiłki, które prawdopodobnie i tak są niskie – podejrzewam, że jakieś 100-200zł mogą dostawać miesięcznie, aby przeżyć – co w skali światowej jest drobnicą i pokazuje jak upodlone i poniżone jest polskie społeczeństwo przez biedę i reżim Tuska. Takich długich kolejek to ja tam jeszcze nigdy nie widziałem. Myślę, że to są ludzie, którzy już nie wiedzą czy żyć w tym kraju czy wyjechać za granicę, czy sie zabić.

Oskar Wądołowski

Bieda w Białymstoku – kolejne kolejki po socjal w MOPR – ul.Bema – 22.09.2014

Długie kolejki po socjal z MOPR-u w Białymstoku – ulica Malmeda – 22.09.2014

Materiały specjalnie dla AkcjaBIALYSTOK nakręcił Oskar Wądołowski

One Reply to “Stan zubożenia białostockiego społeczeństwa
(wideo)”

  1. MOPR wychodząc na przeciw oczekiwaniom społecznym, że bieda w mieście jest zbyt widoczna, wybudował sobie nowy pałac na Starosielcach. Bieda zniknie z centrum Białegostoku.Dzięki temu pod parasolami piwnymi przy ratuszu spokojnie bez „moralniaka” można będzie spijać zimnego browca….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.