marszMamy już serdecznie dość skandalicznych szykan ze strony policji, tylko za to – że jesteśmy patriotami. Uważacie, że serio żyjemy w wolnym kraju? No to proszę, poczytajcie: Dziś, w odpowiedzi na codzienne najścia policji na prywatne mieszkania podlaskich kibiców, narodowców, patriotów – zorganizowaliśmy konferencję prasową pod Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku. Chcieliśmy, aby w końcu panowie policjanci łaskawie wytłumaczyli, jakim prawem nękają spokój osób sympatyzujących z Marsz Niepodległości, zajeżdżając do domów po kilka razy – i wypytując o wyjazd w dniu 11 XI do Warszawy. Dostawałem informację, że były przypadki naruszenia spokoju czyiś rodziców, czy…babci.

Nie rozumiemy, co policję interesuje, kto w jaki sposób będzie spędzał Święto Niepodległości. Kto ma ochotę, to jedzie jako wolny Polak na Marsz do Warszawy i policję powinno to guzik obchodzić. Zwłaszcza w przypadku osób niekaranych, bo takie też są nachodzone w domach przez…Wydział Kryminalny. Wiecie jak wyglądała odpowiedź rzecznika?

Pan rzecznik powiedział, że są to ,,standardowe działania wobec osób, które miały wcześniej konflikt z prawem”. No cóż, po 1 to nie sądzę, że czyjaś babcia miała konflikt z prawem, po 2- to i tak nie jest żadne wytłumaczenie. Bo jeśli nie ma postanowienia sądu np o areszcie, to policja nie ma prawa zakazać komuś wyjazdu na marsz.

Po opuszczeniu przez nas komendy i próby rozejścia się do domów – wszyscy z nas, którzy byli na miejscu, zostali dogonieni przez policyjne radiowozy, zatrzymani w celu wylegitymowania, spisani, wcześniej sfilmowani. Żałosna zemsta – po co? Czy będą wobec nas wyciągane jakieś konsekwencje?

Nawet jeśli, trudno. Jako prawnuk żołnierzy II RP, wnuk więźnia stalinowskiego – nie zamierzam się bać tego typu działań. Będziemy walczyć do końca, nagłaśniać wszystkie przypadki tego typu. Walczymy o wolny, zdrowy kraj i nikt nas nie powstrzyma. Próbujcie. Zobaczymy z jakim skutkiem….

Proszę o udostępnienia. Wszyscy na marsz!

 

Adam Andruszkiewicz

 

Relacje: http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/118062

http://www.tvp.pl/bialystok/aktualnosci/spoleczenstwo/dzialania-prewencyjne-policji-wobec-mlodziezy-wszechpolskiej/17521004

Źródło: http://mysl24.pl/tematy-tygodnia/1943-policja-vs-narodowcy-tak-sie-to-robi-na-podlasiu.html