Nowe Państwo

(Źródło: http://www.pocztazdrowia.pl/)

Szanowny Czytelniku,

czy nie szokują Ciebie – tak jak mnie – następujące fakty:

 1. Wciąż wydłuża się lista leków wywołujących niebezpieczne, a nawet śmiertelne skutki uboczne.
  Całkiem niedawno w trybie pilnym wycofywano z rynku europejskiego sprzedawany również w Polsce lek przeciwzapalny Vioxx (który tylko w USA spowodował blisko
  60 000 zgonów, a w Wielkiej Brytanii – ponad 10 000), a także stosowany przy leczeniu cukrzycy Mediator (liczbę spowodowanych przez niego zgonów we Francji szacuje się już na 2000; w Polsce na szczęście ten lek nie był nigdy stosowany).
  W tej chwili około stu często przepisywanych i powszechnie stosowanych leków znajduje się pod ścisłym nadzorem.
 2. Coraz powszechniejsze stają się różne choroby przewlekłe (cukrzyca, choroba zwyrodnieniowa stawów, zapalenie wątroby, depresja i inne), a współczesna medycyna nie potrafi zahamować ich ekspansji. Chorym proponuje się wyłącznie dożywotnie leczenie, bez realnych szans na remisję.
 3. Doszło do prawdziwej eksplozji chorób cywilizacyjnych (nowotwory, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, alergie pokarmowe, choroby wirusowe, fibromialgia itd.) i nie wiemy, czemu tak się dzieje. Od dziesięciu lat w tym zakresie nie dokonał się żaden znaczący postęp terapeutyczny mimo setek milionów dolarów, funtów i euro wydanych na badania.
 4. Szpitale są prawdziwym siedliskiem bakterii.
  W szpitalu łatwiej niż gdziekolwiek indziej „złapać” jakąś chorobę, ponieważ z łatwością rozmnażają się tam bakterie uodpornione na antybiotyki. Tzw. zakażenia szpitalne (czyli takie, do których dochodzi w miejscu udzielania świadczeń zdrowotnych) we Francji są przyczyną ponad 9000 zgonów rocznie. I z roku na rok nie widać żadnej poprawy w tej kwestii.
  W Polsce aktualne dane nie są publicznie dostępne. W 1999 r. w badaniu przeprowadzonym w 120 szpitalach spośród ogólnej liczby pacjentów z zakażeniami (10 107 osób) aż u 699 osób stwierdzono zgon związany z zakażeniem szpitalnym!
 5. Medycyna tradycyjna nie skupia się na wysłuchaniu pacjentów: pacjent w szpitalu jest po prostu kolejnym numerem, a wchodząc do gabinetu, często można odnieść wrażenie, że lekarz włącza licznik zupełnie jak taksówkarz…

Widoczny gołym okiem kryzys współczesnej medycyny staje się naglącym problemem. Co kilka dni wybuchają kolejne skandale. Dlatego nikogo nie powinno dziwić, że coraz więcej pacjentów poszukuje alternatywnych sposobów leczenia.

Setki tysięcy osób wędrują od lekarza do lekarza, wykonują kolejne badania, zwykle czekając na nie miesiącami, a ostatecznie i tak nie znajdują rozwiązania swojego problemu. Czy mamy się na to godzić!?

Moim zdaniem nie. Dlatego stworzyłem Dossier Naturalnych Terapii. Ten cykl raportów ma pomóc Czytelnikom wziąć sprawy zdrowia w swoje ręce. We Francji jego oryginalna edycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Listy, które dostajemy, dowodzą, że Czytelnicy cenią sobie naszą niezależność i odwagę wypowiedzi.

Właśnie dlatego pozwalam sobie zaproponować Ci inne podejście do leczenia dolegliwości trapiących Ciebie i Twoich bliskich. Podejście, które przekazujemy w kolejnych raportach Dossier Naturalnych Terapii.

W każdym raporcie mamy odwagę:

 • opisywać w prostych słowach różne choroby, ich przyczyny i objawy: na naszych łamach naukowy bełkot nie ma racji bytu;
 • wskazywać najskuteczniejsze naturalne leki, podając wszystkie niezbędne informacje (dawkowanie, sposób użycia lub przygotowania, nazwę producenta itp.), aby umożliwić naszym czytelnikom ustalenie z lekarzem ich przyjmowania;
 • dopuszczać do głosu lekarzy i terapeutów, którzy ośmielają się nie podzielać ortodoksyjnego podejścia, jakie się im powszechnie narzuca;
 • ujawniać cyniczne kłamstwa rozpowszechniane przez medyczno-farmaceutyczne lobby oraz stosowane przez nie zabiegi, które mają doprowadzić do sprzedaży coraz większej liczby leków po coraz wyższej cenie;
 • sygnalizować naszym Czytelnikom szkodliwość bardzo wielu powszechnie stosowanych produktów (dezodorantów, produktów kosmetycznych, gotowych dań, produktów mlecznych, cukru i słodzików syntetycznych, telefonów komórkowych itd.).

