KW TT skazany„Wyborcze kłamstwa Truskolaskiego ukarane w sądzie”

Pełna treść ustnego i pisemnego uzasadnienia wyroku Sądu Okręgowego w Białymstoku z dnia 25.11.2014 r.
„Sąd nakazał Komitetowi Truskolaskiego przeprosiny, m.in. na portalach onet.plwp.plgazeta.pl oraz przed „Obiektywem” TVP Białystok, za nieprawdziwe informacje szkalujące kandydata na Prezydenta Białegostoku Jana Dobrzyńskiego z PIS, który z kolei w liście skierowanym do mieszkańców Białegostoku podziękował za 31 tysięcy oddanych na niego głosów i zaapelował o głosy 55 tysięcy mieszkańców którzy wzięli udział w referendum przeciwko sprzedaży Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Białymstoku i którzy nie zgadzają się na „dalszy wzrost bezrobocia, zadłużanie miasta, wyprzedaż majątku (…) rządy bez konsultacji z mieszkańcami”, za to chcą „silnej gospodarki, edukacji i rodziny (…) poszanowania tradycji narodowych i wartości chrześcijańskich”.
ustne uzasadnienie wyroku:

oraz komentarz Marcina Szczudło z Komitetu Truskolaskiego (wcześniej Solidarna Polska)

IMG_4907IMG_4908IMG_4909
IMG_4910IMG_4911IMG_4912Wyrok jest nieprawomocny, obie strony nie są zadowolone z niego do końca i zapowiedziały odwołania.
Końcówka  kampanii wyborczej przed druga turą wyborów na prezydenta Białegostoku zapowiada się coraz ciekawiej i goręcej, bo w opinii wielu osób Komitetowi Truskolaskiego puszczają nerwy i ucieka się do kłamstw i manipulacji tuż przed ogłoszeniem ciszy wyborczej, co tym bardziej zaskakuje wobec deklarowanych przez Truskolaskiego wcześniej „wartości” i wezwań do „nie prowadzenia negatywnej kampanii”.
PIS już wcześniej wygrał wybory do Rady Miasta Białegostoku uzyskując w niej większość, tak więc ewentualna prezydentura Truskolaskiego bez poparcia PIS może być niemożliwa i zakończyć się np. w po roku na skutek np. braku absolutorium.
Czy mieszkańcy Białegostoku mają już dość Truskolaskiego i chcą zmian?