nowy "Thumbnail" dla Sudy

kacik

1.  Sprawa Sudy

suda2Nazywam się Andrzej Suda. Jestem Polakiem, który przez ostatnie 24 lata żył w USA. Bylem świadkiem zdrady państwa dokonanego przez ludzi na szczycie rządu amerykańskiego i amerykańskich organów ścigania. Po czternastu latach od tego wydarzenia znajduje siebie w kompletnej ruinie zawodowej i życiowej, zmuszony ociekać aby ratować życie. Jestem projektantem wzornictwa przemysłowego (Industrial Designer). Ukończyłem studia w 1982 roku jako jeden z dwóch pierwszych w historii Bloku Wschodniego profesjonalnie wykształconych projektantów karoseria samochodowych. W marcu 1983 znane londyńskie czasopismo dla projektantów “Design” zamieściło krotki artykuł prezentując maja prace dyplomowa i kilku moich kolegów. W poszukiwaniu normalnego życia z dala od komunizmu, w 1985 wyjechałem do USA. Niestety komuna nie zapomniała o mnie. Po około półtora roku od mojego przyjazdu do Nowego Jorku, zostało zaaranżowane moje “przypadkowe” spotkanie z raczej atrakcyjna nowo przybyła Polka. Jej rola była, jak się później okazało, nawiązać romans ze mną, może nawet się pobrać i użyć tego naiwnego artystę jako zasłonę dla jej pracy szpiegowskiej. Z tego co ja później zauważyłem, jej rola była penetracja na szczycie amerykańskich organów ścigania (szczególnie DEA, FBI i Air Force Investigations), polityki i przemysłu zbrojeniowego przez intymne przyjaźnie, kompromitacje i szantaże ich członków. Na wiosnę 1995 zacząłem rozumieć co się dzieje. Nie było to z powodu, ze raptownie zrobiłem się sprytniejszy.  (czytaj dalej)

Dokumentacja Andrzeja Sudy

dokumentacja sprawy Andrzeja Sudy

doomed

2. PRELEKCJA O GREENBAUMIE

mkmk.headWstęp od tłumaczącego

Wszystkie moje komentarze mają inny kolor – dla odróżnienia od oryginalnego, przetłumaczonego tekstu. Doradzam przeczytanie wszystkich moich komentarzy (większość jest umieszczona pod tekstem) przed lekturą „Prelekcji o Greenbaumie”. Wierze, że moje komentarze pomogą Wam poprawnie zrozumieć i docenić to historyczne przemówienie. Respektując Wasza wolność wyboru umieściłem je pod tekstem aby nikogo nie zmuszać do sugerowanej kolejności czytania.

Ten monumentalny wykład jednego z najlepszych i najbardziej sławnych psychologów świata jest pierwszy raz w historii dostępny po polsku. Nie jestem psychologiem z zawodu. Ta prelekcja jest naukowym wywodem jednego specjalisty dla innych specjalistów i słownictwo jest bardzo specyficzne. Proszę mi wybaczyć jeśli czasami nie użyłem poprawnej zawodowej nazwy tylko zastąpiłem ją opisowym tłumaczeniem. Zacznę od tego kto to jest Doktor Hammond. Lista jego tytułów – tłumaczona ze wstępu do “Prelekcji o Greenbaumie” (Jest to dokument z początku lat 1990-tych więc niektóre rzeczy mogą być już zdezaktualizowane):  Continue reading

albert-einstein_1

3. 25 Zasad Dezinformacji

DesinformationTak jak w przypadku wcześniej przetłumaczonej „Prelekcji o Greenbaumie” moje komentarze są na zielono – kto nie chce czytać to nie musi, chociaż uważam je za pomocne w zrozumieniu całości. Oryginalne punkty angielskiego tekstu są na czarno a jego polskie odpowiedniki znajdują się bezpośrednio pod każdym punktem. Tekst po polsku jest w kolorze czerwonym – uznałem ten kolor za odpowiedni w tym miejscu. Przyjemnej lektury!

————————————————————————

Twenty-Five Rules of Disinformation

Source: Twenty-Five Ways To Suppress Truth: The Rules of Disinformation (Includes The 8 Traits of A Disinformationalist) by H. Michael Sweeney — http://www.whale.to/m/disin.html

Note: The first rule and last five (or six, depending on situation) rules are generally not directly within the ability of the traditional disinfo artist to apply. These rules are generally used more directly by those at the leadership, key players, or planning level of the criminal conspiracy or conspiracy to cover up.

25 zasad dezinformacji

Źródło: „25 sposobów zatuszowania prawdy: Zasady Dezinformacji (Z załączoną listą 8 symptomów zachowania się osoby winnej dezinformowania innych)” napisane przez H. Michael Sweeney – http://www.whale.to/m/disin.html

Uwaga: Pierwsza i ostatnie pięć (czy nawet sześc, w zależności od sytuacji) zasad nie odnoszą się do tradycyjnie rozumianego „artysty” dezinformacji. Te zasady są używane przez tych na szczycie hierarchii, decydentów i ludzi planujących czy tuszujących kryminalną konspirację. Continue reading

 

 ford - bankowosc

4.  Dr. John Beard

NaJOHN BEARD inaugurację mojego kącika z cytatami i nieznanymi faktami postanowiłem wyciągnąć „ciężką artylerię” – fakt, którego nieznajomość pozwoliła bezkarnie zamordować z zimną krwią (i wyłącznie dla finansowego profitu!) więcej ludzi niż wszystkie Leniny, Staliny, Hitlery, Pol Poty i Mao Tse Tungi razem wzięte. Domyślacie się, że jeśli ten fakt ma takie kluczowe znaczenie, to musi być bardzo umiejętnie ukryty. Oczywiście – zawodowcy to zrobili! Z tego też powodu, bardzo proszę teraz przerwać dalsze czytanie, kliknąć na podany link i przeczytać zawarty w nim tekst:  https://niezaleznemediapodlasia.pl/25-zasad-dezinformacji-2/#more-8402 . Jest to zbiór wszystkich chwytów psychologicznych używanych na nas, publiczności, każdego dnia. Jeśli wcześniej wspomniany fakt został dobrze ukryty przez zawodowców to z pewnością rozpoznamy na tej liście manewr przez nich użyty.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Wierzę, że każdy kto kontynuuje teraz lekturę, uważnie przeczytał, „przetrawił” i zrozumiał „25 ZASAD DEZINFORMACJI”. Jeśli nie, to dalsze czytanie tutaj jest tylko marnowaniem czasu – jego czasu bo z góry wiadomo, że nic z tego nie zrozumie; i mojego, bo moja praca już poszła na marne.

Wróć i przeczytaj 25 ZASAD DEZINFORMACJI, proszę !!!

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

     Pragnę Wam przedstawić brytyjskiego naukowca Pana Johna Bearda. Aby to zrobić zacznę od WIKIPEDII. Jest to strona Internetowa uznawana za swoistą ENCYKLOPEDIĘ Internetu. Niektórzy twierdzą, że jest ona ostro cenzurowana i służy wyłącznie „utwierdzaniu dezinformacji”. Jeśli tak – my, uzbrojeni w wiedzę nabytą przez lekturę „25 ZASAD DEZINFORMACJI” powinniśmy to wykryć. Zacznijmy więc! Poniżej załączam dokładną kopię tego co pisze angielskojęzyczna WIKIPEDIA na temat Pana Bearda; pod tym będzie moje tłumaczenie. Jestem zmuszony użyć angielską wersję ponieważ nie ma żadnej innej! Continue reading

kennedy

5. Victoria’s Secret

vic1bMinął prawie miesiąc od czasu gdy opublikowałem artykuł o Dr. Johnie Beard i muszę z przykrością stwierdzić, że zainteresowanie tak niezwykle ważnym dla naszego życia i zdrowia tematem jest.…żadne! Było mi sugerowane, że piszę za długo, za nudnie, na zbyt skomplikowane tematy i bez obrazków (sic!). Polacy bardzo się zmienili od czasu mojego wyjazdu z kraju – nic bardziej skomplikowanego niż kreskówki „Bolka i Lolka” teraz nie przejdzie. Zniżyć się do poziomu „Bolka i Lolka” nie miałoby sensu (nie mam czasu dla kompletnych kretynów), więc przynajmniej spróbuję dzisiaj krótko i z obrazkami.

