539634_143544379144260_893892778_nW najbliższy wtorek kolejna projekcja w kinie „W dobrym TONie”. Tym razem Dyskusyjny Klub Filmowy zaprezentuje nam wspaniały film – „Niepokonani”.

28 luty (wtorek)
godz. 17.00
bilet: 8 zł

Historia młodego polskiego żołnierza Janusza, który podczas kampanii wrześniowej dostaje się do sowieckiej niewoli. Skazany za szpiegostwo na podstawie sfabrykowanych dowodów oraz wymuszonego torturami zeznania własnej żony, trafia do obozu pracy na Syberii. Od początku wierzy w możliwość ucieczki i nie poddaje się panującej wśród więźniów atmosferze rezygnacji. Jak się wkrótce okaże, nie tylko Janusz myśli o ucieczce. Dwie kluczowe postaci tej opowieści (oprócz Janusza) to amerykański inżynier Mr. Smith (Ed Harris) oraz rosyjski kryminalista Valka (Colin Farrell). Obaj wchodzą w skład liczącej siedem osób grupy uciekinierów. W pewną mroźną noc niemożliwe staje się faktem: siedmiu więźniów ucieka z łagru i uchodzi pościgowi. Tak rozpoczyna się mordercza podróż przez „pół świata”, której celem jest wolność.

Trasa trwającej rok pieszej wędrówki wiedzie przez Mongolię, pustynię Gobi, Himalaje aż do Indii. To ponad 8000 kilometrów. Żaden rozsądny argument nie przemawia za tym, że ta ucieczka może się udać. Owszem, można zbiec z samego łagru, ale to przecież dopiero początek drogi. Kierując się zdrowym rozsądkiem należałoby powiedzieć, że więźniowie, którym udało się wyrwać z sowieckiego obozu są równie wolni co martwi. Czekająca ich bowiem droga, szczególnie dla ludzi wycieńczonych obozowym życiem, to wysiłek ponad ludzkie siły. A jednak czasem niemożliwe staje się możliwe.

Zobacz zdarzenie na facebooku