Dn. 14.09.2023, w czwartkowe popołudnie w Hotelu Pod Herbem przy ul. Wiejskiej 49 w Białymstoku odbyła się debata prowadzona przez Posła na Sejm RP, Grzegorza Brauna oraz Kandydata na Posła, Krzysztofa Bartosika, z udziałem dziennikarza Piotra Korczarowskiego z Łodzi.

Przed spotkaniem, na Rynku Kościuszki, odbyła się konferencja, w której udział wzięli przedstawiciele okręgu 24. Konfederacji Korony Polskiej z Grzegorzem Braunem na czele (m.in. Andrzej Kotuk, Agnieszka Purzyńska-Pugacewicz, Małgorzata Martynko).

Wydarzenie „O Polsce na poważnie” rozpoczęło się parę minut po godzinie 18:00 w sali konferencyjnej na 1. piętrze Hotelu. Na początku głos zabrał poseł na Sejm, Grzegorz Braun, zachęcając do „wysłania Bartosika na Wiejską”.

Ja przybywam tutaj z dobrą wiadomością, jest na kogo głosować. Warto, trzeba, należy, koniecznie. – mówił zgromadzonym Braun – jest najwyższy czas, żeby wziąć udział w tych wyborach, i nie owijając w bawełnę, wysłać Krzysztofa Bartosika do Sejmu, do Warszawy, na Wiejską.

Wg posła Konfederacji, w naszym okręgu jest szansa na wprowadzenie kilku posłów do gmachu przy ul. Wiejskiej. Następnie poseł Braun wypowiedział się na temat pozytywnych cech kandydata Krzysztofa Bartosika.

Później przemówił białostocki przedsiębiorca, Krzysztof Bartosik, który polityką interesował się od najmłodszych lat. Jak sam mówi, w Konfederacji Korony Polskiej jest dzięki temu, co wyprawia „zjednoczona łże prawica” jak mawia poseł Braun.

Ja życzę każdemu, aby miał dom, aby żyło mu się jak najlepiej, ale ja z perspektywy wielu lat prowadzenia działalności zauważyłem, że wielu ludzi budowało się wtedy, jak nie było ich stać, zachłysnęli się łatwo dostępnym kredytem – przekazywał Bartosik – Bardzo często ci ludzie nie dokończyli swoich budów, sprzedali mieszkania, mieszkają w lokalach wynajętych i spłacają kredy hipoteczny, który zwiększył się z 2,5 do 4,5 tys.

Potem przyszedł czas na wypowiedź Redaktora Piotra Korczarowskiego.

Uważam, że kandydaci Korony to ludzie wolności, wbrew temu, że wolność do niedawna była zawłaszczona tylko przez jedną stronę Konfederacji w nazwie to dzisiaj z całą pewnością można mówić, że właśnie Grzegorz Braun i jego ludzie, to są ludzie, którzy zdecydowanie emanują tą wolnością, bo nie kłaniali się w pas w trakcie pandemii i nie szli z nurtem, kiedy rozpoczęła się „wojna na Ukrainie” – opiniował red. Korczarowski – Stąd moje pełne poparcie dla tego ugrupowania, dla tych kandydatów i dla siedzącego obok mnie Krzysztofa, któremu za to zaproszenie dziękuję.

Po tym wstępie Korczarowski przekonywał krótką historią do tego, że „albo się jest człowiekiem wolnym, albo się jest niewolnikiem. Nie ma stanu pośredniego”. Tę historię, a także wiele innych, można wysłuchać, oglądając poniższą transmisję. Spotkanie trwało ok. 3 godzin i zakończyło się tuż przed godz. 21:00.

Następna planowana debata, organizowana przez „Koroniarzy”, odbędzie się 30.09.2023 o godz. 16:00 w Hotelu Pod Herbem w Białymstoku (transmisja na żywo: wRealu24) oraz 1.10.2023, o tej samej godzinie, w Hotelu Loft 1898 w Suwałkach. W debacie „Polakom należy się prawda” udział wezmą: przedsiębiorca Krzysztof Bartosik, redaktor Piotr Szlachtowicz, dr Dorota Sienkiewicz, działaczka Justyna Socha, red. Jacek Międlar oraz karateka Tomasz Puzon. Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatora.

Wszystkie zdjęcia: https://fotodabrowski.eu/index.php?/category/197.