Spotkanie z Janem Dobrzyńskim
kandydatem na prezydenta Białegostoku

Spotkanie z J Dobrzynskim
Spotkanie z Janem Dobrzyńskim kandydatem na prezydenta Białegostoku 1/2

We czwartek 23 października w restauracji „Mozart” na osiedlu Zielona Wzgórza odbyło się spotkanie z kandydatem na prezydenta Janem Dobrzyńskim.
Dzięki naszej obecności na spotkaniu możemy państwu przedstawić kilka ciekawych fragmentów debaty z mieszkańcami osiedla i przybliżyć postać kandydata partii PIS.

Spotkanie z J Dobrzynskim2
Spotkanie z Janem Dobrzyńskim kandydatem na prezydenta Białegostoku 2/2

Jan Dobrzyński (ur. 24 września 1958 w Knyszynie) – polski polityk, inżynier projektowania i ochrony krajobrazu, były wojewoda podlaski, senator VII kadencji.

W 2004 ukończył studia na Wydziale Ochrony Środowiska Wyższej Szkole Ochrony Środowiska w Bydgoszczy.

W latach 1976–1998 pracował w różnych zakładach na terenie Białegostoku. Następnie do 2002 zasiadał w zarządzie miasta. Od 1990 należał do Porozumienia Centrum. W latach 1998–2006 był radnym rady miejskiej (w 1998 wybrany z listy Akcji Wyborczej Solidarność, w 2002 z listy Prawa i Sprawiedliwości; był szefem klubu radnych PiS), a także dyrektorem biura poselskiego oraz senatorskiego Krzysztofa Jurgiela (2001–2006). Od stycznia 2006 do stycznia 2007 pełnił funkcję wojewody podlaskiego, w 2007 zajmował stanowisko dyrektora Zakładu Gazowniczego w Białymstoku.

W wyborach parlamentarnych w 2007 z ramienia Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na senatora VII kadencji w okręgu białostockim, otrzymując 148 917 głosów. W 2011 bez powodzenia ubiegał się o reelekcję.

W 2014 został kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych 2014 na urząd prezydenta Białegostoku.

(Za Wikipedia)

4 Replies to “Spotkanie z Janem Dobrzyńskim
kandydatem na prezydenta Białegostoku”

 1. Stwierdzam z przykrością, ze spotkanie merytorycznie – totalna porażka.
  Ekipa wokół niego niekompetentna i zagubiona.
  Jest to żadna opozycja……

  1. nie zgodzę się:) dyskutowano m.in. na temat szkodliwości spalarni, cen śmieci, (np. propozycja referendum o zaprzestaniu budowy spalarni, koszt rezygnacji i zerwania umowy szacowany na 80 mln zł) lotniska na Krywlanach (gdyby mogło powstałoby już przez 8 lat rządów PO), lotniska w Topolanach (rezerwa terenu 300 ha Skarbu Państwa), propozycji Kolei miejskiej i aglomeracyjnej

 2. Proponowałbym zejść na ziemię..To wszystko to jest tylko „piana wyborcza”.W latach 70-tych był konkretny
  projekt lotniska, tylko wjechać sprzętem i budować.Lokalizacja w Topolanach jest z wielu względów niekorzystna.
  Żeby się długo nad tym nie rozwodzić.Nie było na tą inwestycję pieniędzy i nie będzie.Białystok jest jednym z najbardziej zadłużonych miast w Polsce.Rząd wycofał się z finansowania pełnej expresówki E8.Od „Janosikowego” powoli się odchodzi.Proponuję zapoznać się z programami rozwoju Polski 2030 i 2050.Obiecać można wszystko…..

  Pozdrawiam serdecznie ERROR 404 NSZ,Białystok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.