Autor: Mark Farrell
Tłumaczenie: Andrzej Suda
Źródło: http://reasonradionetwork.com/20080729/you-know-youre-an-anti-semite-if
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Od Tłumacza:
Jeden z amerykańskich komików, Jeff Foxworthy, zrobił karierę opowiadając jak można w sobie samym rozpoznać „Czereśniaka” (REDNECK) poprzez dawanie przykładów (symptomów) w stylu: „Jeśli robisz to i to, prawdopodobnie jesteś Czereśniakiem”. Autor poniższego artykułu zaadoptował takie podejście do epitetu „ANTYSEMITY”, tak często używanego aby oczerniać uczciwych i sprawiedliwych ludzi. Śmieszny artykuł ale mi wcale nie do śmiechu! Zauważycie, że niektóre z użytych przykładów są trudne do zrozumienia. Przyczyną jest, że było to napisane przez Amerykanina dla mieszkańców USA gdzie realia są troszeczkę inne od polskich (ale problem pozostaje ten sam!). Mam nadzieję, że znajdzie się polski autor (czy autorzy) który zaadoptuje ten artykuł do polskich realiów, używając lokalne przykłady. Jeśli macie dobre pomysły – użyjcie miejsce na komentarze poniżej!

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Wiesz, że jesteś antysemitą, jeśli zauważyłeś, że wielu dyrektorów Rezerwy Federalnej było Żydami, wiesz dlaczego i jesteś dobrze poinformowany o fakcie, że nie ma nic wspólnego z „federalnym” ta „Rezerwa Federalna”.

Wiesz, że jesteś antysemitą, jeśli ciągle pamiętasz mnogie bombardowania dokonane przeciwko Amerykanom i ich sojusznikom przez Izrael, tak jak atak na USS Liberty, afera Lavona, King David Hotel, itp.

Wiesz, że jesteś antysemitą, jeśli zauważyłeś co oznaczają symbole (K) i (U) na produktach i starasz się unikać kupowania takich produktów aby rabini zarabiający z ich sprzedaży dziesiątki milionów dolarów (za certyfikat koszerności) nie otrzymywali niezasłużenie także Twoich pieniędzy.

Wiesz, że jesteś antysemitą, jeśli pytasz dlaczego Izrael bombarduje Liban kiedy Liban zatrzyma izraelskich żołnierzy na swoim terytorium ale Liban nigdy nie bombarduje Izraela gdy Izrael pochwyci libańskich czy palestyńskich obywateli.

Wiesz, że jesteś antysemitą, jeśli nie istnieje żadne Twoje zdjęcie recytującego przysięgę wierności ojczyźnie (PLEDGE OF ALLEGIANCE) z izraelską flagą w tle.

Wiesz, że jesteś antysemitą, jeśli nigdy nie założyłeś żydowskiej mycki i drapiesz się po głowie gdy ktoś nazywa myckę tym słowem na „J”.

Wiesz, że jesteś antysemitą, jeśli zasmucasz się słysząc, że Izrael znowu rutynowo zbombardował bloki mieszkalne czy farmę po to by zabić kogoś podejrzanego o „terroryzm” kiedy wiesz, że izraelska definicja „terrorysty” to ktoś kto nie wierzy, że Żydzi to „Naród wybrany przez Boga”.

Wiesz, że jesteś antysemitą, jeśli słyszałeś o katolickim Świętym Szymonie z Trydentu czy prawosławnym Świętym Andrieju Juszyńskim, i wiesz co im się stało.

Wiesz, że jesteś antysemitą, jeśli zastanawiasz się kiedy rząd zrobi wreszcie coś aby zatrzymać praktycznie plutokratyczną dyktaturę AIPAC (American Israel Public Affairs Committee) wobec amerykańskich polityków.

Wiesz, że jesteś antysemitą, jeśli rozpoznajesz typowe żydowskie nazwiska winnych za upadek TYCO, i ENRON, i wielu innych przedsiębiorstw.

Wiesz, że jesteś antysemitą, jeśli pytasz dlaczego żydowscy przestępcy mają ciągle dozwolone aby uciec do Izraela, gdzie pozostają bezpieczni mimo orzeczenia izraelskiego sądu najwyższego, że powinni być oni postawieni przed nieżydowskim sądem.

Wiesz, że jesteś antysemitą, jeśli nie jesteś w stanie zrozumieć dlaczego Izrael ma dozwolone zbudować rozdzielający mur poprzez środek nieżydowskiego domu nawet bez grosza odszkodowania.

Wiesz, że jesteś antysemitą, jeśli nie myślisz, że nie-Żydzi powinni iść do więzienia za swoje religijne przekonania, tak jak wielu Chrześcijan w Kanadzie i Europie za cytowanie EWANGELII WEDŁUG ŚWIĘTEGO JANA.

Wiesz, że jesteś antysemitą, jeśli oglądałeś na Internecie video „ZROZUMIENIE ANTYSEMITYZMU” i stwierdziłeś: „Ja to wszystko wiedziałem”.

Wiesz, że jesteś antysemitą, jeśli zachodzisz w głowę jak to możliwe, że 6 milionów Żydów zginęło w „Holokauście” i, według oficjalnych żydowskich źródeł, na końcu wojny zanotowano nawet drobny wzrost żydowskiej populacji.

Wiesz, że jesteś antysemitą, jeśli masz dość oglądania video z propagandą Holokaustu, przeciętnie robionych jeden co dziesięć dni, 60 lat po wojnie….. i jesteś ciekawy kiedy wreszcie zrobią film o 60 milionach Rosjan zamordowanych w większości przez żydowskich bolszewików, takich jak szef NKWD Kaganowicz.

Wiesz, że jesteś antysemitą, jeśli zdajesz sobie sprawę z żydowskiego wpływu na przystąpienie USA do wojny z Irakiem, i wiesz o „ISRAEL-FIRSTERS” (ci, dla których dobro Izraela jest ponad dobrem USA) gwałtownie pchających Amerykę przeciwko następnym wrogom Izraela, Iranowi i Syrii.

Wiesz, że jesteś antysemitą, jeśli kładziesz dobro USA ponad dobrem Izraela.

Wiesz, że jesteś antysemitą, jeśli jeszcze oddychasz i nie jesteś Żydem