Komunikat dotyczący ekshumacji przy
Areszcie Śledczym w Białymstoku,
8 września 2014

DSC_0383Szczątki trzech osób zostały odnalezione w piwnicy zlokalizowanej pod wiatą stojącą przy ogrodzeniu, oddzielającym dawny ogród więzienny Aresztu Śledczego od posesji Straży Granicznej. Szczątki są ułożone w układzie anatomicznym. Przy szczątkach odnaleziono guziki od płaszczy wojskowych z orzełkiem. W jednej z czaszek stwierdzono otwór przypominający otwór wlotowy i wylotowy powstały w wyniku postrzału z broni palnej. Ponadto w dniu dzisiejszym rozpoczęto rozbiórkę betonowego ogrodzenia od strony północnej posesji.

Na miejscu pracuje ekipa w skład której wchodzi m.in. przedstawiciel Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów dr Artur Ossowski z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, archeolog i trzech antropologów oraz dr Marcin Zwolski z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Białymstoku. Pracami kieruje prokurator Zbigniew Kulikowski z Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, który prowadzi śledztwo w sprawie zbrodni popełnionych przez funkcjonariuszy państwa komunistycznego w latach 1939–1956.

Nadesłał Tomasz Danilecki
Asystent prasowy Oddziału IPN w Białymstoku

(zdjęcia: IPN Białystok)

DSC_0397

One Reply to “Komunikat dotyczący ekshumacji przy
Areszcie Śledczym w Białymstoku,
8 września 2014”

  1. Proszę nie obrażać oszusta ani złodzieja chociaż to też negatywizm społeczny. Byli tam sadystyczni i zwyrodniali zbrodniarze pastwiący się nad Polską. Na dodatek niegramotni ponieważ nawet nie odczytali 21 Postulatów z Sierpnia 80 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.