Koncepcja zagospodarowania parku

Andrzej Jędrzejewski (Facebook – Ratujmy Zwierzyniec)

Z magistratu wyciekła koncepcja zagospodarowania Parku Zwierzynieckiego. Układ komunikacyjny nawiązuje do stosunków własnościowych w Polsce. Znalazło się też miejsce na obiekty kultu politycznego oraz place zgromadzeń dla lemingów. Projekt jest kontynuacją większego przedsięwzięcia, w ramach którego za pieniądze gojów zrealizowano już w Białymstoku m.in. Plac Mordacheja Tunenbauma oraz skwer przed budynkiem ZUS-u (z gwiazdą Dawida jako motywem centralnym). W dalszej kolejności planowana jest wycinka drzew w parku przed Teatrem Węgierki oraz przeniesienie Urzędu Miasta do budynku synagogi przy ul. Branickiego. http://www.bialystok.pl/956-szczegoly-aktualnosci/newsid/5311/default.aspx Pieniądze z wycinki drzew zostaną prawdopodobnie przeznaczone na wypłatę roszczeń amerykańskich organizacji żydowskich (WJC i ADL).

Komentarz Rafała Kosno pod wpisem:

Udana PrOwokacja, PIS się ośmiesza bo POpierającym ten POmysł PO brak wyczucia politycznego: elektorat oczekuje pożytecznych działań a nie kolejnych milionów na nowe siedziby dla urzędników czy Rady Miasta, to w odczuciu społecznym skandal

A prezydent
niech skończy temat budynku na rogu ul. Św. Rocha i Krakowskiej organizacje pozarządowe mogą współistnieć z urzędnikami popołudniami po ich godzinach pracy. Większość inwestycji to problemy, spory w sądach, wzrost kosztów itp.

„unikalny” w POlsce POmysł PO na nową siedzibę rady miejskiej Białegostoku w… dawnej synagodze przy ul. Branickiego? Czy to nie profanacja? – już słyszałem dowcipy o tym czy radni będą musieli nosić jarmułki, a kobiety i dzieci będą miały wstęp tylko na babiniec, nie do sali głównej:(

Do tego prawdopodobnie sala byłaby mniejsza niż sala Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Mickiewicza 3 gdzie obecnie odbywają się sesje Rady Miasta Białegostoku, wygląda to tak jakby ktoś nie chciał by zbyt dużo mieszkańców jako publiczność uczestniczyła w sesjach Rady Miasta Białegostoku?