protestyDużo krzyczących górników pod ziemie wysłano i no właśnie „I” Media polskojęzyczne dosyć często karmią nasz informacjami o nadwyżkach produkcyjnych, także węgla, nie będę się nad tym rozwodził. Po pierwsze Francja zwiększyła wydobycie, polska z eksportera stała się importerem, celowo III RP zwiększyła opodatkowanie wydobycia polskiego węgla. Co obca inwestycja to piękna z budżetu dostanie wsparcie, kasa biednych , głodujących polaków pójdzie na zagraniczne inwestycje to norma od tzw. Przemian 1998r, nazwę to po imieniu „ Zniszczyć co Narodowe” Po drugie inwestorzy zagraniczni w tym Czechy aż piszczą aby jak najwięcej przejąć.

Pytanie do mędrców, zagranicznym się opłaca a polska gospodarka traci, gazeciarze jak długo będzie ten bełkot nienawiści do wszystkiego co Polskie.

Jastrzębska spółka węglowa rozpoczęła wielkim krzykiem strajk w obronie kopalni, miejsc pracy. I zaskoczenie, na giełdzie akcie zwyżkują, pytanie zwykłego śmiertelnika, ceny akcji rosną gdy komuś groź bankructwo, to ciekawy geszeft. Wielki zasłużony figurant w tzw. III RP Janusz Steinhoff biadoli że stroiki z powodu Prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej Jarosława Zagurskiego. Jak to jest że jeden figurant doprowadza do strajków a minister gospodarki nie może go odwołać, i tu znowuż słyszymy o wspólnikach giełdowych, co w Polsce jeszcze należy od Polskich obywateli.

Trzeźwo myślący, pamiętający wiedzą dobrze jak to zmieniano prezesów „ Likwidatorów” którzy dogadali się z tzw. Związkami i zniszczyli np. stocznię Szczecińską to nie był ani pierwszy ani ostatni przypadek niszczenia Polskiej gospodarki, ogólne hasło” wszystko w ręce obcych.

Media – Już prawie cały Śląsk strajkuje. Rząd bezradny, bezradny, bzdura celowe wyczekiwanie.

Jak zwykle polała się krew- Prasa donosi- 12 osób ran­nych, znisz­cze­nie bu­dyn­ku oraz ogrom­ne stra­ty pro­duk­cyj­ne i sprze­da­żo­we – to skut­ki wczo­raj­szych za­mie­szek przed sie­dzi­bą JSW krew głodujących.

Piotr Duda: porozumienie „histeryczne”, a nie „historyczne”

Na koniec Piotr Duda podkreślił, że wywalczonego porozumienia trzeba pilnować.

Komentarze pod artykułem- Niczego mądrego nie spodziewam się ze strony byłego zomowca, broniącego junty Jaruzelskiego. To prostak, cham i łgarz …. Najwyższy czas ujawnić wszystkie spółki pozakładane przez związkowców, które obległy niczym pijawki każdą z kopalń i jakie kokosy robią na majątku Państwa. Koniecznie też należy ujawnić ilu związkowców zasiada w zarządach kopalń i jakie są ich wynagrodzenia, następny – ~mordotymoja : Porozumienie zdecydowanie patowe. Związkowcy zgodzili się na okradanie kopalni przez skorumpowaną i rozbudowaną administrację, a administracja nie protestowała przeciwko 160 górniczym związkom zawodowym działających w kopalniach.

Improwizacja: Ja­ro­sław Za­gó­row­ski re­zy­gnu­je z funk­cji pre­ze­sa Ja­strzęb­skiej Spół­ki Wę­glo­wej (JSW).

Zastrzegł sobie że umowa musi być zrealizowana, a więc praca sześć dni w tygodniu.

Ogłupieć można , nadprodukcja, dużo węgla a ci co oberwali mają dłużej pracować?????????

Jak to mówi Ferdek Kiepski fizjologom to się nie śniło.

A ja pałą obrywałem bo wolne soboty chciałem, gdzie wielki elektryk który wrzeszczy że własnymi rękami obalił komunę.
Ruszyli się rolnicy pojeździli pogryźli i strajki zawiesili, górników się nie doczekali i do domu pojechali, ująłem to żartobliwie, czy mam płakać widząc ten burdel strajkowy „gdzie każdy sobie rzepkę skrobie” a może się zastanowimy. A czy czasami sami nie zostali wyprowadzenie w pole po okrzykach, cytuję: Jeśli rząd nie przystąpi do rozmów ze związkowcami, protesty górników i rolników będą się pogłębiać, mówił na antenie TVN24 Piotr Duda. Strajk i blokada dróg jest konieczna?

MRiRW: nie będzie oddzielnego porozumienia z rolniczym OPZZ i NSZZ RI

Zaczął się koncert życzeń i obiecanek, dopłaty zapłaty oczywiście będziecie mieli baty, do likwidacji.

Sawicki: System kwot reguluje rynek mleka w ramach unijnej Wspólnej Polityki Rolnej, Sawickiemu nie przejdzie przez gardło powiedzenie, dopłat dostajecie o 40% mniej niż Niemcy, Francuzi do ślimaków mają dotacje, UE stwierdziła że to ryba słodko wodna itd.

Pan Sawicki powiedział krótko i na temat, rozmawiam z związkowcami, tak z jednymi dyskutuje drugich lekceważy, jaki morał.

Beznadziejność, przegrane każde demonstracje, strajki są skutkiem rozdrobnienia związkowego.

Bezradność związków zawodowych jest nie tyko rozdrobnienie lecz także podobną sytuację zauważamy w tzw. organizacjach pozarządowych także przejętych z tylnego siedzenia aparatczyków PZPR i ich narzędzi SB jak również KOR.

Ktoś powie że4 nie na temat, a jednak.

Dziś w programie TV STOPKLATKA mogliśmy obejrzeć film z 1946r „ Zakazane Piosenki”.

Tekst: okupantowi przeszkadzały Polskie piosenki muzyka, w to miejsce hazard, kabaretowe dziwki.

Jakież to brzmi w latach dzisiejszych znajomo.

Pan Cieślak jeden z bohaterów filmu, powiada: ciszej proszę pana oni wszystko słyszą, dziś Tusk otrzymuje setki tyś dolarów z USA na inwigilację

Piosenka Pt. „Warszawo ma” powinna brzmieć „ Warszawo ma od 39r. do dziś okupowana.

Dzisiaj Faszyści Niemieccy są wybielani, Polskie obozy Niemcy wypisują na Polskę plują.

Filmowy pan Cieślak w konicu znalazł się na barykadach powstania Warszawskiego, i dziś rzekomo mamy przelękniętych Cieślaków, to bzdura.

Też pójdą na barykady, staną gdy będzie trzeba w obronie ojczyzny tradycji lecz, lecz nie teraz.

Lecz nie teraz gdy kolaboranci do buntu nawołują.

Dość wylanej Polskiej krwi, Polacy umierali a hochsztaplerzy , kombinatorzy nadal ich okradali.

Bogusław Maśliński

2015-02-24