bildeWygląda na to, że nie mamy wolności słowa i wypowiedzi. Okazuje się, iż premier jest „święta krową” systemu!

W Porannym czytamy:

Kary grzywny orzekł w czwartek Sąd Rejonowy w Białymstoku w procesie kibiców Jagiellonii Białystok, obwinionych o wznoszenie okrzyków obrażających premiera Donalda Tuska i zakłócanie porządku w miejscu publicznym. Wyrok nie jest prawomocny.

Obwinionych było 29 osób, o których ukaranie wnioskowała policja. Chciała kar od 300 zł do 1000 zł grzywny. Obrońca i sami obwinieni chcieli uniewinnienia.

Sąd orzekł grzywny od 500 do 1000 zł w sumie wobec jedenastu osób, uznając że wykrzykiwanie przez nich obraźliwego hasła pod adresem premiera było wykroczeniem. Najwyższą grzywną został ukarany młody mężczyzna, który w czasie zatrzymania miał też przy sobie nóż. Sześć kolejnych osób sąd uniewinnił, zaś wobec dwunastu – umorzył postępowanie.

Proces dotyczył demonstracji kibiców Jagiellonii Białystok z 17 maja 2011 roku przed Podlaskim Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku. Trwała tam wtedy konferencja prasowa poświęcona sprawie zamknięcia białostockiego stadionu na meczach Jagiellonii. Wnioskowała o to policja.

Kiedy kibice poznali decyzję klubu o zamknięciu części trybun (zamknięcie części stadionu przez sam klub było kompromisem, wobec możliwej decyzji wojewody o zamknięciu całego obiektu), rozwinęli dwa duże transparenty: „Możecie zamykać nam stadiony, lecz nigdy nie zamkniecie nam ust” oraz „Zamknijcie jeszcze dyskoteki, galerie i szkoły, niech nie będzie niczego”. Krzyczeli różne hasła, m.in. pod adresem premiera Tuska („Donald, matole, twój rząd obalą kibole”).

Policja zatrzymała wtedy 43 osoby, postawiono im zarzuty z kodeksu wykroczeń. Karano je mandatami, które część osób przyjęła, ale część odwołała się od tych decyzji do sądu.

Obrazili premiera słowem matoł? Widocznie zasłużył, skoro słychać to określenie na każdej demonstracji, nie tylko kibicowskiej. Doprowadzenie kraju na skraj przepaści gospodarczej, demograficznej, finansowej powinno się określać jeszcze mocniejszymi słowami, których tu nie użyję, bo nie lubię pobudek robionych przez ABW o 6:00 rano.

Jacek P.

P.S. Donald Ma’tole, nie przejmuj się, pomożemy ci, wszak nie takie przypadki głupoty były wyleczalne przez obecną medycynę. Nie poddawaj się w swojej pracy i rób dalej dzieło wariata.