… mocni tylko w gębie!!

Do dziś miałem wrażenie, że mieszkam na Podlasiu, gdzie obóz prawicowy jest silny i gotowy na wyzwania. Dzisiejszy dzień, pokazał jednak smutna prawdę. Jesteście mocni tylko w gębie!

Miała być przeprowadzona akcja wygwizdania prezydenta przed jego wystąpieniem i co? I nic! Jak nie było kibiców i NOP-u, to prawica siedziała na wygodnych krzesełkach, piła piwo i biła brawa Komorowskiemu!?
Nie wstyd wam?Film2

Źle to wygląda. Wychodzi na to, że mamy lokalnych działaczy – tzw. społecznych pozorantów. Tak jak PIS (Pozory I Samouwielbienie). Dużo gadania, planów, ale jak trzeba wstać z krzesła i wyjść coś zrobić, nikogo nie ma. Nie będę tu wyliczał, kogo nie było, bo łatwiej jest powiedzieć – NIKOGO!
Niewierze, że  wszyscy patrioci pracowali na popołudniową zmianę. Niewierze, że wszystkim nagle babcia zachorowała, lub mieli obstrukcję.
Setki razy słyszałem – Komorowski to, Komorowski tamto, a jak była potrzeba przyjścia z transparentem, nawet bez gwizdka, stać i wyrażać swój sprzeciw w milczeniu pokazując dezaprobatę dla władzy napisem na banerze, to PRAWICA zawiodła. Jedynie Oskar Wądołowski nosił się z zamiarem rozwinięcia transparentu, ale został zatrzymany i przetrzymywany przez całe wystąpienie Komorowskiego.

Relacja ze spotkania z policjantami, poniżej w filmie.

Relacja filmowa z godziny 18:00
Relacja filmowa z godziny 18:00

 

Od czego wiec są te wszystkie krzykliwe organizacje, które na spotkaniach, zebraniach, kisząc się we własnym sosie, urągają rządowi i namiestnikowi?
Taka okazja nie zdarza się codziennie. Mogliśmy pokazać krajowym i lokalnym mediom, co Podlasie sądzi o tych nieudacznikach z „Gangu Olsena” i ich budowaniu, a raczej niszczeniu Polski.

Podczas wejścia Komorowskiego na scenę, słyszałem tylko jeden gwizd z publiczności. To był gwizd rozpaczy i osamotnienia. Czy naprawdę nikogo więcej nie obchodzi, że Ci ludzie niszczą nasz kraj? Jak możemy to przyjmować z milczeniem? Czy naprawdę jesteśmy tacy obojętni?

Dziś mieliśmy pokaz samo zachwytu władzy. Mieliśmy demonstrację pogardy, bo zamiast pracy i chleba dostaliśmy igrzyska, na których władza lansowała się, obrośnięta w piórka fałszu i obłudy.
W kraju afera goni aferę, a sądy wydają wyroki z marsa, bo w przypadku Barbary Sawickiej, to wyrok z księżyca byłby bardziej wiarygodny, od tego który zapadł.
Nie wyrażając sprzeciwu, dajemy zielone światło na dalsze, wrogie działanie. Pozwalamy na zabieranie nam praw i podnoszenie kosztów życia, które do łatwego nie należy.
Igrzyskami ludzi nie wyżywimy. Głos Komorowskiego nie uleczy chorych i cierpiących w upadających szpitalach! Głosem władzy, nie nakarmimy głodnych dzieci. Dlaczego tu, we wschodnim bastionie prawicy przyjęto Prezydenta z takim spokojem? Czy Matrix, w jakim żyjemy już wszystkim odpowiada?

„Śpijcie Polacy, śpijcie, a przebudzenie będzie cholernie bolesne”, jeżeli pozwolą Wam się przebudzić zanim zginiecie.

 

Jacek Porosa
**************************

Szło zło przez świat
Miało zwykłą twarz
Ludzie się mylili
A zło jak zło
Wybaczało błąd
W chwili, gdy nie żyli

Taki los bracie
Niecierpliwy gdzieś gna
I karze grać
O śmierć

Ale tak jak po nocy dzień
Tak za złem idzie dobra cień
Jak czerń i biel
Jak tyran i błazen
Razem
Na śmierć

Szło zło przez świat
Miało zwykłą twarz
Bardzo dbało o to
Kto fałsz ten znał
Ale kryć go chciał
Zło zamieniał w złoto

Taki los bracie
Niecierpliwy gdzieś gna
I karze grać
O śmierć

Taki los bracie
Niecierpliwy sam gra
I karze bić
Za śmierć
(tekst Jacka Cygana)

 

5 Replies to “… mocni tylko w gębie!!”

 1. Witaj Jacku,

  Niestety, nie obejrzałam relacji z obchodów ponieważ moja ciężko chora mama (83 lata) kazała mi wyłączyć, rozpłakała się z żalu do PiS-u, kiboli, narodowców i innych. Wygląda na to, ze wszystko to tchórzliwi figuranci.
  Białostoczanie, jak wam nie wstyd witać brawami takiego prezydenta. To hańba Białegostoku.

  Pozdrawiam serdecznie

 2. Oj tam, są ważniejsze sprawy niż wycie do prezydenta. To tak jakby wyć na plastikową lalkę- marionetka i tak nic z tego nie zrozumie i nie będzie jej to obchodziło. O ile mnie wzrok i pamięć nie myli, to wśród tych na konikach w strojach z epoki magnackiej był szef Fundacji Obowiązek Polski Dariusz Wasilewski. Niby patriota o nastawieniu narodowym, a tu proszę 🙂 Jeśli to prawda, to czopek z niego niesłychany.

  1. Pamięć Ciebie nie myli, to patriota i narodowiec, co nie znaczy, że nei może wziąć udziału w obchodach woj. podlaskiego. Jaka w tym wina jego, że na fajną inicjatywę przyjechał Bronek?

 3. Panie Jacku, tekst smutny, dosadny i jak najbardziej trafiony.Ale jest w tym też jeden pozytyw gdy już ten kurz po sejmikowiczach ( a może targowiczanach) pełnych buty opadł mamy właściwy obraz stanu posiadania serc Ojczyznie oddanych…Ci co po zakamarkach sejmikują i mają takie przeambitne plany podnoszenia Polski z kolan własnie pomachali groznie …..palcem w bucie.Pozdrawiam serdecznie.BABINICZ NSZ Krzemieniec Podlaski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.