Uważam, że w przypadku wielu problemów medycyna naturalna potrafi być równie, a nawet bardziej skuteczna niż medycyna konwencjonalna.

Wiele osób radzi mi zachowywanie większej ostrożności, unikanie publikowania jednoznacznych opinii i szczegółowych rad. Osoby te wiedzą, że moim podejściem mogę we Francji przysporzyć sobie wielu kłopotów. Coraz częściej dowiadujemy się o kolejnych przypadkach zawieszenia prawa wykonywania zawodu lekarzy zajmujących się medycyną naturalną, o nalotach policji na producentów suplementów oraz leków. Medyczno-farmaceutyczne lobby nie lubi wichrzycieli…

Można jednak zachować ostrożność, nie będąc tchórzem. Niebezpiecznie jest  kwestionować rozwiązania, które proponuje medycyna konwencjonalna. Ale czy to znaczy, że mamy potulnie godzić się na taką formę ucisku? Osobiście uważam, że jest to nieakceptowalne. Sądzę, że należy publicznie, wszelkimi możliwymi sposobami, bronić prawa pacjentów i lekarzy do swobodnego wyboru najlepszych terapii.

 • Masz podwyższony poziom cholesterolu? W takim razie lekarz zapewne przepisze Ci statyny, aby podwyższony poziom cholesterolu nie doprowadził do choroby serca. Tyle tylko, że statyny niszczą Twoje mięśnie, a serce nie jest niczym innym niż właśnie mięśniem… Kto zdoła zrozumieć logikę tego działania?
 • Wszędzie na świecie władze zdrowotne ostrzegają kobiety cierpiące na zaburzenia związane z menopauzą przed hormonalną terapią zastępczą (HTZ), która może powodować nowotwory. We Francji mówi się kobietom, by nie stosowały terapii przez zbyt długi czas! Lecz leki te są cały czas produkowane i sprzedawane bez przeszkód. Czy mamy tolerować takie podejście?
 • Coraz więcej lekarzy i naukowców potwierdza zależność między szczepionką przeciwko WZW typu B a chorobami takimi jak stwardnienie rozsiane, fibromialgia czy autoimmunologiczne zapalenie mięśni i powięzi (Macrophagic myofasciitis MMF). Tymczasem ministerstwo zdrowia nakazuje masowe szczepienie noworodków tą właśnie szczepionką. To już działanie karalne!
 • Istnieje podejrzenie, że leki przeciwdepresyjne takie jak Prozac i inne podobne preparaty powodują u pacjentów różne zaburzenia psychiczne: myśli samobójcze, agresję, zaburzenia osobowości… A jednak lekarze szczodrą ręką przepisują je pacjentom! Równie dobrze mogliby rzucać ich w paszczę lwa!

Równocześnie medycyna tradycyjna zakazuje stosowania dziurawca (który rośnie w każdym ogródku)… Bije na alarm, ostrzegając przed takimi ziołami jak przęśl, żywokost, przed drożdżami z czerwonego ryżu i wieloma innymi roślinami leczniczymi, jeśli tylko pojawia się choć cień obaw, że mogą być toksyczne.

Dwie wagi, dwie miary… Dość tego!

Co można zrobić, aby przeciwdziałać wszechobecnej dezinformacji medycznej?

Dossier Naturalnych Terapii powstało z myślą o tych, którzy – podobnie jak ja – uważają, że rozwiązania, zalecane przez oficjalny nurt medycyny nieuchronnie prowadzą zdrowie publiczne w ślepy zaułek.

Dossier Naturalnych Terapii oddaje na użytek Czytelników doświadczenie wielu ludzi zawodowo zajmujących się lecznictwem. Lekarze, terapeuci, biolodzy, naukowcy są przekonani, że medycyna naturalna może stanowić skuteczną alternatywę.

Dossier Naturalnych Terapii wskazuje dziesiątki naturalnych metod, które nie powodują skutków ubocznych, a mogą rozwiązać wiele problemów zdrowotnych, które dotykają każdego z nas.

Znajdziesz w nim proste rozwiązania, szybkie i skuteczne, a także bardziej złożone receptury medycyny naturalnej, które są w stanie poradzić sobie z najgroźniejszymi patologiami. Dossier Naturalnych Terapii ukazuje organizm ludzki jako skomplikowaną maszynę, co pozwala zrozumieć prawdziwe przyczyny różnych chorób.

Wreszcie znajdziesz sposób, by wziąć sprawy zdrowia we własne ręce.

