Tydzień temu we wtorek odbyło się wydarzenie pn. „Piwo z Mentzenem w Białymstoku” zorganizowane przez Adriana Stankiewicza z partii Nowa Nadzieja (do końca listopada 2022 noszącą nazwę KORWiN). Wydarzenie przyciągnęło tłumy, które były zebrane zarówno przed lokalem „Niebo nocą” jak i w środku.

Piwo z Mentzenem” to cykl spotkań z prezesem partii a także przedsiębiorcą, doradcą podatkowym i doktorem nauk ekonomicznych Sławomirem Jerzym Mentzenem z Torunia. W 2010 roku otworzył on kantor, a zarobione pieniądze zainwestował w kolejne biznesy, tj. kancelarię Mentzen i Kapica (rachunkowość i doradztwo podatkowe), Biuro Rachunkowego Amicus, browar Mentzen, kancelarię podatkową Mentzen. Publikuje na Tiktoku jeden film dziennie, aż do planowanych w tym roku wyborów. Spotkania tego cyklu rozpoczęły się w 2020 roku, więc obecnie jest już 4. edycja wydarzenia.

Formuła tych spotkań to jest taki stand up. Ja stoję, piję piwo, w trakcie takiego występu wypijam, dwa, trzy, czasem cztery piwa – mówił dla „Faktu” polityk – ludzie też piją piwo. Ja mówię, oni słuchają, potem zadają mi pytania i jest taka przyjazna atmosfera.

Zjawiłem się na miejscu tuż przed godziną 19:00 i nie było możliwości dostania się do sali, w której przebywał polityk z powodu tłumów, mi jednak jako dziennikarzowi Niezależnych Mediów Podlasia udało się dostać na miejsce. Spotkanie rozpoczęli Karol Kiciński i Adrian Stankiewicz, którzy starają się o poselski mandat z ramienia Nowej Nadziei. Pierwsza część (monolog polityka) trwała ok. 45 minut. Potem był czas na sesję pytań i odpowiedzi, po której każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z przedsiębiorcą. Spotkanie zakończyło się ok. godz. 22:00.

Na miejscu można było nabyć zarówno popularne piwa jak i piwo autorskie z Browaru Mentzena, które kosztowało 15 zł (w Internecie te piwo można nabyć w niższej cenie). Ja piłem wyrób o smaku „Polska Wolność” i przypadło mi ono do gustu. Obecnie można nabyć 16 rodzajów piw, w tym tylko 1 puszkowe, które nosi nazwę „bezobjawowe”.

Kolejne spotkania odbędą się w Bielsko-Białej (16.06), Katowicach (17.06), Toruniu (30.06), Krakowie (1.07), we Wrocławiu (8.07).

Więcej zdjęć: https://fotodabrowski.eu/index.php?/category/189.