Jako, że prawo w naszym kraju od zawsze stoi na głowie, tak i w przypadku ciszy wyborczej mamy aż dwa dni milczenia. Dodam tylko że kraje wysoko rozwinięte nie muszą trzymać swoich obywateli „za mordę”, a są to między innymi: Wielka Brytania, Szwajcaria, Szwecja, Finlandia, Austria itd. (Źródło: www.businessinsider.com.pl)

Wróćmy jednak na nasze, ocenzurowane, na siłę wyciszone podwórko. Zadam pytanie: Dlaczego cisza wyborcza nie obowiązuje banerów, plakatów i innych form „krzyczących” do nas w przestrzeni publicznej ogromnymi obrazami?  Uważam, że te ogromne bilbordy wykupione za nasze pieniądze (subwencje partyjne są z budżetu państwa), powinny na te dwa dni równie zamilknąć jak media, bo co to za cisza wyborcza gdy bogatszy kandydat „drze ryja” krzykliwym obrazem wielkości bloku dziesięciopiętrowego, gdy w tym czasie skromny Kowalski, którego było stać na kilkanaście banerów, musi stulić gębę i milczeć przez dwie doby? Czy to jest równość? Czy to jest demokracja?

Jako że zostało mało czasu i za chwilę ja też muszę „stulić dziób” w ramach chorych przepisów, zamieszczę poniżej zestawienie materiałów wideo jakie udało mi się dziś, tj. 7 czerwca 2024 zarejestrować. Miłego oglądania i jak doceniasz moją pracę, to wpłać na utrzymanie naszej skromnej strony (link do żebrów na serwer :)) 

Czy wybory coś zmienią? Czy jesteśmy suwerennym państwem? – Wywiad z Jarosławem Galej -NORMALNY KRAJ

Rafał Kosno KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY-NORMALNA POLSKA W NORMALNEJ EUROPIE

Konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość

Konferencja prasowa KW NORMALNY KRAJ podsumowująca kampanię wyborczą do Europarlamentu – Jarek Galej