autor:   ERROR 404     Krzemieniec Podlaski NSZ ,  30.05.2013

Error(…)  „Jeżeli wróg ci grozi – bądź czujny. Jeżeli wróg jest dla ciebie miły – bądź czujny podwójnie”  Adam Woroniecki (ALMANACH ŚWIADOMEGO POLAKA)

 

Niemiłościwie NAM panujący właśnie spuścili nad kraj nadwiślański piękną zwiewną firanę troski i miłości do dziatwy i ich rodzicieli. A to „ponoć prezydent” RP, ponoć? tak gdyż mianował się samozwańczo w sposób zdRADZIECKI,  objeżdża jarmarki i festyny i ludu tubylczemu (lubię Michalkiewicza) z marsową miną okazuje frasunek nad małą płodnością niechędożącego w alkowach  narodu. Długo mu zeszło by na to wpaść, cóż jacy doradcy taki plon. Drugi z szafarzy hasający w Rzeczypospolitej też nadrabia zaległości, nadrabia a i owszem wcześniej zajęty a to promocją kaszebskiej maleny , a to trzeba było zdjęcia dziadka w photoshopie zaktualizować, syna jakoś wyratować z „Tombakgate” i córkę w nowym mieszkaniu urządzić – dobry tatuś ten to dba o rodzinę. A z mównicy to takie  uTuskiwania nad biedą w taki podniosły ,wymyślny sposób, że „klękajcie narody”. Więc Pognieźnianie nie mówcie, że wasale na włościach nie wiedzą , nie widzą , nie słyszą  – wręcz przeciwnie. Wyżej wymienieni są na kontraktach które wykonują bardzo rzetelnie zgodnie z instrukcją. Po zakończeniu swojej misji odejdą na z góry upatrzone stanowiska i wtedy „firana” odsłoni brudne, potłuczone w pajęczynach …. polskie okno.

 

Teraz  a’la „Dzień dziecka” :


Głodne dzieci źle czytają i źle liczą – raport organizacji Save the Children

Blisko milion dzieci jest niedożywionych. Jakie państwo może się „pochwalić” takimi statystykami? Jest nim członek Unii Europejskiej, największy kraj w Europie środkowo-wschodniej – Polska

– PO widzi to tak ;

Ze świętym oburzeniem Stefan Niesiołowski, twierdzi, że w Polsce nie ma głodnych dzieci, bo rowy pełne są szczawiu, a pod drzewami zalegają ulęgałki. On w dzieciństwie, gdy był głodny, tak się żywił. Były chadek wie co mowi-amen. W sukurs „szczawiożercy” przyszli też inni. Julia Pitera oświadczyła, że w Polsce nie ma kultury jedzenia śniadań, dlatego dzieci wychodzą do szkoły głodne.Bez komentarza. Adam Szejnfeld stwierdził, iż to marginalny problem, bo dotyczy rodzin patologicznych, w których rodzice piją, dlatego dzieci są niedożywione. Ma gość tupet ale nazwisko mówi samo za siebie.

 

– GUS widzi to tak ;

Z najnowszego raportu GUS płyną zatrważające dane – co trzecie dziecko w Polsce żyje w biedzie, a co szóste w warunkach zagrażających biologicznej egzystencji. Eksperci są zgodni: to klęska polityki społecznej.
Świadczenia rodzinne według raportu GUS przysługują obecnie 2,5 mln osób w wieku 0-17 lat. Oznacza to, że co trzecie dziecko w Polsce żyje w rodzinie, gdzie dochód netto na osobę nie przekracza 504 zł (ewentualnie 583 zł, gdy wychowuje się w niej dziecko niepełnosprawne). Warto podkreślić, że jest to poziom dochodów w okolicach tzw. minimum egzystencji. Zarobki poniżej w/w kwoty mogą oznaczać problemy z biologicznym przeżyciem danej rodziny. Co gorsza GUS potwierdził, że prawie połowa osób korzystających ze świadczeń, tj. 1,2 mln dzieci, żyje w rodzinach, gdzie dochód jest niższy niż połowa zarobków uprawniających do świadczeń. Zarobki nie przekraczają tam zatem 252 zł (lub 292 zł) na osobę!

– Fundacja „Maciuś” widzi to tak ;

Darczyńcy fundacji „Maciuś” nie wiedzą, że ich milionowe datki trafiają do… szwajcarskiej spółki. Fundacja Pomocy Dzieciom „Maciuś” z Gdyni alarmowała niedawno, że w Polsce głoduje 800 tys. dzieci. Tymczasem ze śledztwa „Rz” wynika, że z milionów złotych rocznie, jakie darczyńcy wpłacają na głodne dzieci na konto tej właśnie fundacji, w rzeczywistości na ten cel przekazywana jest tylko znikoma część pieniędzy.  W 2009 r. aż 5,1 mln zł z przychodów, czyli darowizn, poszło głównie do… szwajcarskiej spółki, rok później – 3,8 mln zł. W efekcie fundacja przeznaczyła na dożywianie dzieci tylko 218 tys. zł (w 2009 r.) i 343 tys. zł (w 2010 r.).

– A ja widzę to tak ;

 

baner

 

Dla mnie to jest patologia w której uczestniczą : rząd, organizacje samorządowe, organizacje i fundacje które statutowo powinne działać przeciwko wykluczeniu, biedzie i nędzy. Dramat polega na tym, że dorośli są sami sobie winni z czego w chwili sądu zdadzą przed Panem sprawozdanie , natomiast dzieci są bezbronne i to w ich imieniu zabieram głos.

 

ERROR 404 , Krzemieniec Podlaski ,Narodowe Siły Zbrojne, 30.05.2013 – 12:00