Na inaugurację mojego kącika z cytatami i nieznanymi faktami postanowiłem wyciągnąć „ciężką artylerię” – fakt, którego nieznajomość pozwoliła bezkarnie zamordować z zimną krwią (i wyłącznie dla finansowego profitu!) więcej ludzi niż wszystkie Leniny, Staliny, Hitlery, Pol Poty i Mao Tse Tungi razem wzięci. Domyślacie się, że jeśli ten fakt ma takie kluczowe znaczenie, to musi być bardzo umiejętnie ukryty. Oczywiście – zawodowcy to zrobili! Z tego też powodu, bardzo proszę teraz przerwać dalsze czytanie, kliknąć na podany link i przeczytać zawarty w nim tekst:  https://niezaleznemediapodlasia.pl/25-zasad-dezinformacji-2/#more-8402 . Jest to zbiór wszystkich chwytów psychologicznych używanych na nas, publiczności, każdego dnia. Jeśli wcześniej wspomniany fakt został dobrze ukryty przez zawodowców to z pewnością rozpoznamy na tej liście manewr przez nich użyty.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Wierzę, że każdy kto kontynuuje teraz lekturę, uważnie przeczytał, „przetrawił” i zrozumiał „25 ZASAD DEZINFORMACJI”. Jeśli nie, to dalsze czytanie tutaj jest tylko marnowaniem czasu – jego czasu bo z góry wiadomo, że nic z tego nie zrozumie; i mojego, bo moja praca już poszła na marne.

Wróć i przeczytaj 25 ZASAD DEZINFORMACJI, proszę !!!

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

JOHN BEARD     Pragnę Wam przedstawić brytyjskiego naukowca Pana Johna Bearda. Aby to zrobić zacznę od WIKIPEDII. Jest to strona Internetowa uznawana za swoistą ENCYKLOPEDIĘ Internetu. Niektórzy twierdzą, że jest ona ostro cenzurowana i służy wyłącznie „utwierdzaniu dezinformacji”. Jeśli tak – my, uzbrojeni w wiedzę nabytą przez lekturę „25 ZASAD DEZINFORMACJI” powinniśmy to wykryć. Zacznijmy więc! Poniżej załączam dokładną kopię tego co pisze angielskojęzyczna WIKIPEDIA na temat Pana Bearda; pod tym będzie moje tłumaczenie. Jestem zmuszony użyć angielską wersję ponieważ nie ma żadnej innej!

………………………………………………………………………………………….

John Beard (embryologist)

From Wikipedia, the free encyclopedia: https://en.wikipedia.org/wiki/John_Beard_%28embryologist%29

John Beard (11 November 1858 – 1924) was a Scottish embryologist, HYPERLINK „https://en.wikipedia.org/wiki/John_Beard_(embryologist)” \l „cite_note-1”[1] known for his controversial theory of the trophoblastic origin of cancer and his experimental treatments of cancer by means of pancreatic enzymes. HYPERLINK „https://en.wikipedia.org/wiki/John_Beard_(embryologist)” \l „cite_note-2”[2]

Beard attended Owens College, Manchester and the Royal College of Science, London, where he studied under HYPERLINK „https://en.wikipedia.org/wiki/Thomas_Henry_Huxley”T. H. Huxley. He received further education, specializing in embryology, at the Universities of Würzburg and Freiburg. Upon his return to the U.K. he became a naturalist working for the HYPERLINK „https://en.wikipedia.org/wiki/Scottish_Fisheries_Protection_Agency” \l „History”Scottish Fishery Board at the Marine Laboratory at Dunbar. He left his Fishery Board employment in 1890 to accept an appointment as assistant lecturer in embryology of vertebrates at the HYPERLINK „https://en.wikipedia.org/wiki/University_of_Edinburgh”University of Edinburgh. Beard was soon afterwards also appointed assistant lecturer in comparative anatomy of vertebrates, and was assistant (then senior) lecturer in embryology and assistant lecturer in comparative anatomy of vertebrates from 1890 to 1920. In 1893 he became Lecturer in Embryology (i.e. senior lecturer at the highest pay scale) in succession to the late George Brook (1857–1893). HYPERLINK „https://en.wikipedia.org/wiki/John_Beard_(embryologist)” \l „cite_note-3”[3] HYPERLINK „https://en.wikipedia.org/wiki/John_Beard_(embryologist)” \l „cite_note-4”[4] Beard was also, for about twenty years or more, senior assistant to the professor of natural history, HYPERLINK „https://en.wikipedia.org/wiki/James_Cossar_Ewart”Prof. J. C. Ewart. HYPERLINK „https://en.wikipedia.org/wiki/John_Beard_(embryologist)” \l „cite_note-5”[5] Beard was the author of more than 100 scientific articles or monographs. HYPERLINK „https://en.wikipedia.org/wiki/John_Beard_(embryologist)” \l „cite_note-6”[6] A collection of his papers dealing with the enzyme treatment of cancer was published in 1911.

