W sieci pojawiło się bardzo dużo pogłosek jakoby Rafał Piotr Gaweł nie był już poszukiwany w Europie. Z  pozyskanych przez nas informacji wynika, że Rafał Piotr Gaweł sam rozsiewa takie fake newsy żeby się wybielić. W związku z tymi plotkami postanowiliśmy zapytać u źródeł, a więc w sądzie okręgowym w Białymstoku.  dostaliśmy odpowiedź potwierdzającą, iż Rafał Piotr Gaweł jest w dalszym ciągu poszukiwany i ma wystawiony europejski nakaz zatrzymania.  Przy okazji przypominam wszystkim, że jest coś takiego jak obywatelskie zatrzymanie.  każdy kto zobaczy Rafała Piotra Gawła ma obowiązek go zatrzymać i powiadomić organa ścigania o miejscu jego przebywania. W Norwegii jest jeszcze chroniony, ale każdym kraju w Europie macie obowiązek go zatrzymać, lub ujawnić miejsce jego przebywania. 

Rafał Piotr Gaweł to niebezpieczny przestępca który dopuścił się wielu czynów karalnych i w dalszym ciągu jest prowadzone wiele śledztw przeciwko temu człowiekowi oraz jego wspólnikowi Konradowi Andrzejowi Dulkowskiemu. Obydwaj panowie są podejrzani o wprowadzanie do obrotu podrobionych papierów wartościowych, a grozi im za to nawet do 25 lat więzienia. 

 Rafał Piotr Gaweł ma do odbycia karę dwóch lat pozbawienia wolności, ale w ciągu tych dwóch lat będą się toczyć kolejne procesy karne w których tym razem też odpowie jego wspólnik. Poniżej odpowiedź z Sądu Okręgowego w Białymstoku potwierdzająca Europejski Nakaz Zatrzymania Rafała Gawła.

Rafał Gaweł, jako zawodowy donosiciel i stały współpracownik organów ścigania (szkoda że nie jego ścigają), ma duże „plecy” w prokuraturach i na policji. Od czterech lat unika wykonania na nim wyroku dwóch lat więzienia za oszustwa, wyłudzenia i kradzieże. Czy teściem Rafała jest podinsp. Tomasz Krupa z Komendy Wojewódzkiej Policji? Czy chroni go Podlaska Policja? 

Dlaczego w jego imieniu (kłamcy sądowego) prokurator Bartłomiej Horba stawia przed sądem patriotów i Polaków? 

Jedno szambo, a wiele pytań i domniemań. 

Wszystko to wygląda na zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze antypolskim i antychrześcijańskim.