Uważam RZeW kraju bieda, nędza, ubóstwo, bezrobocie, korupcja na mega skalę, PO wygrywa w wyborach na równi z PIS-em, a Ruch Narodowy na ostatnich miejscach. Dziwne? Nie, bo są na to sposoby. Poniżej część wywiadu z Januszem Rewińskim, który wyjaśnia jak łatwo jest fałszować wybory.

Janusz Rewiński w „Uważam Rze”: przeraża łatwość sfałszowania wyborów w Polsce. „Niech opozycja zacznie od tej sprawy!”

Aktor i satyryk Janusz Rewiński w wywiadzie udzielonym tygodnikowi „Uważam Rze” opowiada o medialnym domykaniu systemu, który wyrzucił za burtę mediów elektronicznych nie tylko niepokornych dziennikarzy, ale także artystów i kabareciarzy. Mówi, że słusznie nazywa się to często domykaniem systemu:

Tak właśnie jest – obieg zamknięty gdzie krążą tylko swoi i przewidywalni. Jednak byłoby nieprawdą ograniczanie opisu do ostatnich lat. Trzeba sięgać głębiej, do kłamstwa założycielskiego tak zwanej III RP, do pytań skąd się brały takie a nie inne zachowania prezydenta Wałęsy, kto nim manipulował, jakie przy tym wykorzystywał papiery. I dalej – jak zdobyli władzę ci, którzy dziś nami rządzą.

W ocenie wybitnego aktora znanego z kabaretów TEY i Olgi Lipińskiej „łatwość w jaki sposób można wpłynąć w Polsce na wynik wyborów, jak zachachmęcić, zmanipulować –  przeraża”:

Jeśli można unieważnić głos poprzez dostawienie jednego krzyżyka, to jest to zaproszenie do fałszerstw. Dlaczego nic się przez tyle lat nie zmieniło? W ostatnich wyborach przybyło w komisji w Brukseli 100 głosów. I co? Nikogo to nie ruszyło, śledztwa głośnego nie było. Podobnie na Mazowszu, dziwne wyniki w wyborach samorządowych. Też cisza.

Sądzi pan, że wybory mogą być w Polsce fałszowane?

To moje osobiste przekonanie. Ale jak słyszę w wielu rozmowach, nie tylko moje. Proszę więc niniejszym, za pośrednictwem „Uważam Rze” by opozycja zaczęła od tego by zmienić Państwową Komisję Wyborczą. Przecież to jest konstrukcja wprost z PRL, to jest karygodne by nie było nad głosowaniem uczciwej kontroli.

Na uwagę, że PiS wygrał raz wybory, Rewiński odpowiada:

Zagapili się, za mało lewych głosów dosypali, ale już wyciągnęli wnioski. Powtarzam – chcąc zmienić Polskę musimy najpierw zmienić system wyborczy i metody liczenia głosów oraz ludzi tego pilnujących. Tak, by nie można było nadal unieważniać głosu przez to wspomniane dodanie krzyżyka. Zacznijmy od tego, a zobaczycie, kolejne wybory dadzą inne wyniki

– stwierdza. Cały wywiad, w tym także ocena tragedii smoleńskiej – w najnowszym „Uważam Rze”.

Źródło: http://wpolityce.pl/polityka/137031-janusz-rewinski-w-uwazam-rze-przeraza-latwosc-sfalszowania-wyborow-w-polsce-niech-opozycja-zacznie-od-tej-sprawy