………………………………………………………………………………………………………….

John Beard (embriolog)

Z Wikipedia, wolna encyklopedia: https://en.wikipedia.org/wiki/John_Beard_%28embryologist%29

John Beard (11 listopad 1858 – 1924) był szkockim embriologiem znanym z powodu swej kontrowersyjnej teorii „trophoblastycznego” pochodzenia raka i jego eksperymentalnej terapii antyrakowej przy użyciu enzymów trzustkowych. Beard studiował w Owens College, Manchester i Royal College of Science, Londyn, gdzie był uczniem Thomasa Henryego Huxleya. Dalsze studia, specjalizując się w embriologi, odbył na uniwersytetach Würzburg i Freiburg. Po powrocie do Wielkiej Brytanii zaczął pracować jako przyrodnik w Laboratorium Morskim w Dunbar należącym do Szkockiej Agencji Ochrony Zasobów Rybnych. W 1890 odszedł z pracy i zaakceptował nominacje na asystenta profesora Embriologii Kręgowców w Uniwersytecie Edinburgh. Wkrótce potem był także mianowany asystentem profesora Anatomii Porównawczej Kręgowców. Także awansował na starszego asystenta na pierwszej pozycji. Pracował na tych pozycjach od 1890 do 1920. W 1893 został profesorem embriologi (z najwyższą dopuszczalną dla tego stanowiska pensją) obejmując katedrę po zmarłym Prof. George Brook (1857-1893). Beard był też przez ponad 20 lat starszym asystentem na wydziale Historii Naturalnej. Beard napisał ponad 100 prac naukowych. Zbiór jego prac na temat Enzymatycznej Terapii Antyrakowej został opublikowany w 1911.

………………………………………………………………………………………

To wszystko – tylko 8 linijek tekstu na ekranie monitora? Porównajmy to z jego kolegami naukowcami – tego samego kalibru, żyjącymi w tym samym okresie:

Louis Pasteur (1822-1895) – około 5 stron tekstu w wersji angielskiej – 127 wersji językowych!

Maria Curie (1867-1934) – około 5 stron tekstu w wersji angielskiej – ponad 100 wersji językowych (około – zmęczyłem się licząc to samo dla Pasteura!)

Zygmunt Freud (1856-1939) – około 10 stron tekstu w wersji angielskiej – ponad 100 wersji językowych

Ponad sto wersji językowych! Czyli jeśli się urodziłem w górnym Kamerunie albo środkowym Uzbekistanie i tylko mówię moim lokalnym językiem – WIKIPEDIA znajdzie tłumacza aby mi udostępnić wszystkie detale z życia tych ludzi włącznie z ich rodzicami, dziećmi, rodzeństwem, żonami i kochankami, chorobami i słabościami, hobbies i uzależnieniami. To wspaniale! Ale dlaczego praktycznie NIC o Panu Beardzie? Czy on coś „przeskrobał”…? A może po prostu nie zasługuje na większą uwagę….?

