Polski węgielSosnowiec: Górnicy nie wyjechali z kopalni
[2014-09-24 10:43:21]

24 górników z przeznaczonej do likwidacji wraz z końcem września kopalni „Kazimierz-Juliusz” w Sosnowcu nie wyjechało w proteście na powierzchnię – informuje Wolny Związek Zawodowy „Sierpień 80″. Swoje akcje protestacyjne przygotowują także żony górników oraz mieszkańcy kopalnianych mieszkań.

Górnicy nie wyjechali po nocnej zmianie. Mówią wprost, że nie mają dokąd wracać. Mieszkania zakładowe, w których mieszkają objęte są nie z ich winy egzekucją komorniczą. Wkrótce mogą trafić na bruk, więc pod ziemią – informuje Szczepan Kasinski, przewodniczący WZZ „Sierpień 80″ na Katowicki Holding Węglowy. Niebawem do protestujących dołączyć mają kolejni górnicy – dodaje.

Jak się okazuje, swoje protesty przygotowują także żony górników oraz mieszkańcy mieszkań zakładowych. Zapowiada to rzecznik „Sierpnia 80″, Patryk Kosela: Zdesperowane kobiety pozbawione są środków do życia. Ich mężowie nie dostali wypłat, więc rodziny nie są w stanie się utrzymać. Radykalizację protestów zapowiadają także pozostali mieszkańcy kopalnianych i zadłużonych mieszkań zakładowych. Boją się, że jeszcze przed zimą trafią na bruk, albo zostaną sprzedani wraz z tymi mieszkaniami jakiemuś hochsztaplerowi, który w kosmos wywinduje im opłaty mieszkaniowe.

========================================================

„WZYWAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW ŚLASKA DO POPARCIA SŁUSZNEGO PROTESTU

PRZYJDŹCIE POD BRAMĘ KOPALNI I WSPOMÓŻCIE NASZ OPÓR W SPOSÓB CIĄGŁY SWOJĄ OBECNOŚCIĄ WRAZ Z NASZYMI RODZINAMI KTÓRE TAM SĄ OSAMOTNIONE”

taką informacje przekazał jeden z górników po przez kolegę który dołączy do protestu w późniejszym czasie

==============================================================

co ciekawe górnicy z w/w kopalni nie potwierdzają ani nie zaprzeczają jakoby akcja niżej opisana nie była skoordynowana z ich działaniami !!

http://wpolityce.pl/polityka/215133-klopoty-nowej-pani-premier-gornicy-protestuja-przeciw-importowi-wegla-z-rosji-i-blokuja-przejscie-graniczne

Grupa górników ze Śląska zablokowała w środę pociągi z importowanym z
Rosji węglem na przejściu granicznym Braniewo-Mamonowo. Według rzecznika śląsko-dąbrowskiej „S”, na tory weszło ok. 200 osób.

Informację o przyjeździe górników na przejście potwierdzono PAP w wydziale kryzysowym urzędu wojewódzkiego w Olsztynie oraz w warmińsko-mazurskiej straży granicznej.

Wiceprzewodniczący sekcji krajowej węgla kamiennego Solidarności Stanisław Kłysz, który jest na przejściu granicznym w Braniewie powiedział PAP, że

protestujący nie przepuszczą żadnego pociągu, który będzie wwoził do Polski z obwodu kaliningradzkiego węgiel”. (…) Możemy blokować przejście nawet do końca tygodnia, chcemy zwrócić uwagę na to, że do kraju wpuszczany jest tańszy węgiel, że nikt się nie interesuje tak potężną branżą, jaką jest górnictwo i przez to zabezpieczeniem energetycznym kraju**

— podkreślił Kłysz.

chmmm być moze jest to poczatek tak zwanego „strajku ogólnopolskiego ” który moze przerodzić się w bunt …. WSZYSTKO W RĘKACH POLAKÓW ……. JEŚLI POPARCIE ROZLEJE SIĘ DNI ZDRAJCÓW NARODU BĘDĄ POLICZONE !!!

Znalezione na: http://miziaforum.wordpress.com/2014/09/24/no-i-zaczelo-sie-jak-w-latach-80-strajk-gornikow-pod-ziemia-media-milcza/