Skoro „zabłądziłeś” na tą stronę to z pewnością jesteś obeznany z historią i polityką, i możesz samodzielnie rozpoznać dwie osoby na poniższej ilustracji. Nieznany fakt, który podejmuję się przedstawić dzisiaj to relacja pomiędzy tymi osobami. Trudno uwierzyć? A jednak!
Dość często używam WIKIPEDIĘ jako źródło informacji ponieważ jest wszędzie dostępna dla każdego i mimo, że wiele informacji jest w niej „wybielonych”, wystarczają one aby odkryć prawdę jeśli tylko czytający umie myśleć analitycznie. Zacznijmy od paru zdań z opisu „życia i kariery” Adama Weishaupta. Angielska WIKIPEDIA pisze:  Continue reading

6.  PROSTA FIZYKA

snaiper1Dzisiejszy fakt jest z pogranicza fizyki i medycyny. Jak obiecałem w poprzednim artykule – będzie krótko i z obrazkami.
Gdy duża kula karabinowa wlatuje z ogromną szybkością w głowę, powoduje dramatyczny wzrost ciśnienia w półpłynnej masie mózgowej i czaszka eksploduje. Czasami są takie momenty inscenizowane w filmach aby zachęcić męską część publiczności do jego oglądania.
Rzeczywistość wygląda TAK – weź głęboki oddech i kliknij aby czytać (i oglądać) dalej. (UWAGA DRASTYCZNE ZDJĘCIA 18+) Od jakiegoś czasu krąży po Internecie zdjęcie zabitej palestyńskiej dziewczynki. Jej obrażenia są tak typowe dla strzału snajpera w głowę, że to zdjęcie powinno być opublikowane w podręcznikach medycyny. Naprawdę mu się ten strzał udał! Z pewnością dostał pochwałę, może nawet odznaczenie, za dobrze wykonaną robotę. Oczywiście jestem sarkastyczny w tym momencie. To zdjęcie pomogło mi się ocknąć i zobaczyć czym wojna rzeczywiście jest. Podzielę się moją konkluzją.
Wyobrażasz sobie, że wojna to powiewanie chorągiewką” i potrząsanie szabelką”, pokrzykiwanie na wiecach,……. a potem w domu, siedzenie przed telewizorem i oglądanie wiadomości „jak to dzisiaj się naszym chłopakom powiodło na froncie”. Prawie jak mistrzostwa w piłce nożnej!
TAK NIE BĘDZIE! Wojna przyjdzie do Twojego domu. Przyjdzie śmierć, bo po to są wojny organizowane. Masz małą córeczkę czy wnuczkę? Czy chcesz zobaczyć jak jej czaszka wygląda od środka?……..Możesz mieć okazję!…..

  Continue reading

 

7.  The Child-Rape Assembly Line

rabbi-rosenbergRabin Nuchem Rosenberg, samotny demaskator (whistleblower) z SATMARU, silnej chasydzkiej sekty, który ostatnio stał się w Williamsburgu (Brooklyn, Nowy Jork) ofiarą ataku przez oblanie Chlorem.

Rabin Nuchem Rosenberg, który ma 63 lata, z długą, siwiejącą brodą, usiadł ze mną ostatnio aby wytłumaczyć co on nazywa „taśmowym gwałceniem dzieci”, które ma miejsce w sektach ortodoksyjnych Żydów. Odchrząknął znacząco. „To będzie bardzo drastycznie obrazowe”, powiedział.

Będąc członkiem brooklyńskiej chasydzkiej grupy SATMAR, konserwatywnego odłamu ortodoksyjnego Judaizmu, Nuchem projektuje i reperuje MIKVAH według praw Tory. MIKVAH jest rytualną żydowską łaźnią używaną do oczyszczania. Jest wymagane aby wierzący Żydzi oczyszczali się w MIKVAH z rożnych okazji: kobiety po miesiączkowaniu, mężczyźni muszą się w łaźni pojawić przed wielkimi świętami jak Rosz Haszana i Yom Kippur. Bardzo religijni oczyszczają się przed i po akcie seksualnym oraz przed Sabatem.