watson-rak

Gdy zasięgnąć innych źródeł dowiemy się, ze Pan Beard był w tamtym okresie czołowym specjalistą embriologiem na świecie, za co w 1906 otrzymał nominację do Nagrody Nobla. Nagrody Nobla nie otrzymał, pewnie z powodu artykułu, który w 1902 opublikował w brytyjskim czasopiśmie „LANCET” (Numer 1 magazynie medycznym świata) – przedstawiając swoje odkrycie CZYM JEST RAK. Będąc embriologiem Dr. Beard zauważył dość szybko, że komórki raka są dokładnymi kopiami komórek wczesnego płodu. W pierwszych tygodniach ciąży płód „wgryza się” w ściankę łożyska i stwarza dla siebie środowisko do „wygodnego życia”. Umyślnie używam proste słownictwo – prawda jest zawsze prosta. To tylko ci, którzy posługują się chwytami z „25 ZASAD DEZINFORMACJI” muszą komplikować słownictwo aby nas zniechęcić do zrozumienia prawdy. Wracając do tematu. Ten wczesny płód zachowuje się bardzo agresywnie i jeśliby był nie powstrzymany – matka i sam płód zmarliby bardzo szybko ulegając rakowi zwanemu CHORIOCARCINOMA. Są znane takie przypadki. Dr. Beard zaobserwował kiedy dokładnie płód przestaje być taki agresywny – tego samego dnia gdy trzustka płodu zaczyna pracować i produkować enzymy TRYPSIN i CHYMOTRYPSIN. Oto to wspaniale odkrycie! Nikt tego nigdy nie negował – cała praca Dr. Bearda była doskonale udokumentowana. Mordercy nie mieli wyboru tylko zepchnąć karierę Dr. Bearda na „boczny tor” a jego odkrycie ignorować jak coś nieistniejącego. Znajdźcie, proszę odpowiednie punkty w „25 ZASAD DEZINFORMACJI”! Co osobiście uważam za kompletną perfidię jest fakt, który udowadnia prawdziwość odkrycia dokonanego przez Dr. Bearda a jest tylko używany przez morderców dla własnej wygody. Widzicie, skoro rak, według Dr. Bearda, jest swoistym rodzajem ciąży – to testem na raka powinien być normalny test ciążowy. I tak jest!!! Mordercy użyją na Tobie, mój drogi czytelniku, testu ciążowego aby sprawdzić czy masz raka, a gdy masz – zignorują fakt dlaczego mogli użyć test ciążowy, dadzą Ci chemoterapie, powycinają to i owo a gdy będziesz wreszcie umierał – wyślą Cię do domu! Gdy ich spytasz CO TO JEST RAK – dostaniesz odpowiedz, że oni „tak do końca nie wiedzą„. W „25 ZASAD DEZINFORMACJI” jest punkt pod tytułem: „Enigma nie ma rozwiązania”…………. pomyśl o tym!

Wracając do dezinformacji zawartej w artykule WIKIPEDII. Czy sami coś zauważyliście poza faktem groteskowej minimalizacji informacji na temat tego Pana Bearda? Zaznaczyłem dwa słowa na czerwono i o nich chcę co nieco wyjaśnić. Zacznijmy od całego stwierdzenia: znanym z powodu swej kontrowersyjnej teorii „trophoblastycznego”” pochodzenia raka. Po pierwsze powinno być napisane: znanym z powodu odkrycia pochodzenia raka. Każda manipulacja tego stwierdzenia jest MANIPULACJĄ. Tak więc „odkrycie” (niezbity fakt) zostało zamienione na „teorię” co sugeruje czytelnikowi, ze Dr. Beard może się mylić. Jakie to ważne – pokażę na przykładzie. Załóżmy, że Dr. Beard jest matematykiem i stał się znany dokonując odkrycia, że 2×2=4. Teraz zróbmy to co WIKIPEDIA zrobiła i napiszmy: znany z powodu swej teorii, że 2×2=4. Widzicie różnicę? A teraz pójdźmy dalej tropami WIKIPEDII i napiszmy: Dr Beard stał się znany z powodu swej kontrowersyjnej teorii twierdzącej, że 2×2=4. Słowo „kontrowersyjnej” sugeruje, że są inne teorie równie ważne (i przeciwne!) więc teoria Dr Bearda może być (lub prawdopodobnie jest) błędna. Fakt, że nikt nigdy nie negował odkrycia dokonanego przez Dr Bearda (bo niemożliwe bez ośmieszenia się!) jest dowodem, że WIKIPEDIA świadomie kłamie. Oczywiście łatwo przewidzieć mój komentarz co do drugiego stwierdzenia: jego eksperymentalnej terapii antyrakowej. Słowo „eksperymentalnej” znaczy tutaj: „niesprawdzonej”, „prawdopodobnie niebezpiecznej”, „wymagającej wielu poprawek lub nawet odrzucenia” itd., itp. Tak to sprytnie użyty epitet zredukował działającą w 100% terapię do poziomu eksperymentów jakiegoś medycznego szaleńca. Gdyby Goebbels dzisiaj żył, mógłby się dużo nauczyć od WIKIPEDII!

