Milcz Pan, wstydu oszczędź!
(relacja wideo ze spotkania)

Debata prezydenta Tadeusza Truskolaskiego z młodzieżą na temat „Twój Białystok 2020”. Debata odbyłaby się we własnym, niezakłócanym gronie przy publiczności z góry nastawionej na potakiwanie, pochwalanie, poklepywanie niemalże całowanie władzy w cztery litery, gdyby nie kilka osób mocno wybrudzonych z „Matrixa”
Słów szkoda na temat takiego spotkania. Poza gronem wazeliniarskim, było kilka osób chcących przemycić prawdę, ale zostali zlekceważeni. Ich głosy obiły się o ścianę i nie zostały poważnie potraktowane przez gospodarza miasta, a przez kilku klakierów będących na sali dosłownie zagłuszonych ich wypowiedziami.

Co ja mogę

Prezydent miał w zanadrzu na wszystkie zarzuty, czarodziejskie słowa – „prawo mi nie pozwala”, ale zapomniał hipokryta, że prawo lokalne w większości sam ustanawia ze swoją radą miejską w której do niedawna miała większość partia „miłości inaczej” czyli PO.

Właściwie to nie zapomniał, ale celowo zataił, bo łatwo jest się zasłaniać gąszczem przepisów, niż odpowiadać za swoje nieudolne decyzje i niegospodarne działania.

Podejrzewam że grono wazeliniarzy nie zostawi na mnie suchej nitki za te słowa, ale powiem je – Tadeusz Truskolaski  stracił u mnie szacunek. Na spotkaniu pokazał swoją stronniczość i pogardę dla lokalnych przedsiębiorców. Cała ta debata z młodymi to czysty PR nic nie wnoszący do poprawy bytu mieszkańców Białegostoku. Spotkanie miało na celu uwiarygodnienie i ugruntowanie przyszłej rozrzutności na nikomu niepotrzebne molochy budowane za drogo i za długo.

Debata z młodymi, którym „wszelki kit można wcisnąć” jest chwytem poniżej pasa. Co ci młodzi ludzie mogą wiedzieć o biznesie, gospodarce, handlu? Skoro Oni dopiero zaczynają swoją wędrówkę przez gąszcz nieprzychylnych przepisów i masę niechęci urzędniczej. Wszelki trud jest dopiero przed nimi, a starych przedsiębiorców zamiast pytać o rozwiązania proste i skuteczne traktuje się jak bandę oszołomów.

Wypowiedzi Pana prezydenta pokazały, iż nie zależy mu na budowaniu silnego, lokalnego biznesu, ale na wprowadzaniu do naszego miasta obcego kapitału, który odprowadza podatki daleko od naszego regionu i nic nie zostawia po sobie, a tylko biedę szarych obywateli.

Czy prezydent jest ślepy? Czy nie widzi co z naszego miasta zrobiły markety stawiane w centrum? Biedronki, Lidle itp. wysysające pieniądze z naszego miasta i niepozwalające rdzennym mieszkańcom na zdrową konkurencję? Zrobiono z ludzi niewolników pracujących za pieniądze nie pozwalające przeżyć od wypłaty do wypłaty.

Właśnie o konkurencji wspominał Pan Truskolaski mówiąc o wpuszczeniu Biedronek na prawie każde skrzyżowanie w mieście. Nazwał to konkurencją! Czy prezydent to mówił poważnie?? Jakich On ma doradców mówiąc takie bzdury. Czy sam zrozumiał co powiedział?

Szkoda tylko że to nie jest wcale śmieszne, bo dotyczy wielu tragedii ludzkich. W każdej okolicy gdzie powstają dyskonty spożywczo-przemysłowe, ludzie tracą obroty i zmuszani są do zamykania działających od lat biznesów. Zwalniają pracowników i przestają opłacać lokalne hurtownie. NIe mówiąc już o podatkach, ZUS-ie.
Czy wie Pan że jedno miejsce pracy w biedronce pozbawia dochodu kilkanaście osób?

Panie prezydencie, o jakiej konkurencji usłyszałem na spotkaniu? Czy to była wypowiedź wariata? Te „molochy handlowe” zamawiają towar tonami dyktując ceny dla dostawców. Czy Pan, wykształcony, z dużego miasta człowiek na tak wysokim stanowisku może mówić takie banialuki swoim wyborcom?

Zapewniam Pana prezydenta, że nie chciałby Pan słyszeć głosów przedsiębiorców którym nawtykał Pan i Pana rada miejska te „kukułki-biedronki” pod nos.

JP

Poniżej wideo zarejestrowane na przedstawieniu pt „Twój Białystok 2020”

6 Replies to “Milcz Pan, wstydu oszczędź!
(relacja wideo ze spotkania)”

 1. Czemu wieśniak,oszus…i złodziej z Kapic woli zaścianek od metroPOlii? a przewodniczący komisji rewizyjnej Kobyliński z SLD kryje przekręty PO bo liczy na koalicję i stołek wiceprezydenta? Wynik referendum w sprawie MPEC (frekwencja 26%) świadczy o POwiększającej się POrażce PO i że PIS/SLD nie jest w stanie samodzielnie przejąć władzy! Wystarczyłoby jak doradzałem dodatkowe pytanie na kontrowersyjny temat np. likwidację straży wiejskiej, splagiatowane logo, klikanie w autobusach, kolej miejską w Białymstoku, podwyżki cen śmieci przez planowaną rakotwórczą spalarnię czy darmową komunikację miejska by frekwencja przekroczyła wymagane 30%

  Władze Białegostoku lekceważą głos mieszkańców w najważniejszych sprawach np.

  POdwyżki cen za śmieci, plany budowy na terenie miasta rakotwórczej spalarni śmieci (dalsze POdwyżki opłat o 600%) już dziś śmieci w Białymstoku o 200 % droższe niż w Warszawie! 92% gmin w Polsce wybrało metodę opłat za odpady za osobę, średnia cena to 7 zł od osoby za odpady posegregowane i 13 zł od osoby na odpady nieposegregowane.

  splagiatowane gejhomologo,

  likwidacja bazaru na Jurowieckiej,

  odebranie prawa do zabierania głosu przez mieszkańców na sesjach rady miasta,

  „obwodnica” przez miasto (zabraknie pieniędzy na jej coroczne remonty jak wiadukty zaczną się rozlatywać po 3 letniej gwarancji jak ten na ul. Dąbrowskiego),

  afera z kampusem, brakiem odśnieżania itp itd

  Narasta rekordowe zadłużenie miasta z POwodu nieudanych inwestycji np. deficytowy stadion który miał być gotowy na Euro 2012.

 2. Nie wytrzymałem ,jestem przy 25 min. filmu.Ten człowiek w garniturze jest tak żenująco prosty, a styl wypowiedzi
  powala i nie pozwala się podnieść…Przecież ta substancja ludzka nie posiada żadnych kwalifikacji merytorycznych do sprawowania urzędu prze zeń piastowanego.O stronie wizualnej i kreowania się na spoko kolesia nie mówiąc .

 3. 01:41:00 Brawo Jacku w/g pioziomkogajowego twój głos jest „odosobniony?!” jeżeli tak miałoby być ..tragedia..

 4. Dzięki za brawa Error. Trzeba do tego „mądrego inaczej” wysłać kupców którzy stracili swoje miejsca pracy i ludzi którzy stracili pracę w tych sklepach, hurtowniach, transporcie itd. Mądry inaczej jest oderwany od rzeczywistości, a może nawet przekupiony (domysły) żeby gadać takie głupoty przeciwko swoim mieszkańcom.
  Polityka jego i partii POprawnej POlitycznie doprowadzi do ruiny nasze miasto.
  Trzeba referendalnie odwołać tych warchołów.

 5. Trzeba doprowadzić do demokracji bezpośredniej i ich wywiezć na taczkach.Same spotkanie było aranżowane, tylko, że przyszło kilku przytomnych no i sprawa się rypła.Teraz nie w temacie miałem te nieszczęście być o 15:30 w auli UM na uroczystościach poświęconych wg ICH retoryki Żołnierzom Wyklętym, ja i mi podobni mówią Żołnierzom Niezwyciężonym lub Nieugiętym.Nie mówiłbym o tych uroczystościach gdyby nie fakt, że była to nieszczera agitka PiS-u podszyta patriotyczną nutą.Przykre ale prawdziwe, pomijam sam ryngraf nad którym celnie wypowiedziałby się mój dziadek który mawiał tak : ” Jak masz coś zrobić to zrób to dobrze a jak nie to idz spać…”
  Pozdrawiam tych którym chce się chcieć……

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.