RomaszewskaDzisiaj na dwóch profilach na FB rozstałem się z Panią Agnieszką Romaszewską. Nie należę do potakiwaczy aby komukolwiek schlebiać – jestem człowiekiem wolnego Świata, lubię i chcę szeroko patrzeć na świat oraz cenię sobie mówić i pisać prawdę. Dla mnie słowo musi być święte, kto tego nie rozumie może pojmie jak to obejrzy http://youtu.be/lQgxrEUuaG8
Jeżeli DOWOLNA persona służy ZLECENIODAWCOM, a nie Polsce – mojej Ojczyźnie i jest tubą propagandową jedynie słusznych RACJI, to ja wolę być NIEzależnym, wciąż BEZpartyjnym i przenigdy nie będę klakierem.
Prawda nie zawsze jest miła – czasami boli (wszystkich – każdą ze stron!). Człowiek potrafi ją zrozumieć i nad tematem się pochylić oraz z każdym prowadzić dyskusję (dość często bardzo trudną!). Niestety niektórzy politycy wolą jedynie mieć monopol na mądrość i realizować program oraz misję/wizję swojego zleceniodawcy – to ich wybór. Mogę z nimi dyskutować, ale nie muszę – nic na siłę.
Ja swoich komentarzy również nie wykasowuję z innej przyczyny – chcę żeby Internauci je poznali i wyrobili sobie własne, subiektywne zdanie w temacie dyskusji na tym wątku forum. Załączyłem tam istotne informacje z podaniem źródeł, które póki co jeszcze nie zostały usunięte z Internetu przez adminów/cenzorów. A oto ten link https://www.facebook.com/agnieszka.romaszewska/posts/547698885344750

Szanowna Pani Agnieszko Romaszewska jeżeli jak Pani publicznie twierdzi „Pana pogląd do szerokich się nie zalicza a do wąsko ekstremistycznych i opartych na uprzedzeniach. Żegnam.” to ja Panią zapytuję: skoro według Pani ja człowiek niezależny i bezpartyjny jestem tym kimś, to kim jest Pani? Dla kogo Pani pracuje? Czym jest dla Pani Polska oraz kim dla Pani jest Naród Polski?

Ja pracuję dla siebie, swojej rodziny i dla mojej Ojczyzny – Polski. Chcę godnie dożyć końca swoich dni w wolnej Polce. W Polsce niepodległej, o którą walczył z bronią w ręku mój ojciec i ja sam (na szczęście bez użycia broni) jako członek pierwszej Solidarności.
W tym miejscu pozwolę sobie zacytować prof. Witolda Kieżuna: „Smutno mi, że umieram jednak nie w tej Polsce, o którą walczyłem (…) to jest bardzo bolesne kiedy patrzę na to, jak my wymieramy, jak my straciliśmy markę na świecie, jak praktycznie rzecz biorąc jesteśmy już całkowicie uzależnieni (…)”
http://youtu.be/YWQwKq6tNE0

Mamy w Polsce demokrację – nie ma „Burego”, nie ma szacunku do prawa, rządzą nami obcy i dlatego jest u nas to co jest Ale gorzka prawda jest też taka, że znacząca część z tych obcych działa w ukryciu i jest o wiele gorsza od jawnych wrogów, zdrajców i złodziei szkodzących Polsce.
Codziennie wstaję rano i rozważam: czy dziś się będziesz „kłócił” z antyPolakiem, czy spojrzysz w lustro i przypomnisz sobie piosenkę Ciechowskiego http://youtu.be/yXf5lNKpicQ , a potem nadal patrząc w lustro chcę swemu odbiciu mówić „cześć”, bo wierzę, że dla młodych ludzi puszczą kiedyś Tilt http://youtu.be/dUcWiRwtUxw

