Szewczak: Rostowski nie powinien
odchodzić, tylko stanąć przed
Trybunałem Stanu

RothfeldRząd został zrekonstruowany. Z resortu finansów ucieka Jacek Rostowski. – Minister Rostowski nie powinien odchodzić, tylko zasiąść na ławie w Trybunale Stanu – komentuje dla nas te zmiany Janusz Szewczak.

Jest to dowód na to, że wszystkie szczury już uciekają z pokładu, a Szczurek się na pokład wdrapał. Widać, że ten Titanic musi tonąć. Nowy minister finansów jest przedstawicielem zagranicznego banku działającego w Polsce. Pełni funkcję głównego ekonomisty ING, banku, który jest zaangażowany w Otwarty Fundusz Emerytalny. Z tego co wiem, minister Szczurek był zwolennikiem OFE, więc ciekawe jest, jak będzie realizował dotychczasową linię ministra Rostowskiego – mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl główny ekonomista SKOK Janusz Szewczak.

Według naszego komentatora ten wybór jest dowodem na to, że już nikt nie chciał zostać ministrem finansów.

Wszyscy zdają sobie sprawę z dramatycznej sytuacji polskich finansów publicznych, z totalnego załamania dochodów podatkowych i z realnej groźby bankructwa. Praktycznie cały rozwój Polski jest uzależniony od tego, ile ewentualnie uda się pozyskać środków z Unii Europejskiej. Choćby przyznanie stanowiska wicepremiera Elżbiecie Bieńkowskiej o tym świadczy. To jest dramat, rzecznie spotykana na świecie. Wyobraźmy sobie, że ministrem finansów Niemiec zostaje prezes chińskiego lub amerykańskiego banku. To jest niemożliwe w cywilizowanym świecie i świadczy to albo o kompletnym uzależnieniu od zagranicznego lobby finansowego, albo o tym, że nikt przy zdrowych zmysłach, kompetentny, przyzwoity nie chce brać odpowiedzialności za spustoszenie, jakich dokonał tajfun Wincent. Pan minister Rostowski nie powinien odchodzić, tylko zasiąść na ławie w trybunale Stanu – powiedział nam Janusz Szewczak.

Źródło: http://niezalezna.pl/48512-szewczak-rostowski-nie-powinien-odchodzic-tylko-stanac-przed-trybunalem-stanu

One Reply to “Szewczak: Rostowski nie powinien
odchodzić, tylko stanąć przed
Trybunałem Stanu”

  1. Według naszego komentatora ten wybór jest dowodem na to, że już nikt nie chciał zostać ministrem finansów. B. TRAFNE…TO WIĘCEJ NIŻ PEWNE..!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.