Unijne „inwestycje”: zadłużenie, zakłócanie konkurencji, rozwoju gospodarczego i likwidacja lokalnych firm i miejsc pracy, przejmowanie majątku?

UE IV rzeszaCzy Unia Europejska to realizacja gospodarczego podboju Europy przez Niemcy po tym jak próba militarnego podboju poniosła klęskę podczas II wojny światowej?
Np. drogi służą transportowi towarów z Niemiec do Rosji, a Polacy zamiast zarabiać na opłatach za przewóz przez Polskę towarów ponoszą koszty budowy, eksploatacji, remontów dróg, koszty wypadków, zniszczenia środowiska, zdrowia i życia ludzi. Towarzyszyła temu fala bankructw lokalnych firm oszukanych jako podwykonawcy przy okazji budowy dróg i auto=strat. Firmy czy lokalne władze realizując absurdalne nieuzasadnione ekonomicznie pomysły po zawyżonych kosztach mają kłopoty z późniejszymi kosztami eksploatacji, a zagraniczne banki czekają na przejęcie ich majątku zastawionego w ramach kredytu na pokrycie wkładu własnego.
Dość żartobliwym przykładem jest automat do sprzedaży „gorących posiłków” „współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 Fundusze Europejskie dla rozwoju Województwa Podlaskiego Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego – Instytucja Zarządzająca RPOWP”.

Automat zamiast stworzyć nowe miejsca pracy je likwiduje, do tego to niezdrowa, złej jakości usługa – obecnie z oferowanego wcześniej m.in. w szkołach szkodliwego fast – foodu jak hot dogi, cham=burgery i zapiekanki w związku z rządowym zakazem sprzedaży niezdrowej żywności pozostały tylko ….placki ziemniaczane jako rzekomy „produkt regionalny”. Niestety, zepsuty automat wydaje je… zimne (komunikat „błąd modułu mikrofalówki” oznacza awarię kuchenki mikrofalowej) czyli oszukuje i okrada konsumenta. Automat w przeciwieństwie do żywego człowieka nie przyjmuje reklamacji.
Film: Absurd: zepsuty „automat gastronomiczny” sfinansowany przez UE http://youtu.be/6ZwQhHNNGYk
Należy całkowicie zrezygnować z dotacji dla firm, osób i podmiotów na przedsięwzięcia o charakterze komercyjnym, ponieważ zakłóca to zasadę konkurencji oraz tworzy pole do korupcji ze względu na zasady przyznawania takich dotacji (jak się szacuje wysokość łapówek w Polsce to ok. 10% wartości zamówienia/inwestycji, wystarczy popatrzeć na samochody na parkingu przez Urzędem Marszałkowskim Departamentu Regionalnego Programu Operacyjnego).
Przykłady absurdalnych dotacji to np. w wysokości 5 mln dla zajazdu Atlanta (rodzina prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego), lodziarni przy ul Rynek Kościuszki w Białymstoku, (wiedzą jak kręcić lody na funduszach UE?), dotacje dla kościołów czy cerkwi na cele religijne (np. muzeum archidieciezjalne) – to kolejne przykłady patologii, mających szkodliwy wpływ na rynek i regionalny rozwój gospodarczy oraz likwidację miejsc pracy pogłębiające biedę, rozwarstwienie społeczne.
EuroPOranoja czy POwtórka księżycowej epoki Gierka która doprowadziła do bankructwa Polski?
(rmmk)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.