Rostowski znikaOficjalnie piszą że odchodzi, ale to było prawdziwe odejście w stylu Davida Copperfielda. Pstryk i znikam. Czy Rostowski powinien tak po prostu zniknąć i pozostawić dług narodowy powiększony o kolejne miliardy PLN?

„Po wielu latach zarządzania polskimi finansami Jacek Rostowski przyznaje się do porażki. Po sześciu latach fatalnych wyników finansów publicznych zastąpi go mało znany ekonomista Mateusz Szczurek. Pierwsze słowa nowego ministra przypominają słowa poprzednika… „Moim głównym zadaniem jest zapewnić skok gospodarczy” – powiedział Szczurek. ”

W wypowiedzi ministra Szczurka padają  słowa „skok gospodarczy”, tak to był perfekcyjny skok, ale na kasę państwa Polskiego. Vincent Rostowski został przywieziony w teczce z Wielkiej Brytanii, jak kiedyś sekretarze KC byli wrzucani do naszego kraju z Moskwy.  Rostowski obejmując tekę ministra nie posiadał obywatelstwa Polskiego, jak jego poprzednicy z Moskwy. Dlaczego doszło do takiej sytuacji, iż stanowisko najważniejszego dla kraju ministerstwa otrzymuje obcy obywatel!?
Okręt Tusktanic jest już w połowie drogi do dna i szczury uciekają, bo jutro jest niepewne, ale Rostowskiemu nic nie grozi,  jest już daleko od Polski i możecie mu co najwyżej naskoczyć. Niekoniecznie na kasę, bo tę zapewne nieźle zabezpieczył.

Ile jeszcze miliardów PLN „przewalą” do banków zachodnich pod pretekstem spłaty zadłużenia zagranicznego. Przecież ten cały tzw. bank światowy to jedna wielka lichwiarska maszynka do robienia pieniędzy i powinno się jak najszybciej powstrzymać ten proceder. Państwo Polskie ma możliwość emisji pieniądza, ale tego nie robi! Dlaczego?

 

„Nie pomogą kosmetyczne zmiany w rządzie, a nawet pozbycie się Jacka Rostowskiego do spłacenia zadłużenia Skarbu Państwa. A to na koniec września bieżącego roku wzrosło o 5 mld 699,3 mln zł, tj. o 0,7 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem i wyniosło 847 mld 710,5 mln zł – podało dzisiaj Ministerstwo Finansów.

Od początku roku zadłużenie wzrosło o 6,8 proc., czyli o 53 mld 856,8 mln zł.

Według MF zadłużenie krajowe wyniosło we wrześniu 589 mld 707,8 mln zł i było o 1,1 proc. wyższe (o 6 mld 231,5 mln zł) niż w sierpniu br. Od początku roku wzrosło o 8,6 proc., czyli o 46 mld 737,9 mln zł.”

Czytając te dane, nasuwa sie na myśl kronika kryminalna i sprawozdanie mafii o przekrętach. Tylko, że ta mafia jest państwowa, a lichwiarz dla niepoznaki nazywany Bankiem Światowym.

Przyznanie się Rostowski do porażki to za mało, gdzie odpowiedzialność karna z konfiskatą mienia włącznie? Sprawa powinna trafić do prokuratora.
Zarzuty to: okradanie narodu Polskiego i działanie na szkodę Polski.
Naród Polski musi pozwać Rostowskiego i Tuska przed Trybunał Stanu za nadużycie zaufania narodu Polskiego, poniesienia odpowiedzialności prawnej i karnej z niegospodarności i zadłużenia Narodu Polskiego, bo wrobili w to nasze dzieci i wnuki, a kto wie czy nawet nie prawnuki.

JP