Podczas wizyty w Jerozolimie w 2005 roku, Rabin Rosenberg wszedł do MIKVAH w jednej z najświętszych części miasta, Mea She’arim. „Otworzyłem drzwi prowadzące do SCHVITZ” powiedział. „Wszędzie opary, ciężko coś zobaczyć. Gdy się moje oczy przyzwyczaiły, zobaczyłem starszego mężczyznę siedzącego w tej parze, w moim wieku, długa biała broda, wyglądający na duchownego. Na jego kolanach, odwrócony plecami do niego, siedzi chłopiec, być może siedmioletni.  Continue reading

 8  KOBIETA Z 10 OSOBOWOŚCIAMI, NIEKTÓRE NIEWIDOME

10 personalitiescMózg jest skomplikowanym mechanizmem przetwarzającym informację wizualną i kreującym WIDZENIE. Ale nawet ze zdrowym systemem wzroku człowiek może stać się ślepym. To stało się z kobietą w Niemczech, która straciła wzrok pewnego dnia. Lekarze myśleli, że przyczyną było uszkodzenie mózgu w wypadku, który miała w przeszłości. Jednak wiele lat później, podczas sesji psychoterapeutycznej, którą miała z powodu problemów natury psychiatrycznej, zaczęła „przeskakiwać” pomiędzy stanami ślepoty i widzenia. W końcu w prawie w 100% odzyskała wzrok.  „Powrót wzroku zdarzył się zaraz po sesji terapeutycznej gdzie pracowaliśmy nad jednym z traumatycznych wydarzeń z jej przeszłości. To się stało wiele lat po tym jak oślepła,” powiedział Dr. Hans Strasburger z Uniwersytetu Ludwika Maximiliana w Monachium, który robił jej MRI a ostatnio był współautorem raportu o jej przypadku w „PsyCH Journal”.

Kobieta o 10 osobowościach

Około 14 lat temu, 33-letnia kobieta, określona tutaj inicjałami „B.T.” była zdiagnozowana jako cierpiąca na dysocjację osobowości i odwiedziła gabinet psychoterapeutyczny Dr. Bruno Waldvogela w Monachium. Dysocjacja osobowości, przedtem zwana wieloosobowością, charakteryzuje się problemami z pamięcią i współistnieniem przynajmniej dwóch różnych osobowości. To schorzenie jest rezultatem ekstremalnych i powtarzających się urazów z okresu dzieciństwa, w tym emocjonalnego, fizycznego i seksualnego znęcania, jak twierdzi Cleveland Clinic. Jakkolwiek, jest to kontrowersyjna diagnoza, gdzie niektórzy psychiatrzy podają w wątpliwość jej wartość, argumentując, że jest to tylko zespół uwarunkowany kulturowo, ARTEFAKT (twór błędnych badań) często wywołany przez sugestie terapeuty.

Continue reading

9. ONZ bada Elektromagnetyczny Terroryzm.

intel-brainWpływ Pól Elektromagnetycznych na ludzkie zdrowie jest tematem kontrowersyjnym, czy to z powodu z powodu linii wysokiego napięcia związanych z występowaniem białaczki, czy to z powodu wpływu telefonii komórkowej na mózg. Co może być najbardziej zaskakujące – Promieniowanie Elektromagnetyczne jest uważane za prawdopodobną broń terrorystów.

Seminarium pod auspicjami UNESCO, które odbyło się miesiąc temu, wzięło pod uwagę zagrożenie użycia Pola Elektromagnetycznego jako „potencjalny środek terrorystycznego ataku”. Najbardziej oczywistym zagrożeniem jest użycie pulsu elektromagnetycznego do przerwania łączności. Tym niemniej EMF (pole elektromagnetyczne) przedstawia bezpośrednie zagrożenie dla ludzkiego zdrowia poprzez słabo rozumiane mechanizmy. Wchodzą w to faktory natury fizycznej i chemicznej jak też powodowanie wielorakich zmian w systemach biologicznych, w tym człowieka.

Wydaje się to jednak mało prawdopodobne. Nie ma pełnej zgody co do ryzyka zdrowotnego związanego z polami elektromagnetycznymi, więc wydają się one nieprawdopodobnymi do użycia jako terrorystyczna broń. Wysadzenie w powietrze samolotu pasażerskiego to jedno, powodowanie ułamkowego wzrostu zachorowalności na raka w przeciągu miesięcy nie robi takiego samego, nagłego wrażenia typowego dla aktów terrorystycznych.  Continue reading

10.  Pasja jedzenia zdrowych rzeczy uznana przez „ekspertów” psychiatrów za chorobę psychiczną.

Crazy-Straight-Jacket-ManDla milionów Amerykanów nie jest tajemnicą, że „BIG FOOD” (wielki przemysł spożywczy) truje nas codziennie swoimi produktami. Jeśli by to nie było faktem, to restauracje serwujące dania bez składników GMO, jak „CHIPOTLE”, nie byłyby tak popularne, i popyt na żywność typu BIO nie bił by rekordów rok po roku.

