autor: Andrzej Grygielżródło: PAP

autor: Andrzej Grygielżródło: PAP

„Chciałem posłom ze Śląska powiedzieć jedno: My wiemy kim jesteście, znamy wasze adresy, wiemy gdzie mieszkacie i immunitet wam nie pomoże” powiedział na konferencji prasowej szef „Solidarności”. Jakoś mi to śmierdzi SB-ecko. Duda twierdzi że dowiedział się z mediów o likwidacji, pytanie lub pytania o wtórny analfabetyzm. Piotr Duda – że związkowcom zależało na dialogu. Szef „Solidarności” Piotr Duda, na konferencji prasowej ogłosił, że jeśli do wtorku negocjacje pomiędzy górnikami a rządem nie przyniosą efektów, itd.

Import węgla kamiennego do Polski Rys. 4. Import węgla kamiennego z USA do Polski w latach 2000-2012. Z odległej Kolumbii węgiel sprowadzany jest dopiero od 2000 roku https://min-pan.krakow.pl/Wydawnictwa/GSM293/olkuski.pdf

Towarzystwo wtórnego analfabetyzmu mogło by się zapoznać z spadkiem eksportu z około 24 milionów ton w 2000r ( początki niszczenia Państwa Polskiego) i jak to wspaniale nazywają spece, nastąpiły tendencje zmniejszania ”Polska Nowomowa” oczywiście nie powiedzą mądrze- nastąpiły tendencje zwyżkowe „OPODATKOWANIA POLSKICH KOPALNI” co Polskie to brzydkie, tylko inwestycje (rabunkowe) zagraniczne mają dotacje, zwolnienia.
Pod ich tzw. inwestycje wydaje się grube miliony na drogi. A gdzie są związki, a przepraszam mają opaskę na oczach, watę w uszach. ZZ Solidarność, i inne związki, a jest ich mnogo obudziła się z ręką w nocniku nie mają czasu przejrzeć w sieci, przypomnę.

STRESZCZENIE. Od kilku lat węgiel pochodzący z importu jest stałym elementem na rynku polskim. Tym bardziej „w świetle nadpodaży rodzimego surowca” wzbudza to niepokój wśród krajowych producentów. art. Katarzyna STALA-SZLUGAJ POLITYKA ENERGETYCZNA Tom 16 G Zeszyt 4 G 2013 ISSN 1429-6675 Dane statystyczne od 2006r. https://www.min-pan.krakow.pl/Wydawnictwa/PE164/09-IV-art-21-stala-szlugaj.pdf
Polskie kopalnie muszą ciąć koszty, bo zalewa nas węgiel z importu 21.06.2013 09:53 , ostatnia aktualizacja 21.06.2013 09:56

Aby polskie górnictwo mogło konkurować z importem, konieczna jest obniżka kosztów o 10-15 proc. – uważają eksperci Nieuregulowany import węgla to jeden z problemów przeżywającej trudności branży górnictwa węgla kamiennego – wskazują eksperci, politycy i związkowcy. Zjawisko przekłada się też na kwestie związane z bezpieczeństwem energetycznym czy ochroną środowiska.

O nieprawidłowościach przy imporcie węgla ostatnio stało się głośno. Na początku czerwca br. CBŚ zatrzymało 10 osób zajmujących kierownicze stanowiska w firmie Składy Węgla, jednej z największych w kraju spółek handlujących węglem.

Szpak: Węgiel i kamieni kupa http://jagiellonski24.pl/2014/11/03/szpak-wegiel-i-kamieni-kupa/ Źródło: opracowanie własne na podstawie „Mały rocznik statystyczny Polski 2013 i 2014”, GUS.

Trzeba także zauważyć, że od 2008 r. Polska jest już importerem netto węgla kamiennego, a import ten ma charakter trwały. Jego intensywność będzie zależeć m.in. od relacji pomiędzy cenami międzynarodowymi a krajowymi (wydobycie + marże, pośrednicy i opodatkowanie).

Źródło: opracowanie własne na podstawie „Mały rocznik statystyczny Polski 2013 i 2014”, GUS.

Towarzystwo nie miało waty w uszach ani opasek na oczach, mieli kasę, wierzyli że są nie do ruszenia, chwila prasowej tzw. prawdy: Pensje związkowców prawie jak prezesów ar, jp, Karolina Baca-Pogorzelska 15-06-2011, ostatnia aktualizacja 15-06-2011.