pauling-rak

Odkrycie CZYM JEST RAK jest jednym z największych osiągnięć cywilizacji. Znajomość tego jest milion razy ważniejsza niż znalezienie lekarstwa, ponieważ znając cały mechanizm choroby możemy jej po prostu zapobiec. Proszę mnie w tym momencie dobrze zrozumieć:

ZAPOBIEGANIE = NIE MA CHOROBY (w tym wypadku Raka) = NIE MA ZAROBKU DLA ŚWIATA MEDYCYNY.

Pojawiają sie czasami nowe lekarstwa efektywnie zwalczające Raka, to prawda. Są to opcje zawczasu przygotowane dla tych pacjentów, którzy poszukują rozwiązania nie zgadzając się na bierne płacenie/cierpienie/umieranie” stosowane w „normalnej” medycynie. Ten manewr pozwoli utrzymać klientelę, chociaż zarobki się zmniejszą bo ludzie będą wyleczeni,…….ALE……ponieważ będzie to tylko zwalczanie Raka, ciągle jest szansa, że bez zapobiegania, schorzenie powróci wcześniej czy pózniej. Oto dlaczego Dr. Beard i jego odkrycie muszą pozostać tajemnicą!

Dr. Beard będąc embriologiem, był w najlepszej pozycji aby dokonać tego odkrycia. Czy było to rezultatem szczęśliwego trafu? Może….ale Dr. Beard by się nie zgodził aby nazywać to „szczęśliwym” – z perspektywy czasu był to raczej jego życiowy pech! Zamiast stać się (zasłużenie) celebrowanym naukowcem przerastającym o głowę Pasteura i Currie, został przez „nieznane siły” pomaleńku zepchnięty w cień. Próbował walczyć myśląc, że przekona „niedowiarków” – w 1911 opublikował książkę gdzie w detalu przedstawił owoc swojej pracy. Nic to nie pomogło. Polityka i bankowość zdeptały przysięgę Hipokratesa raz na zawsze! No i co się dzieje przez ostatnie 100 lat? Istny cyrk! Miliony wydawane na badania, codziennie nowe artykuły dające nadzieję na rozwiązanie problemu i ……… nic z tego…….i „od nowa Polska ludowa”. Jeślibym dał się zamrozić i obudzić za tysiąc lat, jestem pewny, że postęp w „walce z rakiem” będzie stał dokładnie w tym samym miejscu co dziś! Kto jest winny? My! Będę bardziej brutalny i lepiej zrozumiany gdy powiem – to TY, który czytasz, jesteś winny! My, głupcy, pozwalamy na to! Lekarze, w większości przypadków także nasi bracia i siostry, sprzedali się dla kariery i nie maja żadnej motywacji aby dojść prawdy. Jedynymi ludźmi, którzy mają (czy powinni mieć…) motywację, są ludzie chorzy na raka. Więc zrób coś – przynajmniej wydrukuj ten artykuł i rozdaj wszystkim chorym na raka, których znasz. Daj im szansę zrozumienia prawdy. Jeśli zignorują – znaczy zasłużyli na swój los. Nic więcej nie możemy zrobić.

 

UWAGA

Autor nie jest lekarzem i nie udziela żadnych medycznych porad. Celem mojego artykułu jest tylko i wyłącznie zdemaskowanie kryminalnego aktu blokowania dopływu informacji do społeczeństwa, kłamstw i manipulacji. To tylko przypadek, że użyty przykład jest z pola medycyny.