Mamy XXI wiek i najwyższy czas zacząć i kontynuować budowanie lepszej przyszłości dla WSZYSTKICH obywateli RP, a przede wszystkim dla Polek i Polaków w swojej Ojczyźnie – Polsce!!! Polonofobii i antypolonizmu jest u nas w Polsce aż nadto dużo. Ale prawda jest taka, że jak się jest PATRIOTĄ to jest się też nacjonalistą w odniesieniu do tych, którzy szkalują moją Ojczyznę.
Dla myślących inaczej polecam uwadze film/wykład prof. dr hab. Włodzimierza Bernackiego „Tożsamość narodowa – patriotyzm czy nacjonalizm?”
http://youtu.be/FAhC2xH-s_Q
http://youtu.be/H4F1Qa1XN0A

Szacunek musi być dla: Narodu, Państwa, Tradycji i Historii. Ojczyzna jest jedna. Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości. Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium. A tak przykładowo wygląda szacunek http://youtu.be/Ejd2rsXoQSI

Cytuję (http://niepoprawni.pl/blog/438/szacunek): „Wiedząc o tym WROGOWIE, pierwsze co zrobili to uderzyli w Tradycję i Wiarę, jako, że jest to w zasadzie jeden i ten sam punkt. A więc zaczęto ośmieszać polskie obyczaje, polskie przywiązanie do wiary, polskie przywiązanie do rodziny. Zaczęto wmawiać Polakom, że są „zapyziałym zaściankiem”, że są nikim i tylko w wielkiej Europie mogą się odnaleźć jako europejczycy. Koniec tej zorganizowanej akcji już widać. Pozbawiając Polaków dumy z ich Tradycji, z ich dokonań, pozbawiono praktycznie Polaków SZACUNKU dla samych siebie. Wodzem tej krucjaty zawsze był Adam Szechter-Michnik. Zorganizował bałwochwalców „złotego cielca”, obcych i etnicznych, którzy to opluwają polskie tradycje, polskie poczucie honoru, polskie poczucie dumy. Zarówno z dokonań, jak i godła czy barw narodowych, nie mówiąc już o krzyżu. Największym jego zwycięstwem, jeśli chodzi o KRZYŻ, było wprzęgnięcie w profanacje Krzyża kilku hierarchów KK.
Można wprawdzie zrozumieć Adama Szechtera-Michnika, Blumsteina czy innych. To są OBCY. Nienawidzący Polaków i Polskiej Kultury i Wiary, mający na widoku swoje cele, ale rzygać się chce jak robi to etniczny Polak.”

W Białymstoku OBCY wciąż „robią swoje” – czytając publikacje, artykuły i komentarze trzeba poznawać kto to jest!

Stałe kultywowanie w sobie nienawiści do Słowian jest bardzo potrzebne wrogom Polski. Patrzcie co robią i słuchajcie co mówią politycy oraz zapamiętajcie kto to robi, kto i dlaczego szczuje przeciwko Polsce, Polkom i Polakom! Posłuchajcie wykładu człowieka zasłużonego dla Polski – reżysera Polaka, któremu po śmierci zabrakło miejsca na Powązkach. http://youtu.be/QOlFhXW61e4
Polacy w kraju i za granicą upominali się o uszanowanie zwłok reżysera Hubala i wielu inny filmów o Polsce i Polakach np. http://www.polishclub.org/2014/02/07/pogrzeb-bohdana-poreby-video-list-otwarty-lecha-niekrasza-do-ministra-zdrojewskiego/ ale nie było odzewu ze strony władz w Polsce. Pochowali go wierni przyjaciele i Rodacy, a nad jego grobem stoi krzyż z figurką Pana Jezusa. Takich krzyży nie ma na grobach wielu zacnych person pochowanych na innych cmentarzach mimo, że ich w ostatnią drogę odprowadzał i na cmentarzu żegnał katolicki kapłan. Co i ile wie o B. Porębie Młodzież Polska – wie tyle co na Jego pogrzebie powiedział ten młody Człowiek http://www.dailymotion.com/video/x1boxw0_pogrzeb-bohdana-poreby-wzruszajaca-mowa-mlodego-czlowieka_news Grób reżysera Bohdana Poręby dzisiaj tonie w błocie http://ewinia.nowyekran.pl.neon24.pl/post/105915,grob-rezysera-bohdana-poreby-dzisiaj-tonie-w-blocie-9-02-2014 po prostu pływa w wodzie http://youtu.be/5eLKa-KQkj0 Ile trzeba cierpieć za rzetelne mówienie i pokazywanie Polski, a może jest to kara za usiłowanie nakręcenia rzetelnego filmu o tragedii w Jedwabnem pt. „Obronić Prawdę”? Oto dwie wypowiedzi śp. Bohdana Poręby http://youtu.be/-CtNxUAen9o http://youtu.be/4jjtEKMzipU oraz jeden z linków odnośnie inicjatywy nakręcenia tego filmu http://myslnarodowa.wordpress.com/2013/02/06/jedwabne-ostatni-swiadek-jerzy-laudanski-apel-o-wsparcie-filmu-dokumentalnego-o-jedwabnem/

