18 ZATRZYMANYCH, 48 PRZESZUKAŃ

1-3592_mDzisiaj rano agenci CBA zatrzymali na terenie kraju 18 osób. Wśród nich są między innymi wiceprezes Głównego Urzędu Statycznego, pracownik Centrum Informatyki Statystycznej oraz Naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą czynności związane ze śledztwem prowadzonym wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Warszawie dotyczącym zamówień na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych realizowanych przez Centrum Projektów Informatycznych byłego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Od rana funkcjonariusze CBA zatrzymali 18 osób. Wśród nich są wiceprezes Głównego Urzędu Statycznego, pracownik Centrum Informatyki Statystycznej, Naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i 15 przedstawicieli firm informatycznych.

Przeszukania, na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, prowadzone są przez agentów CBA łącznie w 48 miejscach.

Do tej pory w tej sprawie podejrzanych było 17. Wśród nich są między innymi: były dyrektor Centrum Projektów Informatycznych MSWiA, były zastępca dyrektora i była kierowniczka działu promocji CPI, naczelnik Wydziału Projektowania Systemów Informatycznych w Biurze Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji oraz dyrektorzy ds. sprzedaży dużych firm informatycznych.

W toku śledztwa Ap V Ds. 71/11 ujawniono dowody  wskazujące na podejrzenie popełnienia przestępstw związanych z przeprowadzeniem zamówień publicznych w innych instytucjach państwowych, w tym MSZ i GUS.

Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA

Źródło: http://www.cba.gov.pl/pl/aktualnosci/2828,18-ZATRZYMANYCH-48-PRZESZUKAN.html

One Reply to “18 ZATRZYMANYCH, 48 PRZESZUKAŃ”

 1. Zaledwie wczoraj pisano w temacie „Nowy przekręt w Tuskolandzie: za system wart 550 tysięcy zapłacono… 27 milionów” https://niezaleznemediapodlasia.pl/nowy-przekret-w-tuskolandzie-za-system-wart-550-tysiecy-zaplacono-27-milionow

  Takich „urzędników” działających na niekorzyść Państwa Polskiego powinni wsadzać co najmniej na 25 lat – to zdrada Narodu Polskiego – chyba najwyższe z możliwych przestępstw!
  Patrząc na dotychczasowe działania sądów, być może sprawa… zostanie zamieciona pod dywan!

  Ile jest jeszcze takich spraw, o których nie wiemy?

  Na marginesie, jeżeli chodzi o informatyzację w sądownictwie to również należałby się jej przyjrzeć!
  Ile wywala się kasy?
  Mamy chyba największą ilość sędziów w przeliczeniu na jednego mieszkańca, a sprawy ciągną się niczym gile z nosa! Ponad 150 sędziów nie orzeka… bo jest na delegacji w Ministerstwie Sprawiedliwości. Biorą kasę w swoich sądach i jeszcze w ministerstwie!
  Od wielu lat inwestuje się ogromne środki finansowe na informatyzację. Można przy tym zapytać po co? Skoro nie przynosi to efektu! Zamiana jej i powrót do długopisów i papieru nie powinna czegoś diametralnie zmienić!

  Informatyzacja z natury ma usprawniać pracę człowieka, ale też wcale to nie oznacza, że za niego zrobi określone niepowtarzalne czynności!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.