Autor pozwala (a nawet gorąco zachęca) do przedruków, kopiowania i wszelakiej formy rozpowszechniania tego artykułu pod warunkiem, że będzie to robione bez wprowadzania żadnych zmian – 100% tekstu, bez skrótów i bez dodatków, i z podaniem źródła. Jeśli ten artykuł się spodobał, proszę o jedno: Nie klikaj żadnych LIKES” na Facebooku czy podobnego G-Wna” bo to byłoby dla mnie ubliżające. Tylko kompletny kretyn może poprawić swoje samopoczucie, że „COŚ” zrobił przez bezwartościowe klikanie. Ten elektroniczny impuls jest kompletnie i absolutnie NICZYM stworzonym dla idiotów aby poczuli się, że robią progres w jakimś tam kierunku podczas gdy w rzeczywistości są zmanipulowani aby stać biernie jak bydło w tym samym miejscu, na zawsze. Mam nadzieje, że coś z tego zrozumiałeś….? Jeśli tak, to najlepszym gestem aprobaty będzie jeśli ten artykuł wydrukujesz i dasz osobie chorej na Raka. Myślę, że nie będzie to dla Ciebie „za ciężkie, zbyt skomplikowane i zbyt pracochłonne”…..;-)

prawda-jak-lew

Dla zainteresowanych, którzy znają angielski – podaję 3 linki (plus wzięte z nich krótkie cytaty) do artykułów, które były źródłem moich informacji. Proszę się nie ograniczać tylko do tych trzech. Proszę szukać na własną rękę. Jeśli znajdziecie jakieś dodatkowe (i interesujące) informacje, proszę dosłać (z podanym źródłem):

from: http://www.newspringpress.com/beard.html

Dr. John Beard was born in Lancashire, England in 1858, completed his secondary school education at Owens College in Manchester, and pursued undergraduate training in natural sciences at the University of London. He earned his doctoral degree at the University of Freiburg in Germany, concentrating on the development of sense organs in invertebrates and fish. Later, while affiliated with the University of Edinburgh, his study of the mammalian placenta led him to the conclusion that in its early incarnation, this tissue behaves much as a cancerous tumor. He then proposed that pancreatic enzymes regulate placental development, and in turn represent the body’s main defense against cancer. Despite the controversy his enzyme thesis created, in 1906 he was nominated for the Nobel Prize for his work in embryology. In 1911, he published The Enzyme Treatment of Cancer and Its Scientific Basis to favorable reviews. Though in his lifetime the scientific community never embraced his ideas about cancer—he died in relative obscurity in 1924—in recent years, evidence from molecular biology and stem cell research increasingly confirms many of Dr. Beard’s fundamental precepts.

In a 1902 article written for the British medical journal Lancet, the English scientist John Beard, at the time Professor at the University of Edinburgh, first proposed that the pancreatic enzyme trypsin represents the body’s primary defense against cancer and would be useful as a cancer treatment. Beard came to his conclusion as the result of some 20 years of hard laboratory research, that today holds up to rigorous scientific scrutiny. Despite his documentation and his impeccable reputation—he would be nominated for the Nobel Prize in 1905 for his work in embryology—the vast majority of cancer experts categorically rejected Beard’s thesis outright.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

from: http://personalliberty.com/the-enzyme-treatment-of-cancer-by-john-beard-d-sc/

The Enzyme Treatment of Cancer by John Beard, D.Sc.

Listen up medical researchers! If you want the medical establishment to accept, or at least consider, your new health ideas that seem promising, you better have the right credentials, politics and media skills to put it across. And having the right friends doesn’t hurt, either. Otherwise, no matter how wonderful your insight, the backlash against it is going to be devastating. Mainstream medical practitioners don’t take kindly to outsiders impinging on their turf.

Consider John Beard, born in 1858, trained as an embryologist, nominated for the Nobel Prize in 1906 for his work in embryology and the author of The Enzyme Treatment of Cancer. A novel idea occurred to Beard as he was staring through his microscope at cells known as trophoblasts, the cells that form the outer layer of the placenta and attach it to the womb. As they begin to develop and divide, Beard noted, trophoblasts resemble cancer cells. They multiply rapidly and accumulate like a tumor. They develop a new blood supply to feed themselves as tumors do. Plus, they invade the walls of the uterus the same way cancer cells invade the organs of the body.

However, Beard found that at a certain point during normal development of the placenta the trophoblasts give up their cancer-like proliferation and behave themselves. Through a mysterious process, the body signals the trophoblasts when it’s time to settle down and call off the invasion. Remarkably, the trophoblasts listen and obey.

