NIE dla „Golgota Piknik”

Golgota pikinikLewacki ,,teatr” TrzyRzecze zamierza zorganizować czytanie sceniczne połączone z projekcją fragmentów „Golgota Picnic” – bluźnierczego spektaklu, który w istocie jest obrzydliwą i wulgarną obrazą chrześcijaństwa i samego Mesjasza, Jezusa Chrystusa. Młodzież Wszechpolska nie wyraża na to zgody! Zbieramy się wszyscy 18.30 pod teatrem TrzyRzecze na ulicy Młynowej!

https://www.google.pl/maps/place/Trzy+Rzecze.+Teatr/@53.12743,23.148078,2a,90y,90t/data=!3m5!1e2!3m3!1s59086639!2e1!3e10!4m5!1m2!2m1!1steatr+3+rzecze+młynowa!3m1!1s0x471ffc1d14948d63:0xbcb5450baa712cfc!6m1!1e1

Udało się nam już zablokować ten haniebny spektakl w Poznaniu. Teraz niech Białystok pokaże, że jest miastem aktywnie broniącym chrześcijaństwo.

Więcej informacji nt. protestu będziemy podawać na bieżąco.

Zapraszamy wszystkie środowiska patriotyczne do wzięcia udziału w proteście!

Czym jest spektakl „Golgota Picnic”?

Według autorów jest to krytyka współczesnego konscumpcjonizmu. Jednak pod tą przykrywką, reżyser Rodrigo Garcia bardzo wulgarnie obraża religię chrześcijańską. Na jednym ze zdjęć z przedstawienia można zobaczyć ludzi jawnie kpiących sobie ze śmierci krzyżowej Zbawiciela. Oprócz bluźnierstwa, sztuka zawiera też obsceniczne sceny. Pełno w niej brzydoty i nagości.

Wystawienie spektaklu spowodowało oburzenie także w innych krajach. W roku 2011 we Francji w protestach przeciwko „Golgocie Picnic” brało udział tysiące katolików.

W Polsce „sztuka” została w ostrych słowach skrytykowana przez przewodniczącego Episkopatu, abpa Stanisława Gądeckiego:

„Przedstawienie to w opinii wielu osób jest wyjątkowo ordynarnym przedsięwzięciem. Ukazuje Chrystusa jako degenerata, egoistę, odpowiedzialnego za całe zło na świecie. Spektakl obfituje w lubieżne sceny, a pod adresem Chrystusa padają liczne wulgaryzmy. Występujący nago aktorzy kpią z Męki Pańskiej, a całość przesycona jest pornograficznymi odniesieniami do Pisma Świętego” – czytamy w liście hierarchy do Michała Merczyńskiego, dyrektora festiwalu Malta, który organizował pokaz spektaklu w Poznaniu.

Źródło wydarzenia facebook: https://www.facebook.com/events/663235550417503

UWAGA, B. WAŻNE! Urząd przyjął wniosek o rejestrację naszego zgromadzenia, złożony przez Młodzież Wszechpolską – tak więc protest będzie w pełni legalny i uczestnicy nie ponoszą żadnych konsekwencji prawnych!!!

Widzimy się 18.40 pod teatrem, w którym będzie wystawiana ta bluźniercza dla nas sztuka. Nie pozwólmy, aby opluwano nas, naszą wiarę, nasze wartości! Bierzcie rodzinę, znajomych i do zobaczenia!

PS. załączamy mapkę jak trafić na miejsce:)

Młynowa

2 Replies to “NIE dla „Golgota Piknik””

  1. te rudere powinni juz dawno rozebrac na opal. Z pewnoscia podratowuja sobie budzet bo nie sadze ze za wystawieniem tego skonczonego lajdactwa nie ida gigantyczne pieniadze

    1. Rozebranie nie wchodzi w grę, bo niby zabytek, ale myślę że jest dobrze ubezpieczona i za jakiś czas sami to g. spalą, a zrobią aj-waj że niby faszyści itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.