„BIG FOOD” oczywiście nie daje za wygraną. Wygląda na to, że dominujący producenci żywności mogą wkrótce otrzymać pomoc od naukowców w celu uczynienia Amerykanów wierzących w produkowaną naturalnie, czystą żywność – chorymi psychicznie. Według doniesień „Waking Times”, naukowcy z University of Northern Colorado, którzy ostatnio przeprowadzili badania nad obsesją zdrowego żywienia, doszli do wniosku, że takie zaabsorbowanie naturalnym jedzeniem może być chorobą psychiczną. Nawet to nazwali (bo nie można mieć schorzenia bez nazwy – racja?) – „orthorexia nervosa”, w skrócie „O.N.”, i mówią, że stan pacjenta jest pogarszany przez strach bycia niezdrowym i przez odrzucanie niskiej jakości, zawierającej pestycydy i GMO, pełnej glutenu żywności.   Continue reading

11.  Konspiracyjne Teoretyzowanie zaburzeniem osobowości?

John-F-Kennedy-Dwight-D-Eisenhower-739x482

John F. Kennedy i Dwight D. Eisenhower w Camp David, 22 kwietnia 1961 ze zbiorów John F. Kennedy Library

Podejście amerykańskich uczonych do „teorii spiskowych” przypomina działania sowieckich komisji uznających dysydentów politycznych za psychicznie chorych.  Podczas gdy psychiatria była dobrze znana jako narzędzie represji przeciwko dysydentom politycznym w ZSRR, to samo, i to nie w mniejszym ale w większym stopniu, działo się na zachodzie, w szczególności w USA. Gdy sprawa Ezry Pounda jest, w porównaniu do innych, dobrze znana, nieznanym jest fakt, że szczególnie podczas prezydentury Kennedyego położono duży nacisk na użycie psychiatrii do uciszania krytyków. Przychodzą na myśl sprawy Generała Edwina Walkera, Fredricka Seeliga i Lucille Miller. Jak przyznał Pan Seelig, metody używane na politycznych dysydentach w szpitalach psychiatrycznych mogą być „z piekła rodem”. Poprzez ostatnie dekady wszakże, takie metody stały się przeszłością, zastąpione bardziej subtelnymi technikami kontroli społeczeństwa. Fundamenty zostały położone w 1940-tych przez Prezydenta Franklina Roosevelta, który określił dysydentów jako „obłąkańczy margines „ i to stało się tematem badań dziedziny naukowej zwanej Wiedza o Społeczeństwie, dla której sztandarową pracą naukową jest książka Theodora Adorno „The Authoritarian Personality” (Osobowość Autorytarna).

Ta sponsorowana przez Syjonistów praca naukowa wprowadziła tak zwaną skalę „F”, według której testuje się ludzi na utajony „Faszyzm”. Wynik zależał od ich ustosunkowania do, dotąd uznawanych za tradycyjnie, naturalnych wartości, jak oddanie dla rodziców i rodziny; szczególnie to drugie uznane było przez tych socjalnych naukowców za podatny grunt dla „Faszyzmu”. Continue reading

12.  JEZIORANY

pigs1

Fikcja Literacka

Za górami, za lasami była sobie hodowla świń Państwa Jeziorańskich. Nazywała się „CHLEW JEZIORANY”, tak głosił szyld nad bramą. Tysiące świń żyło w tym chlewie, tucząc się i rozmnażając.

