18 ZATRZYMANYCH, 48 PRZESZUKAŃ

1-3592_mDzisiaj rano agenci CBA zatrzymali na terenie kraju 18 osób. Wśród nich są między innymi wiceprezes Głównego Urzędu Statycznego, pracownik Centrum Informatyki Statystycznej oraz Naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą czynności związane ze śledztwem prowadzonym wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Warszawie dotyczącym zamówień na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych realizowanych przez Centrum Projektów Informatycznych byłego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Od rana funkcjonariusze CBA zatrzymali 18 osób. Wśród nich są wiceprezes Głównego Urzędu Statycznego, pracownik Centrum Informatyki Statystycznej, Naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i 15 przedstawicieli firm informatycznych.

Przeszukania, na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, prowadzone są przez agentów CBA łącznie w 48 miejscach.

Do tej pory w tej sprawie podejrzanych było 17. Wśród nich są między innymi: były dyrektor Centrum Projektów Informatycznych MSWiA, były zastępca dyrektora i była kierowniczka działu promocji CPI, naczelnik Wydziału Projektowania Systemów Informatycznych w Biurze Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji oraz dyrektorzy ds. sprzedaży dużych firm informatycznych.

W toku śledztwa Ap V Ds. 71/11 ujawniono dowody  wskazujące na podejrzenie popełnienia przestępstw związanych z przeprowadzeniem zamówień publicznych w innych instytucjach państwowych, w tym MSZ i GUS.

Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA

Źródło: http://www.cba.gov.pl/pl/aktualnosci/2828,18-ZATRZYMANYCH-48-PRZESZUKAN.html

One Reply to “18 ZATRZYMANYCH, 48 PRZESZUKAŃ”

 1. Zaledwie wczoraj pisano w temacie „Nowy przekręt w Tuskolandzie: za system wart 550 tysięcy zapłacono… 27 milionów” https://niezaleznemediapodlasia.pl/nowy-przekret-w-tuskolandzie-za-system-wart-550-tysiecy-zaplacono-27-milionow

  Takich „urzędników” działających na niekorzyść Państwa Polskiego powinni wsadzać co najmniej na 25 lat – to zdrada Narodu Polskiego – chyba najwyższe z możliwych przestępstw!
  Patrząc na dotychczasowe działania sądów, być może sprawa… zostanie zamieciona pod dywan!

  Ile jest jeszcze takich spraw, o których nie wiemy?

  Na marginesie, jeżeli chodzi o informatyzację w sądownictwie to również należałby się jej przyjrzeć!
  Ile wywala się kasy?
  Mamy chyba największą ilość sędziów w przeliczeniu na jednego mieszkańca, a sprawy ciągną się niczym gile z nosa! Ponad 150 sędziów nie orzeka… bo jest na delegacji w Ministerstwie Sprawiedliwości. Biorą kasę w swoich sądach i jeszcze w ministerstwie!
  Od wielu lat inwestuje się ogromne środki finansowe na informatyzację. Można przy tym zapytać po co? Skoro nie przynosi to efektu! Zamiana jej i powrót do długopisów i papieru nie powinna czegoś diametralnie zmienić!

  Informatyzacja z natury ma usprawniać pracę człowieka, ale też wcale to nie oznacza, że za niego zrobi określone niepowtarzalne czynności!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.