POlacy 2015

POlacy 2015

Pod przykrywką sztormu na morzu i kilku połamanych drzew, media zbagatelizowały kolejny skok na przyszłe emerytury Polaków.
Huragan, orkan, cyklon Ksawery – media prześcigały się w nazewnictwie zjawiska atmosferycznego, które przetoczyło się nad Europą, ale nikt nie prześcigał się w nazewnictwie kolejnej grabieży pieniędzy odłożonych w tzw. drugim filarze.
Złodzieje, bandyci, mafia rządowa przewaliła Polaków na 50% oszczędności z OFE, które to właśnie przejmuje ZUS i wrzuca do swojego worka bez dna, a rząd odnotowuje kolejny przychód (grabież) do budżetu.
Ograbiono Was narodzie, na 4,4 mld zł za rok 2014, a kolejne planowane „przewalenie” w 2015,  będzie Was kosztowało 2,3 mld zł!
Popatrzmy jak lakonicznie opisuje to www.gazetaprawna.pl:

Sejm uchwalił zmiany w OFE

Sejm uchwalił ustawę zmieniającą system emerytalny. Zgodnie z nią ponad 50% oszczędności zgromadzonych w Otwartych Funduszach Emerytalnych ma być przekazane do ZUS-u. OFE nie będą mogły inwestować w obligacje Skarbu Państwa, będą mogły natomiast kupować inne papiery wartościowe, między innymi akcje.

Przyszli emeryci będą mieli 4 miesiące na decyzję, czy chcą by ich środki na przyszłą emeryturę gromadzone były i w OFE i w ZUS-ie czy tylko w ZUS-ie. Na 10 lat przed emeryturą środki z OFE będą stopniowo przenoszone na subkonto w ZUS-ie.

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz ogłosiła, że głosowało 449 posłów. 232 posłów było za, 216 przeciw. 1 poseł wstrzymał się od głosu. :”Tym samym Sejm uchwalił ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku z określeniem zasad wypłaty emerytur ze środków zgromadzonych w Otwartych Funduszach Emerytalnych” – oświadczyła Ewa Kopacz.

Sejmowe prace nad ustawą o zmianach w OFE trwały 4 dni. W przyszłym tygodniu uchwaloną przez Sejm ustawą zajmie się Senat. Potem ruch będzie należał do prezydenta, który może te zmiany podpisać albo skierować projekt do Trybunału Konstytucyjnego.

www.gazetaprawna.pl

Polacy śpijcie dalej, ale przebudzenie będzie cholernie BOLESNE!

P.S. Przy okazji popatrzcie na hieny, które próbują przybrać skórę owieczki i udają że bronią oszczędności Polaków, ale są świadomi że składki z OFE dawno zostały wpisane do budżetu na rok 2014.
„Show must go on” – przedstawienie musi trwać, bo publika przed TV się zanudzi!