Obecne zachowanie „geniusza matematycznego”, radnego Zbigniewa Nikitorowicza dowodzi, jaką mamy demokrację. Piotr Jankowski, radny miejski miał czelność zagłosować zgodnie z własnym sumieniem i zdrowym rozsądkiem, za co został napiętnowany i zmuszony do rezygnacji z klubu PO.
Pokazuje to jak rządzi  w naszym mieście Platforma Obywatelska. Interes mieszkańców jest całkowicie pomijany, a radni chcący poprawy warunków życia są marginalizowani.
JankowskiRadny Jankowski napisał na swoim blogu:

  • – Jako radni, bierzemy odpowiedzialność niekiedy za bardzo trudne decyzje – twierdzi. – Chciałbym, aby przewodniczącemu zależało na tym, byśmy podejmując te decyzje mieli odpowiednią wiedzę i byli do nich przekonani. Póki co, mam wrażenie, że zależy mu tylko na tym, abyśmy zagłosowali tak lub nie, zgodnie z interesem. No właśnie czyim? Naszych wyborców, mieszkańców Białegostoku, Platformy? Coraz częściej miałem wrażenie, że żadnego z tych interesów nie reprezentujemy.

Czy rada w takim składzie powinna dalej istnieć? Sprawa MPEC pokazała w czyim interesie działają radni i prezydent Miasta, a właściwie pokazali w czyim interesie nie działają, bo tracą na tym mieszkańcy.
Przypomnę tu sprawę Warszawskiego SPEC:

  • Miasto świętuje sprzedaż SPEC, a warszawiacy mogą zacząć opłakiwać swój los i kolejną nadchodzącą podwyżkę. Ciepłownicy po cichu podnieśli cennik opłat. Spółdzielnie, wspólnoty i zarządcy domów właśnie szykują nam nowe stawki za centralne ogrzewanie i ciepłą wodę.  Całość: http://www.se.pl/wydarzenia/warszawa/ciepa-woda-bedzie-drozsza_197628.html

Narodowcy z NOP już przed wprowadzeniem pomysłu na referendum w sprawie sprzedania MPEC nawoływali do rozwiązania rady miejskiej i odwołania Prezydenta ze stanowiska. Chcieli połączyć te dwa pytania referendalne. Czy nie należy wrócić do tego pomysłu?
Obecne zamieszanie ze zbieraniem podpisów w sprawie referendum i późniejsze przeprowadzenie referendum byłoby niepotrzebne gdyby rada miasta raczyła zapytać swoich wyborców o ich zdanie przed podjęciem tej decyzji o sprzedaży.
Pomysł sprywatyzowania MPEC był utajniony przed mieszkańcami, podobnie było z podwyżkami za wywóz śmieci. Większość mieszkańców dowie się dopiero po otrzymaniu nowego rachunku.

Chylę czoła przed radnym Piotrem Jankowski, takich ludzi należy chwalić, a nie piętnować.
Napiętnować należy radnego Zbigniewa Nikitorowicza za jego bzdurne tłumaczenie, iż jedna osoba produkuje więcej śmieci niż dwie, oraz Prezydenta Tadeusza Truskolaskiego za jego definicję demokracji. Rada miasta została wybrana i mamy zrozumieć, że od tej pory piętnastu radnych PO i prezydent posiedli miasto na własność i robią co IM się podoba.
Myślę, że należy szykować szesnaście taczek.

Jacek P.