W każdym numerze Dossier Naturalnych Terapii:

 • przypominamy proste sposoby, które szybko hamują rozwój choroby (jak np. ssanie kostek lodu, aby załagodzić anginę, wpuszczenie do ucha dwóch kropli soku z cytryny, aby w ciągu kilku godzin pozbyć się zapalenia czy wzięcie 20-minutowej „wrzącej” kąpieli, która położy kres grypie).
 • wybieramy dla naszych Czytelników naturalne i najbardziej skuteczne produkty, których efekty działania są widoczne gołym okiem (krzem organiczny jako lek na egzemę, glukozamina jako sposób na chorobę zwyrodnieniową stawów, nasiona griffonii na bezsenność, koenzym Q10 na niewydolność serca itd…).
 • z myślą o naszych Czytelnikach śledzimy badania prowadzone przez najlepszych specjalistów od medycyny naturalnej. Jest wśród nich wielu lekarzy, farmaceutów, biologów, naukowców… Badają oni kolejne potencjalne źródła naturalnego leczenia.
 • poruszamy problemy sygnalizowane w listach naszych Czytelników. Pytań jest wiele i często są one wołaniem o pomoc pacjentów, którym nie pomogła medycyna konwencjonalna.
 • a ponadto bijemy na alarm, kiedy tylko odkryjemy nowe zagrożenie dla zdrowia. I nie należy sądzić, że główne zagrożenie niesie hipotetyczna epidemia H1N1 czy chikungunya, bo przemysł rolno-spożywczy i chemiczny czasem okazuje się znacznie bardziej groźny: teflon, bisfenol A, fluor
  Gdy tylko pojawia się kolejne zagrożenie dla zdrowia, natychmiast ostrzegamy Czytelników. Ale wiele innych skandali zdrowotnych wciąż pozostaje niewykrytych, jak choćby obecność pewnych leków w wodzie z kranu, niebezpieczeństwo związane ze spożywaniem jodowanej soli, odpady radioaktywne ze szpitali… W każdym raporcie Dossier Naturalnych Terapii zajmujemy się takimi tematami.

Tysiące osób, które mają dosyć kolejnych rozczarowań i katastrof, wybrało inną drogę:  ochrony zdrowia w sposób naturalny. Wielu z nich jest dzisiaj zagorzałymi zwolennikami takiej medycyny. Przyjmują taką samą postawę jak my: nie podważają z założenia sensu dokonującego się w medycynie postępu, ale wiedzą, że należy podchodzić do niego z rezerwą, i że istnieje naturalna, bardziej bezpieczna alternatywa.

Coraz więcej osób prenumeruje raporty Dossier Naturalnych Terapii. Mają oni odwagę przeciwstawienia się „poprawności medycznej” mimo powszechnej presji. Mają dowód, że naturalne rozwiązania, jakie im proponujemy, naprawdę „działają”. I dlatego właśnie bez wahania wspierają nas w walce, którą prowadzimy.

Istnieją oczywiście inne serwisy poświęcone medycynie naturalnej. Ale tylko nieliczne naprawdę wiedzą, o czym piszą, a wśród nich jest zaledwie kilka naprawdę wyjątkowych. Jednak chciałbym tu szczególnie podkreślić trzy aspekty, które czynią właśnie Dossier Naturalnych Terapii periodykiem szczególnym:

 1. Dossier Naturalnych Terapii odmawia zamieszczania jakichkolwiek reklam komercyjnych dotyczących leczenia lub terapii. Wszystkie środki, jakimi dysponujemy, pochodzą wyłącznie od naszych Prenumeratorów. Ani miejsce na naszych łamach, ani nasza bezstronność nie są na sprzedaż.
 2. Dossier Naturalnych Terapii  jest periodykiem wydawanym przez niezależną firmę. Nie jesteśmy częścią żadnej grupy nacisku. To wierność naszych Prenumeratorów jest gwarantem naszej niezależności finansowej. Dlatego nic nas nie powstrzymuje przed mówieniem całej prawdy – nawet jeśli okazuje się ona szokująca czy oburzająca.
 3. Dossier Naturalnych Terapii nie boi się żadnych tematów. Nie ma dla nas chorób „odrażających” czy stanowiących tabu. Niektóre schorzenia są wstydliwe i wiele pism poświęconych zdrowiu starannie ich unika. My patrzymy na to inaczej.

Z tych trzech ważnych powodów proponuję Ci na próbę roczną terapię przeciwko praniu mózgu.

W tym celu wystarczy skorzystać z wyjątkowej oferty, którą przygotowaliśmy dla Czytelników Poczty Zdrowia: decydując się na prenumeratę teraz, zapłacisz tylko 99 zł (zamiast 118,80 zł) za 12 raportów (+ 2 raporty specjalne, które otrzymasz w prezencie).

Proponuję Ci podjęcie tej decyzji bez żadnego ryzyka. Jeśli nie będziesz zadowolony – otrzymasz zwrot pieniędzy za wszystkie niewysłane jeszcze raporty. Osobiście się do tego zobowiązuję.

Mam nadzieje, że wkrótce dołączysz do grona Prenumeratorów Dossier Naturalnych Terapii. Aby sprawdzić warunki prenumeraty, kliknij tutaj.

Życzę zdrowia
Jean-Marc Dupuis