Dzisiaj wymiar sprawiedliwości stoi na granicy przepaści, po uchwaleniu tego „nowego kpk” zrobi olbrzymi krok na przód!!!

„Układ zamknięty” zabetonuje się na zawsze! Nie można do tego dopuścić!

beton

Poniżej Apel Jerzego Jachnika założyciela Stowarzyszenia Stop Bezprawiu.

Ostrzegamy wszystkich przed wprowadzeniem nowego kodeksu postępowania karnego, bowiem znacząco utrudnione zostanie prawo oskarżonego odwoływania się do sądu wyższej instancji. W konsekwencji po uchwaleniu nowych procedur będzie jeszcze gorzej.

Tymczasem Gazeta Wyborcza z 1.06. 2013 r. z triumfem informuje nas o sukcesie polskiego prawa karnego, bo oto zbliżają się do Polski ” Sądy po amerykańsku” w których redaktor Bogdan Wróblewski prowadzi wywiad rzekę z przyszłym v-ce ministrem sprawiedliwości Jerzym Kozdroniem, zachwycając się wielką rewolucją zmiany modelu dotychczasowej procedury karnej. Nowa procedura karna ma wejść w życie 0d 1 stycznia 2015 r.

Rzeczywistość jest jednak bardzo ponura. Od powstania pomysłu bijemy na alarm, że nowa profesorska reforma prawa karnego zawarta w druku sejmowym 870 to bubel prawny, a proces karny zmierza do procesu stalinowskiego.

Niestety pomimo wielu naszych publikacji my wszyscy nadal siedzimy po cichu i czekajmy aż obudzimy się z rękami i nogami w nocniku.

W przyszłaj nowelizacji:

1. brak nagrywania postępowań

2. nie ma udziału organizacji społecznych

3. ogranicza się jawność postępowań w tym wrac się wbrew uchwale SN do tajności posiedzeń

4. nie zmieniono zakresu subsydiarnych aktów oskarżenia

5. nie ma zażalenia na kierowanie obywateli na badania psychiatryczne

6. znacząco utrudnia się składanie apelacji od wyroków I instancji (utrudnienia podobne do kasacji)

7. apelacje rozpoznawać będą sądy w składzie ławniczym – czyli sędzia i 2 ławników – to już chyba żart z obywateli. Co wie ławnik o sprawie w odwołaniu, który nie ma pojęcia co jest w aktach.

8. kasacja i to wielokrotna będzie w praktyce wyłącznie uprawnieniem prokuratora

Kolejny raz Państwo polskie i posłowie fundują nam bubel prawny ! Jest co prawda kilka propozycji interesujących, ale większość zmian spowoduje dalszą bezkarność polskiej prokuratury i polskich sądów.

Przeczytaj nasze stanowisko z grudnia 2011 r. – Projekt KPK to bubel prawny

http://www.aferyibezprawie.org/index.php?option=…

Skróceniu postępowania sądowego ma służyć m.in. to, iż sąd nie będzie już mógł w trakcie procesu odesłać sprawy prokuraturze do uzupełnienia – lecz będzie musiał ją osądzić taką, jaką prokuratura przygotowała – co zachęci jeszcze bardziej prokuraturę do tworzenia bubli prawnych zwanych aktami oskarżenia.

Ponadto sąd II instancji także nie będzie mógł uchylić sprawy do ponownego rozpoznania w I instancji, a jedynie – w razie takiej potrzeby – będzie „zmieniał merytorycznie wyrok”, mogąc prowadzić postępowanie dowodowe w szerszym zakresie niż obecnie. Spraw karnych po nowelizacji miałoby być mniej, bo do sądu nie trafiałyby błahe sprawy o nieznacznej szkodliwości społecznej.

O sprawie nowego kpk pisałam kilka miesięcy temu na Niepoprawnych – polecam przeczytać. Sprawa jest bardzo poważna.

http://niepoprawni.pl/blog/411/ameryka-w-polskic…

PETYCJA TUTAJ _ TO TYLKO MINUTA ! TO NASZA POLSKA!

Dzisiaj zamieściłam wpis o tragedii Olewników. To jest sztandarowy przykład degrengolady w wymiarze sprawiedliwości i organach ścigania.

POWIEDZCIE STOP BEZPRAWIU! PODPISUJCIE PETYCJĘ !

http://www.petycjeonline.com/sprzeciw_przeciwko_…

Dzięki!