Świnie traktowały Jeziorańskich jak swoich – nie rozpoznawały różnic pomiędzy sobą i nimi, albo może różnice zauważały ale uznawały za nieistotne i przez to ignorowały. Myślały, że Jeziorańscy mają jakieś „dojścia” i dlatego dostarczają im jedzenie a tak poza tym to Jeziorańscy są „jednymi z nich”. Pozwalały więc Jeziorańskim (w swoim mniemaniu) być szefostwem. Hodowla rozwijała się świetnie. Przyszedł jednak czas na wielki ubój. Trzeba było zaszlachtować więcej niż połowę świń aby zrobić miejsce na nowe świnie a także zarobić pieniądze. Ot, normalny bieg rzeczy! Jeziorańscy byli nowymi gospodarzami i nie wiedzieli jak się do tego zabrać. Oczywiście, od czasu do czasu jedna świnia była szlachtowana na domowe potrzeby. To było łatwe – świnia po prostu „znikała” i reszta świń nie zwracała na to uwagi. „Gdy zaczniemy zabijać połowę z nich, świnie się z pewnością zorientują i nas żywcem zjedzą!” – pomyśleli Jeziorańscy.
Continue reading

 

prawda jak lew

bank of england

watson-rak

saint thomas

pauling-rak

cytat o ludzkiej glupocie

cytat o niewolnictwie

Larr McDonald - cytat

000spogladajac1

Solzenicyn - cytat

Einstein - cytat

thomas-mann1

wilcox poetka1

earthworm1as

Tukidydes - cytat

Lenin - kontrola opozycji cytat

twain11strach

ltolstoja1

George-Orwel00

David Rockefeller - MEMOIRS cytat

chinskie

pionieramiswiata

shaw1

smallalbright1

smallRobert the Bruce

smallstalin3

smallvoltaire1

solzenicyn2

wojny sartre

niemoller

madeleine-albright2

Napoleon-on-bankersa

ken1aa

oranie3aaa

konrad adenauer

Mark_Twain)

niektorzy1a

harrystruman3aa

stalinsmierc

brzezinski1

Bella Dodd

lenin_bron

colt-peacemaker-revolver-gun-metal-finish-2521-p

barsamian

Joseph-Sobran2

lenin-and-cat

weishaupt1

Winston-Churchill

voltaire

reagana

Smoky-Mountains-Sunset1

zydzivoltaire

churchillsprawa

Patton1

Lyndon-Baines-Johnson

balzacaa1

ezrapound

seneca111

Senator_John_Foster_Dulles111

socrates3

jeff

abe-lincoln

bismarck1

nitsche1

Monteskiusz1

arthur-conan-doyle1a

aeschylus-1a copy

smallhitler

shawbandyci 12copy

zydzi3a

William_Colbya

platoa

twain-karly1

socratesab

usa

480px-Gen_William_C_Westmoreland

479px-Robert_Byrd1a

449px-Philip_Agee_(1977)d

bertrand-russell

478px-Evtushenkosa

tel1f

dalailama3aalw copy

Henry-David-Thoreau-1856

de gaulle wladca

Roosevelt-Theodore-3aabbc

ronald-reagan-quotes1a

bejamin V. Cohen

shaw4

heinrich-heine-wrogowie

mezczyzna

Gutle_Rothschild_LZ407a1d2

Ramsey_Clark4

charles mingus

warren2ab

Ade gaulle polityka1

Aedward_s_herman

Ageorgebshaw1a1

William_Cohen,_

pentagon

general1bc

ready Jeremy-Rifkin

dfffv

isis -mossad-pies

Burroughs-paranoik

Eisenberg

Patricia-Hewitt

sedzia3

Aldous-Huxley

chinskie3ab

owce terroru

ready robertantonwilsona

chomski4

ready Holly sklar2

501px-Hermann_Hesseaxa

benjamin-franklina1

stoiska

franklin1

historia

GeorgeBernard Shaw 1

JosephSobran1

matrix

politycznakontrola

jordan-michael-smith3

george-orwell2

abe-lincoln-close-up1

orwell-bbc-microphone

brzezinski

einstein

adolf-hitler-salute

huxley__photo_reading1

thomas-more

kennedyobjector

henrylindner

george-washington

upton-sinclair-1a

friedrich

antisthenes1

chess

charlton-heston-quotes

portrait-of-napoleon-robert-lefevre

georgebernardshaw_quote

reaganbaby

marktwain7c

arthur-c-clarke

harriet-harman

robertlefevre-copy

john-stockwell1

macarthurprop

shaw5

james-joyce

epicurus

president_woodrow_wilson1

aldous-huxley-pieklo

gaulle-charles

r-salantrichard

clarence_darrow_a

karl-marx-a

oscar_wilde_1854-1900_by_alfred_ellis__walerie_1892_2

shaw4

r-david-rockefelle1r