According to Beard, in humans, the key event that apparently halts trophoblastic cellular anarchy is the development, in the fetus, of the pancreas, the main gland that releases enzymes needed for digestion. Therefore, he thought, the enzymes released by the pancreas could be the body’s way of telling the trophoblasts to cease and desist. And he was struck by an idea. Maybe the same enzymatic signals could halt cancer.

Subsequently, work with cancer patients seemed to show that Beard was on to something. Injection of pancreatic enzymes, which had already been isolated by other scientists, frequently produced an anti-cancer effect.

And what was Beard’s thanks for his remarkable insight? A good deal of scorn and the relegation of his findings to the ash heap of medical history. His call for treating cancer with enzymes was laughed off. The more so since pre-World War I surgeons had just begun to use their scalpels for cutting out tumors and weren’t about to drop their knives in favor of a more benign therapy.

A big part of Beard’s dilemma was that he didn’t know how to manage his public relations. A few years later, Madame Curie, a much more media-savvy scientist, sold the journalists of her day on the idea that radiation (a new term she had coined with her husband) offered a high-tech, risk-free cancer cure. In her enthusiasm she never suspected that radiation itself was toxic — even though radiation eventually killed her when her bone marrow succumbed to years to exposure. Matter of fact, her lab was so filled with deadly beams that today her contaminated papers are still stored in lead-lined boxes.

The book The Enzyme Treatment of Cancer and Its Scientific Basis is a reissue of John Beard’s seminal work from 1911. It explores his examinations of embryos and discusses how cancer’s infiltration of body tissues mirrors the way a placenta implants itself on the walls of the womb.

The new edition of Beard’s book features a foreword by Nicholas J. Gonzalez, M.D., a nationally known physician who has explored Beard’s concepts and used them to devise enzyme based nutritional programs for cancer and other degenerative diseases.

The average reader may find much of Beard’s book tedious. For example, a few of the chapters replay his conflicts with the medical establishment of his day, pointing out how he was misquoted and his work misinterpreted. While alternative medicine still copes with that type of treatment from mainstream doctors, the specifics of Beard’s difficulties offer details mostly of interest to historians.

But for those who wish to understand the ins and outs of early cancer research, this book conveys a first-person narrative from a meticulous scientist who made some startlingly prescient observations about cancer. His, insights echo modern research: For example, scientists at Princeton are even now studying how metastasizing cancer uses enzymes and certain types of cellular signals to take root in bone. And researchers at Cold Spring Harbor Laboratory (CSHL) only recently discovered the stem cells that give rise to carcinoma — cells that Beard would have called “vagrant germ cells.”

All of which makes you realize that another problem Beard had was that he was too far ahead of his time. And we’re still waiting for mainstream medicine to catch up.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

from: http://drlwilson.com/ARTICLES/TROPHOBLAST.htm

Written by Lawrence Wilson, MD : “What is Cancer?”

In 1902, Dr. John Beard published a paper in The Lancet on the trophoblastic theory of cancer (Beard, J., 1902).  It is quite simple and has never been disproven.  In fact, it recently received strong confirmation by scientists at the University of Michigan (Townsend Letter, #240, 2003).  Dr. Beard showed that a normal tissue of the body, the trophoblast, exhibits characteristics identical to cancer.  It is invasive, metastatic, forms new blood vessels (angiogenesis) and has the same specific markers and chemical composition as cancer cells.

The trophoblast is a totipotent or stem cell that grows around the developing fetus during the first eight to twelve weeks of pregnancy.  The word trophoblast means 'nourishing the baby’.  It burrows into the lining of the mother’s uterus and supplies the fetus with blood until the placenta forms.  It is essential for life. 

The trophoblast normally disappears between 8 and 12 weeks of pregnancy.  If it overgrows, the result is a very virulent form of cancer, choriocarcinoma.  It usually kills both mother and fetus within a few weeks.

One may say, if the trophoblast only develops during pregnancy, how can it explain all other cancers?  Dr. Beard found that the stem cells that form the trophoblast are present all over the body in small numbers.  Given the right stimulus, they begin to grow.  A key to understanding cancer is to understand what makes these cells grow.