Historyczny emblemat żołnierzy NZW propaguje faszyzm? Prokuratura ściga młodych patriotów z Białegostoku. ZOBACZ ZDJĘCIA

fot. facebook/Narodowa Hajnówka
fot. facebook/Narodowa Hajnówka

Białostocka prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie emblematu żołnierzy Narodowego Zjednoczenia Wojskowego – informuje „Nasz Dziennik”. Chodzi o zdjęcia pochodzące m.in. z tegorocznej edycji Podlaskiego Rajdu Śladami Żołnierzy 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej. Zamieszczono je na profilu Facebook „Narodowa Hajnówka”. Wniosek o ściganie złożył szef Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w Białymstoku Rafał Gaweł, który został niedawno obciążony ośmioma zarzutami za wyłudzenia i oszustwa finansowe.

Policja bada czy fotografie nie propagują faszyzmu. Chodzi o emblemat na koszulkach uczestników, czarny trójkąt z białą obwódką a na nim trupia czaszka i litery SWO, będące skrótem hasła „Śmierć Wrogom Ojczyzny”. Według uczestników rajdu oraz historyków, naszywki są wierną kopią emblematów, jakie nosili żołnierze oddziałów Pogotowia Akcji Specjalnej NZW.

Rafał Gaweł nie po raz pierwszy doszukuje się w takich akcjach faszyzmu. Kilka miesięcy temu oskarżył Katarzynę Panasewicz, organizatorkę białostockiego spotkania poświęconego Żołnierzom Wyklętym, że współpracuje z organizacjami propagującymi rasizm. Sąd uznał, ze Gaweł kłamał, ale z powodu „niskiej szkodliwości społecznej czynu” umorzył sprawę.

źródło: Nasz Dziennik/Wuj

Znalezione na portalu: wpolityce.pl(dzięki Luka)

4 Replies to “Historyczny emblemat żołnierzy NZW propaguje faszyzm? Prokuratura ściga młodych patriotów z Białegostoku. ZOBACZ ZDJĘCIA”

 1. Ciekawe jaki jest powód szukania faszystowskich emblematów na mundurach młodych, polskich patriotów. Przecież to niedorzeczne! Ale zaraz, to nie tylko on, przecież większość Polaków kojarzy was z nacjonalizmem i/lub faszyzmem. Jak to jest, czy chociażby z tego powodu nie chcecie sobie pluć w twarz patrząc codziennie w lustro?
  Stare koreańskie przysłowie mówi:
  Jeśli jedna osoba mówi ci, że jesteś koniem, to się roześmiej.
  Jeśli druga osoba mówi ci, że jesteś koniem, to się zastanów.
  Jeśli trzecia osoba mówi ci, że jesteś koniem, zakładaj siodło i uzdę.
  A tu macie opinię większości Narodu. Jaki morał. Polska jest nasza, Polaków. Wy jesteście dewiacją, mniejszością. Rozumiecie, co to oznacza?
  To jak to z wami narodowcami/nacjonalistami/faszystami jest? Nowi żołnierze bojówek w dolnych strukturach naprawdę nie wiedzą już w ogóle o co chodzi i np już nie hajlują?

 2. Dzięki Piotrze za przytoczenie Koreańskiego/komunistycznego przysłowia. Dałeś tym swoją wizytówkę w jakiej szkole pobierałeś nauki na życie.
  Tak się składa, że czym skorupka za młodu nasiąka tym na starość trąca. Wam komuchom wydaje się że dacie radę w myśl tego debilnego przysłowia zmienić historię i nas 🙂 Zapomnij ty i twoi potomkowie.
  Polak zabrał głos po koreańsku :)))))

 3. Jestem dumny z tech – w większości – dzieciaków.
  Odradzający się szacunek do naszych wielkich bohaterów napawa mnie też optymizmem na przyszłość.
  Szczęść Boże Wam wszystkim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.