Bolek WałęsaMożna powiedzieć iż „Słowo Ciałem się stało” i teczki wypłynęły na światło dzienne. Bolek przestał być tylko mitem wykpiwanym przez Michnika (prawdziwe żydowskie nazwisko Szechter) a stał się „Bolkiem” z krwi kości.
Mam tylko nadzieję że IPN stanie się w końcu tym organem który zacznie wypełniać to do czego został powołany i wrócą np takie sprawy jak rzetelne przebadanie mordu w Jedwabnem pod Łomżą. Spraw jest bardziej istotna od TW „Bolka” gdyż szarga dobre imię Polaków na całym świecie, a takie kreatury ja Gross plują nam w twarz bezkarnie.

Poniżej informacje o TW „Bolek” zamieszczane na portalach internetowych.

Ile decyzji w ciągu ostatniego ćwierćwiecza podjęto nie z myślą o dobru państwa i narodu, ale z myślą o tej szafeczce – albo szufladzie – w domu Kiszczaków?

Sprawa jest arcyciekawa. Czy wdowa po Czesławie Kiszczaku rzeczywiście chciała sprzedać dokumenty? Czy naprawdę nie jest już w stanie ocenić, że kto jak kto ale IPN żadnych dokumentów nie kupi, bo kupić – w takiej formule – nie może? Wreszcie, gdyby chciała sprzedać, to przecież są o niebo lepsze adresy. W Gdańsku albo – obecnie – w Chile.

A może to była tylko metoda, by zwrócić uwagę Instytutu na zasób znajdujący się w domu Kiszczaków? Bo taka była, wyrażona przed śmiercią, wola byłego szefa PRL-owskiego MSW? Bo może bolało go, że mimo wszystko był ciągany po sądach, czyli jednak nie wypełniono całej umowy?

Mogła to być też gra na skompromitowanie IPN, wciągnięcie Instytutu w grę pt. „chcą za każdą cenę kupić materiały na Wałęsę”. Owszem, to mało prawdopodobne, ale teoretycznie możliwe. Dobrze, że IPN zagrał czysto, bez zwłoki zwołał konferencję, szybko wysłał prokuratora z policją.
Ciekawy jest fakt, że pani Kiszczakowa przyniosła dokument dotyczący TW Bolka. A więc dokument odnoszący się do najważniejszego sporu historyczno-faktycznego III RP. Sporu, który jest sporem nie tylko o biografię byłego prezydenta, ale o coś znacznie więcej. Sporu, który ma definiujące znaczenie dla wielu obszarach naszej rzeczywistości. Oczywiście, mogła uznać, że to akurat zainteresuje IPN, ale mogła też z pełną świadomością pokazać, że to jest to, o czym myślimy…. KLIKNIJ W TEKS I CZYTAJ DALEJ

Wyszkowski krytykuje IPN: „Dzisiaj zadaniem Instytutu jest ochrona zbrodniarzy, zdrajców i złodziei”

Działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL Krzysztof Wyszkowski skrytykował w programie „Minęła dwudziesta” (TVP Info) działania Instytutu Pamięci Narodowej ws. dokumentów znalezionych w domu Czesława Kiszczaka.
Miejmy nadzieję, że już niedługo nowe władze stworzą warunki, by można było o historii Polski mówić szczerze, otwarcie oraz uczciwe i zacznie się proces odkłamywania przeszłości
— powiedział Wyszkowski.
Gość TVP Info podkreślił, że jego przyjaciele z opozycji podczas obrad Okrągłego Stołu: dokonali aktu fenomenalnej zdrady i stowarzyszyli się z przedstawicielami PRL, aby odsunąć niepodległość……

 

IPN w domu Kiszczaka. Nowe dokumenty dot. TW „Bolka”