68465Katarzyna Timofiejew z Białegostoku oraz pochodzący z Kolna Michał Lemański chcą zdobyć najwyższy szczyt Andów jadąc rowerem. Aby mogli zrealizować wyprawę – wystarczy na nich zagłosować.

‘Aconcagua by Bike Czyli Rowerem’ to nietypowy projekt podróżniczy autorstwa Michała Lemańskiego i Kasi Timofiejew, który został zgłoszony do tegorocznej edycji Memoriału im. Piotra Morawskiego.

Celem memoriału jest wspieranie najbardziej innowacyjnych i kondycyjnie wymagających projektów podróżniczych, takich właśnie jak pomysł Kasi i Michała. Niemniej jednak, jest jeden warunek. Aby mogli oni stanąć na szczycie Aconcagua, potrzebują zebrać blisko 6000 głosów, które można oddawać na stronie internetowej Memoriału.

Michał i Kasia na co dzień mieszkają w Dublinie. Połączyła ich pasja do gór, rowerów i osiągania tego co nieosiągalne. Jak mówią, Ameryka Południowa i Aconcagua zawsze była ich celem podróżniczym. Niemniej jednak, aby urozmaicić sobie zadanie postanowili, że pojadą tam rowerami.

Plan ekspedycji zakłada ponad tysiąckilometrową podróż rowerami z Buenos Aires w kierunku Los Penitentes – wioski znajdującej się w Andach na wysokości 2740 m n.p.m., tuż u podnóża Aconcagua. Stamtąd dwójka podejmie próbę wejścia słynnym Lodowcem Polaków na szczyt góry, czyli 6960.8 m n.p.m.

Zachęcamy do oddawania głosów na Projekt ‘Aconcagua by Bike Czyli Rowerem’. Zagłosować na Katzrzynę i Michała można tutaj.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl