Marsz Cieni w Białymstoku – wideo

Marsz Cieni18 kwietnia 2015 roku w 75. rocznicę zbrodni katyńskiej, ulicami Białegostoku przeszedł Podlaski Marsz Cieni zorganizowany przez środowiska patriotyczne i Stowarzyszenie Grupa Wschód. W marszu udział wzięli rekonstruktorzy przebrani w historyczne mundury wojskowe z okresu II wojny światowej – zarówno polskich oficerów jak i dowódców NKWD. Na czele marszu jechał czornyj woron – czyli autobus marki mercedes, przerobiony przez sowietów na pojazd więzienny, którym wieziono Polaków na śmierć w Katyniu. Podczas marszu z głośników umieszczonych na tyle pojazdu zostało wyczytane około 500 nazwisk polskich oficerów zamordowanych na wschodzie pochodzących i związanych z Podlasiem.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo, którą przygotował Oskar Wądołowski z redakcji Independent Video Press

8 Replies to “Marsz Cieni w Białymstoku – wideo”

 1. Szkoda że te marsze które odbywają się w całej Polsce nie są poprzedzone informacją że za tą zbrodnią stoją żydzi którzy tworzyli NKWD i aparat władzy w ZSRR. Szkoda także że podczas tych marszy nikt nie przypomni że oprócz 20 tysięcy zgładzonych oficerów Wojska Polskiego w Katyniu ci sami zbrodniarze żydowscy z NKWD zamordowali 44 tysiące żołnierzy Armii Czerwonej w tym samym miejscu, w tym samym czasie i z tej samej broni!

  1. Cześć Franz. Wrzucaj swoje komentarze pod filmy na youtuba, bo tam więcej osób jest chętnych do dyskusji. Nie znaczy to że masz tu przestać cokolwiek pisać, ale możesz dublować swoje teksty. Pozdrawiam

 2. Admin
  Dziękuję za rady, tak też będę musiał uczynić ponieważ stan wiedzy naszego społeczeństwa jest mizerny i opiera się na notorycznym fałszu który wciskają nam osobnicy koszerni i ich sługusy. Swoja drogą chciałbym zapytać co ma znaczyć ten nagłówek na stronie głównej „KATYŃ 1940 SMOLEŃSK 2010”??? Jaki jest w tym cel? To ma być próba zrównania żydowskich zbrodni na polskich oficerach WP z czasów II wojny światowej do wypadku lotniczego sprzed 5 lat w którym zginęli potomkowie i pobratymcy tych żydowskich morderców którzy lecieli tam kolejny raz wmawiać całemu światu że za Katyń odpowiada Rosja? Pozdrawiam

  1. Słusznie Franz, gdy mordowano w Katyniu Rosja już nie istniała tak jak dziś nie istnieje Polska 🙁 Stalin wysłał pewnych i sprawdzonych morderców do tego zadania.
   Nagłówek miał za zadanie upamiętnienie zamachu 2010, bo przecież zginęło tam też wielu prawych ludzi. Chyba cały samolot nie był wypchany „Eskimosami bez napletka”? Jak się mylę to wyprowadź mnie z błędu.

   1. Rosja była, Rosja jest i Rosja będzie, bez względu na ustrój tam panujący, i nikt tego nie zmieni, a my jesteśmy z Rosją sąsiadami, im szybciej zrozumiemy że wystawiono nas jako straszaka i kozła ofiarnego przeciwko Rosji, im szybciej porozumiemy się z Rosją na równorzędnych warunkach tym lepiej dla Nas i całej europy środkowo-wschodniej. Nie będę się rozpisywać na temat Katynia, powiem tylko tyle: na pół roku przed wybuchem II wojny światowej wszystkie ważniejsze wywiady świata z polskim włącznie znały niemiecki PLAN ZAGŁADY NARODÓW SŁOWIAŃSKICH który nazywał się GENERALNY PLAN WSCHODNI. ZSRR był jedynym państwem świata który zaproponował nam sojusz przeciwko planowanej zagładzie słowian, i to dwukrotnie. Zdrajcy z sanacji odmówili. Efekt wszyscy znamy. Skutkiem tej odmowy był pakt Ribentropp- Mołotow. A później Katyń, zsyłki na syberie, plan tannenberg, plan inteligencja, 6 milionów zamordowanych Polaków, dzieci zamojszczyzny, Powstanie Warszawskie itd. Wystarczyło się wówczas porozumieć i nigdy ale to nigdy nie byłoby II wojny światowej a już na pewno nie w takich rozmiarach. Hitler tysiąc razy zastanowił się czy zaatakować Polskę. Dlaczego Stalin chciał się porozumieć z Polską? Ponieważ znał General Plan Ost i wiedział że lobby finansowe z wall street nie po to wpompowało tyle setek milionów dolarów w nazistów żeby zakończyć wojenke na Polsce. ZSRR miał być następny po Polsce. Polska była po Czechosłowacji. Tak to wyglądało. Później był tzw pakt Sikorski – Majski w 1941 roku który mówił że ZSRR zrzeka się zagarniętych polskich ziem wschodnich, wszyscy zesłani Polacy na sybir otrzymują amnestie oraz że zostanie na terenie ZSRR utworzona Armia Polska pod wodzą generała Andersa. Pan Anders pomimo sprzeciwu Naczelnego Wodza generała Sikorskiego wyprowadził wojsko polskie z ZSRR do Iranu. Został złamana umowa Sikorski- Majski. Następnie został podstępnie zamordowany przez brytyjczyków we spółkę z kacykami sanacyjnymi w giblartarze premier Polski gen. Sikorski, jeden z nielicznych polskich polityków rozumiejący potrzebę porozumienia się z przyszłym zwycięzcą drugiej wojny światowej Stalinem. Skutkiem tego morderstwa i złamania umowy Sikorski – Majski był terror żydokomuny znany nam wszystkim pod terminem zbrodni stalinowskich w latach 1944-56. Nigdy nie byłoby Powstania Warszawskiego, okresu stalinowskiego i żołnierzy wyklętych gdyby została dotrzymana umowa Sikorski – Majski oraz gdyby żył generał Władysław Sikorski. I tej historii nie rozumieją Polacy, jesteśmy bombardowani fałszem i kłamstwem które podaje nam się za jedną jedyną prawdę objawioną. Wszystkiego można było uniknąć.
    Co do Smoleńska 2010 to czy był to zamach czy nie był już nigdy się nie dowiemy, a ilu leciało tam Polaków a ilu koszernych należy szukać odpowiedzi w kościołach katolickich, im wyżej w hierarchii kościelnej tym lepiej poinformowani, zapewniam że „ONI” wiedzą kto jest kim w Polsce. Panie adminie, prawi ludzie nie wsiadają do samolotu ze zdrajcami, prawi ludzie wiedzieli po co tam lecą i o czym będzie opowiadał Kalkstein Kaczyński. Proszę zauważyć że najwięcej krzyczą dziś Ci którzy nigdy nie byli w Katyniu, ani w Palmirach, Piaśnicy, Mniszku, lesie Szpęgawskim, proszę zauważyć że tylko ta jedna zbrodnia w Katyniu jest obchodzona z takim rozmachem, czy pozostałe ofiary nie zasługują na pamięć??? Te 14 tysięcy zamordowanej przez Niemców polskiej inteligencji z Piaśnicy jest w czymś gorsze od ofiar w Katyniu? A 5 tysięcy zamordowanych przedstawicieli władzy w Bydgoszczy włącznie z jej prezydentem w 1939 roku to co? Dlaczego tak jest? Ponieważ można nieustannie szczuć Polaków na Rosję nie mówiąc prawdy kto za tą zbrodnią stał. Przeciętni Polacy z okresu zbrodni wojennych znają tylko Katyń i Oświęcim, nic więcej. Ktoś właśnie chce aby tak było. Kim jest ten ktoś my dobrze wiemy. Pozdrawiam

    1. Powoli dowiadujemy się prawdy, ale bardzo wolno. Moje zainteresowanie, a właściwie przebudzenie nastąpiło dzięki katastrofie/zamachowi w Smoleńsku, więc ma dla mnie wymiar symboliczny. Dzięki temu zacząłem szukać informacji i dziś wiem dużo więcej niż pięć lat temu. Gdyby nie Smoleńsk wielu ludzi nie miałoby przebudzenia. Inną sprawą jest że wielu z nich dało się nabrać na kłamstwa i skanalizowano działania w złym kierunku.
     Dlatego jest ta strona i dzięki że tu trafiłeś, bo ludzie czytają komentarze i zaczynają się zastanawiać ile jest prawdy w tym co tu widzą.
     Podaj wiarygodne źródła z których należy czerpać, a chętnie przekopiuję ciekawe treści i podlinkuję strony.

 3. Odnośnie doprecyzowania do Opolczyka via wszyscy to czytający :

  Proponuję by ci którzy wiedzą co jest nam ( implikowane ) wtłaczane i to rozumieją, dać odpór tym kłamcom i cwaniakom, namówić przynajmniej 20 osób by nie szły na wybory. To będzie naprawdę coś, skala zjawiska będzie ogromna.

  Dla przykładu :

  16 woj. x 1000 animatorów , daje nam 16 000
  16 000 x 20 uświadomionych i popierających , daje nam 320 000 ludzi z 50% elektoratu który w ogóle nie korzysta z farsy wyborczej.

  na początek tyle….

  Pozdrawiam, ERROR 404 NSZ , Białystok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.