Polacy na Świecie to w sumie 56,5 miliona osób (36,5 miliona mieszka w Polsce oraz 20 milionów poza Ojczyzną). Populacja w Polsce, to około 38,5 miliona osób tzn., że około 2 miliony osób, to NIE-Polacy. http://pl.wikipedia.org/wiki/Polacy
Postawy antysemickie przejawia około jedna piąta Polaków – tak wynika z badań prof. Ireneusza Krzemińskiego, które przedstawił podczas posiedzenia sejmowej komisji mniejszości narodowych. Jego zdaniem antysemityzm jest dziś częścią światopoglądu narodowo-katolickiego.
http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,35235,15248529,Jedna_piata_Polakow_przejawia_postawy_antysemickie_.html
Antysemityzm przejawia 20 % Polaków!? A skoro tak, to czy można wydedukować, że filosemityzm przejawia 80% Polaków? Kto jest patriotą i kocha Polskę – naszą Ojczyznę, jest zarazem nacjonalistą. Według jednej z gazet w Polsce każdy nacjonalista jest antysemitą!
Skoro tak, to zasadnym jest zapytać kim tak na prawdę jest te cztery piąte Polaków?

Ja nie mam czego się wstydzić iż jestem Polakiem i pokazuję swoją twarz publicznie oraz uznaję iż „Prawdziwy Polak klęka tylko przed Bogiem!”

Tak samo jak inni zacni Polacy wielokrotnie wnikali w gniazda okupantów i wrogów Polski aby ich zidentyfikować, tak samo Romuald Adam Rajs ps. „Bury” w październiku 1944 r. przedostał się do Białegostoku, gdzie zgłosił się do LWP pod fałszywym nazwiskiem Jerzy Góral. Od stycznia 1945 r. dowodził plutonem w batalionie Ochrony Lasów Państwowych w Hajnówce i tam poznał wszystkich „przyjaciół” Polski z tego regionu. W maju 1945 r. skontaktował się z mjr Zygmuntem Szendzielarzem ps. „Łupaszko”, który na Białostocczyźnie odtwarzał w tym czasie V Wileńską Brygadę AK. Romuald A. Rajs na rozkaz „Łupaszki” zdezerterował z ludowego wojska z 29 żołnierzami i od 9 maja 1945 r. został dowódcą 2 szwadronu Brygady, którego trzonem był uprowadzony pluton. Wówczas powszechnie wiadomym było to, że za współpracę z NKWD czy UB groziła kara śmierci. Źródło tej informacji: Jerzy Kułak – PACYFIKACJA WSI BIAŁORUSKICH W STYCZNIU 1946 ROKU. Strona 49-54 http://pamiec.pl/download/49/29172/biuletyn8.pdf Teraz nie tylko w mediach, ale także gdzie jest to tylko możliwe trwa kampania oszczerstw przeciwko Żołnierzom Niezłomnym. Tak samo do dnia dzisiejszego nie ma w Białymstoku miejsca na umieszczenie tablicy upamiętniającej mjr Antoniego Wiszowatego ps. „Korzeń” http://www.prawy.pl/historia/5092-za-spisek-przeciwko-gomulce-zostal-skazany-na-smierc-mjr-antoni-wiszowaty-ps-korzen o którym w Internecie napisano http://pl.wikipedia.org/wiki/Antoni_Wiszowaty

Stanisław KopciewskiStanisław Kopciewski