Rekordziści przekraczają 200 tys. zł Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Podstawowa pensja szefa JSW Jarosława Zagórowskiego w 2010 r. wyniosła 246,6 tys. zł brutto – wynika z prospektu. http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/674086.html

Jest jeszcze jeden wskaźnik, który wyraźnie odróżnia państwową KW od prywatnej Silesii. U Czechów działają cztery związki zawodowe. W Kompanii Węglowej ponad 160. http://opinie.newsweek.pl/gornicy-na-panstwowym-albo-wcale,artykuly,355101,1.html

Zobacz! Tak związkowcy żerują na górnikach. Na związkowe pijawki kompania węglowa wydaje 20 mln zł rocznie. Zarobki działaczy są szokujące. http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/zobacz-tak-zwiazkowcy-zeruja-na-gornikach_73185.html

Prezes zarządu JSW Jarosław Zagórowski niechętnie rozmawia o zarobkach związkowców, bo Zdzisław Chętnicki – ok. 10 000 zł, Bronisław Stec – ok. 6000 zł, Zenon Dąbrowski – ok. 7000 zł. Tyle w lipcu zarobił przewodniczący ZZG w kopalni Borynia. Jeździ mercedesem klasy E. Autor: pg, Tomasz Sygut Publikacja: 27.09.2008 07:00 Aktualizacja: 26.04.2012

W dobie dzisiejszej awantury słyszymy, związkowcy nie chcą likwidacji, i tu się podpisuję obiema rękami. Lecz także nie chcą robotniczej prywatyzacji, takie tłuste koryto stracić , co to to nie, a wycieczki zagraniczne. Dlaczego właśnie teraz taka eskalacja strajkowa. Logiczne, wybory prezydenckie, Komorowski musi się podłożyć. Przegra, POpapranicy idą na śmietnik.

Z kart historii: Jak doprowadzono do upadku Stoczni Szczecińskiej. Maciej Lisowski
W dniu 7 lipca 2002r. funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali członków Zarządu Stoczni, którzy znajdowali się w trakcie podróży służbowej do Warszawy w celu spotkania z władzami tych banków, które oferowały pomoc finansową dla Stoczni. W dniu 10 lipca 2002r. wobec zatrzymanych Członków Zarządu Stoczni Szczecińskiej wydano postanowienie o tymczasowym aresztowaniu.

Niemiecki Reichstag wymuszał na Hiszpanii za pośrednictwem zdominowanej niemieckiej enklawie Brukseli także likwidację stoczni, Hiszpanie zmilitaryzowali stocznie pokazując okupantowi gdzie raki zimują, w Polsce prywatyzacja kosztowała wielu pomordowanych patriotów.

Lewiatan, Fundacja Batorego i inny dojący polskiego niewolnika krzyczą że są za wysokie koszta pracy polecam artykuł: Polacy coraz tańszą siłą roboczą. Firmy nie chcą dawać podwyżek- Koszty pracy są najniższe od lat, co ma związek ze wzrostem wydajności, która rośnie szybciej niż wynagrodzenia dla zatrudnionych osób.

Od 2000 r. ta pierwsza wzrosła o 108 proc., pensje nominalnie tylko o 80 proc. Do wyprodukowania danej ilości dóbr i usług firmy muszą wynajmować mniej pracowników. Skutek jest taki, że coraz mniejsza część obrotów trafia do załogi w formie płac, a coraz większa zostaje w kieszeni przedsiębiorcy.

Jest sukces w III RP pod nazwą selekcja, z dobrobytu ludzie szaleją cytat: Polska epidemia samobójstw. Dramatycznie przybywa desperatów próbujących rozstać się z życiem. W tym roku już 7734 osoby usiłowały się zabić, czyli o 1,4 tys. więcej niż w tym samym czasie ub. r. – pisze „Rzeczpospolita”. Ludzie zarabiają za ciężką wykonywaną pracę najwyżej do 1500., zł miesięcznie i rodzina ma z tego wyżyć. Komorowski i cały rząd podnosi każdego dnia coraz to wyższe ceny spożywcze i energii elektrycznej, gazu, wody czynsz mieszkaniowy i podatki. Dajcie Komorowskiemu te 1500., zł i niech wyżyje z rodziną i opłaci wszystkie rachunki. Dziwicie się, że ludzie już nie wytrzymują tego reżimu w Polsce, obłudy, kłamstwa i poniżania ( tak jestem bezczelny, lecz jak dotrzeć z prawdą tak opluwaną przez polskojęzyczne media oraz niewydarzonych rzekomych opozycjonistów, a jest ich wielu, bardzo wielu).

Z smutkiem polecam ten artykuł wyłącznie logicznie myślącym.

Tzw. III RP to tylko ślad na mapie Europy, a słyszeliśmy od popularnie nazywanego Bolka, puścimy ich w skarpetach, druga Japonia, dostaniecie po 100 milionów, a fakty: Smród, głód, emigracja za chlebem niewyjaśnione morderstwa, ABW atakuje redakcję, tak sukcesy III RP.

Bogusław Maśliński

Ps.

Z ostatniej chwil z poczcie, bez komentarza i weryfikacji: Okazuje się, że dr Andrzej Duda, reprezentuje ten sam układ, którzy rządzi Polska przez ostatnie 25 lat. Zona dr Dudy, Agata, pochodzi z rodziny Kornhauser, a to informacja na temat tej rodziny: http://www.ancestry.com/name-origin?surname=kornhausr

duda