PatologiaRusza proces dochodzenia sprawiedliwości przez stowarzyszenie ”NIEPOKONANI 2012” reprezentowane przez Panią Marię Bzurę, przeciwko urzędniczej niekompetencji, kolesiostwu i niegospodarności.
Utrwalany przez lata brak odpowiedzialności urzędników spowodował powstanie armii tzw. „świętych krów” w białostockich magistratach.
Nietykalni, niekaralni wyrobili w sobie poczucie bezkarności i robią co chcą. Przykładem takiego podejścia do spraw odpowiedzialnych jest rozebranie ekranów akustycznych przy nowopowstałej obwodnicy Białegostoku. Pomimo, że nie wydano zgody na rozebranie, a nawet nie proszono o taką zgodę, ekrany zniknęły na kilka dni przed oddaniem drogi do ruchu, natomiast urzędnicy kłamią iż tych ekranów nigdy tam nie było!
Stowarzyszenie ”NIEPOKONANI 2012” w osobie pełnomocnika Pani Marii Bzury, postanowiło złożyć doniesienie do prokuratury białostockiej o popełnionym przestępstwie. Prokurator odmówił wszczęcia dochodzenia, nie dopatrując  się znamion przestępstwa!
Samowolne rozebranie ekranów akustycznych wartych kilka milionów złotych nie jest przestępstwem, a składanie fałszywych zeznań przez urzędnika jest tolerowane przez prokuratora, natomiast organizacja społeczne chcąca wyjaśnić sprawę jest traktowana jak banda oszołomów czepiających się błahostki i odsyłana „do diabła”.
To właśnie jest patologia, rak, gangrena tocząca nasz społeczny organizm. Prokuratorskie przyzwolenie na popełnianie czynu karalnego jest tu kluczowym elementem pokazującym obraz zepsucia. Przymykanie oka na przestępstwo może świadczyć o czymś więcej. Może świadczyć o dziwnych układach panujących pomiędzy niektórymi urzędnikami i prokuratorami.

Czy w Białymstoku panuje „Układ zamknięty” jak w głośnym filmie pod tym samym tytułem? Czas pokaże, bo sprawa dopiero nabiera rozpędu, a ludzie są zdeterminowani i zapewne doprowadzą ją do końca.
Zapraszam do oglądania reportażu z posiedzenia w sprawie odmowy wszczęcia dochodzenia przez białostockiego prokuratora.

JP

Zwiastun filmu: Urzędnicza patologia w Białymstoku

 

Reportaż z posiedzenia: