Zaproszenie na koncert upamiętniający rocznicę zamordowania „Inki” – Danusi Siedzikówny

koncert28 0869 lat temu została zamordowana Danusia Siedzikówna. Wtedy wyklęta razem z tysiącami innych Żołnierzy antykomunistycznego powstania dzisiaj przeciera szlaki w przywracaniu dobrego imienia. Kolejne szkoły, ulice, pomniki i tablice, które noszą jej imię pozwalają w innym świetle zobaczyć ofiarę tamtej walki. Ale i w tym przypadku, wydawałoby się nieskazitelnej niewinności, co jakiś czas słychać pomruk komunistycznych wyroków i propagandy. Tym koncertem chcemy zachować pamięć nie tylko o „Ince”, ale także o jej dowódcach, koleżankach i kolegach. Pragniemy także oddać im należną chwałę.

Zaproszenie do Narewki w tym roku przyjęli Andrzej Kołakowski (ze specjalnym programem oraz premierową piosenką) i zespół Forteca (pierwszy raz w naszym regionie). Mamy nadzieję, że to będzie nie tylko wyjątkowe, ale także owocne spotkanie.

PS  Proszę o kolportowanie informacji wśród przyjaciół i znajomych. Zależy nam na udziale jak największej liczby osób, które w rodzinnej parafii „Inki” pokażą, że jej biografia jest warta pamięci i chwały. Ludziom mieszkającym w okolicach Puszczy Białowieskiej jest potrzebne wsparcie.

Link do wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/984199711630661/

2 Replies to “Zaproszenie na koncert upamiętniający rocznicę zamordowania „Inki” – Danusi Siedzikówny”

  1. Ali Baba

    Błąd , oni jak już kogoś porwali by wyjść ” z twarzą” czy ktoś był winny czy nie dla tępej NKWD-ej zasady , prosto w dół…

  2. INKA NIE ZOSTAŁABY SKAZANA I ZAMORDOWANA /SIC!!/ GDYBY NIE PODŁE KŁAMLIWE ZEZNANIA TZW. ŚWIADKÓW, KTÓRZY PRZED SĄDEM POWIEDZIELI, ŻE ONA BRAŁA UDZIAŁ W AKCJACH
    I WIDZIELI JAK STRZELAŁA DO UBOWCÓW!! PS INKA BYŁA TYLKO
    SANITARIUSZKĄ/GOŃCEM I NIGDY NIE BRAŁA UDZIAŁU W AKCJACH ZBROJNYCH!! GDYBY NIE PODŁE ZEZNANIA…Z PEWNOŚCIĄ DOSTAŁABY KARĘ WIĘZIENIA..!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *