Prezydent szykuje nam dodatkowe opłaty z zaskoczenia! Szokujące informacje na temat opłat za śmieci.

Czy przegłosowana w trybie pilnym w dniu 05.03.2013, ustawa o zagospodarowaniu odpadów to początek wyzysku mieszkańców Białegostoku. Dziś, w niedzielę 10.03.2013, poranny podał informacje na swojej stronie –

Właściciele domów jednorodzinnych powinny do końca marca rozwiązać umowę z firmą odbierającą odpady. Nie muszą też kupować pojemników na śmieci. Dostarczy im je miasto.”…

Śmiecihttp://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130310/BIALYSTOK/130309552
Zapewne informacja o konieczności rozwiązania umów pojawi się  w jutrzejszym Porannym, ale czy to załatwia sprawę?

Ile osób czyta prasę? Ilu ma na to czas, a ilu ma na to pieniądze? Czy nie jest to próba wyłudzenia podwójnych opłat za wywóz śmieci?  Ile rodzin podniesie krzyk w chwili gdy dostaną dwie faktury do zapłaty? Czy akcja informacji mieszkańców Białegostoku nie powinna być przeprowadzona przez urząd prezydenta miasta w innej formie?

Bulwersujący jest też fakt zaklasyfikowania domów w najwyższej grupie cenowej. Osobiście znam samotnych ludzi mieszkających w domach o powierzchni nieprzekraczającej 60 m2, przeważnie są to  emeryci i renciści. Dotychczas płacili około 25 zł za odbiór prawie pustego pojemnika, teraz zapłacą 49 zł, o ile będą na tyle doinformowani żeby podpisać deklarację o selekcji śmieci! Wiem że dotychczasowe limity wywozu śmieci i tak były dla niech  za duże, bo przeważnie wywożone jest tylko pół pojemnika z odpadami. Czy ci ludzie zaprotestują? Nie!

Panie prezydencie, pazerność i buta przysłoniły panu rzeczywistość. Byłem na posiedzeniu rady i do tej pory jestem wstrząśnięty tym co tam widziałem. Traktujecie (prezydent i rada miasta) NASZE miasto jak prywatny folwark. Nie liczycie się z opozycją i opinią publiczną. Na posiedzeniu nie dopuściliście do głosu przedstawiciela firmy „Czyścioch”, który miał zaprezentować ofertę tańszą o 30% !!
Jakim prawem wybrano ofertę bez przetargu? Bez konsultacji społecznych?

PrezioPrezydent na radzie miasta, mówił pięknie o demokracji, ale jaki rodzaj demokracji reprezentuje jego rada, która tylko z nazwy jest „Radą Miejską”? Przypominam panie Prezydencie – demokracja jest wtedy gdy społeczeństwo ma głos, a nie kilkunastu radnych którym odbiła woda sodowa do głowy i przestali słuchać  woli swoich wyborców! Radę działającą na niekorzyść mieszkańców należy natychmiast rozwiązać!
Uważam że, tą sprawą powinno się zainteresować mieszkańców, którzy nic nie wiedzą jak są oszukiwani przez władze miasta.
Z roku na rok po cichu wzrastają opłaty za życie w Białymstoku. Jaki to ma związek z rozrzutnym budżetem prezydenta i ciągłym zadłużaniem mieszkańców? Które pokolenie mieszkańców miasta to spłaci?  Mamy dość tego!
Mieliśmy najdroższy wywóz śmieci w Polsce, a co będziemy mieli teraz?

Jacek P.

P.S. Prezydent jest niedoinformowany we własnych przepisach i podaje blednę informacje na łamach Porannego. Nie trzeba rozwiązywać umowy. Na stronie „Astwy’ czytamy:
„…W związku z nowymi zasadami gospodarowania odpadami komunalnymi obowiązującymi od dnia 1 lipca 2013 r. uprzejmie informujemy Klientów indywidualnych, iż z dniem 30 czerwca 2013 r. ulegną rozwiązaniu wszystkie umowy na wywóz odpadów komunalnych…”

Co ma na celu dezinformacja medialna? Czy jest to zepchniecie istotnych podwyżek opłat za wywóz śmieci na dalszy plan, a zaabsorbowanie mieszkańców bałaganem z umowami? Nieładnie Panie Prezydencie.