ŻydziAreszty tymczasowe, dozór policji oraz poręczenia majątkowe to środki zapobiegawcze zastosowane przez sąd i prokuratora wobec mężczyzn zatrzymanych przez policjantów w związku z nawoływaniem do nienawiści na tle różnic narodowościowych, znieważenia grupy ludności na tle przynależności rasowej, a także do nawoływania do popełnienia przestępstwa.

Czterech ze sprawców odpowie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Trzech z nich wpadło na gorącym uczynku rozwieszania plakatów o treści antysemickiej. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

Sąd w Lublinie zastosował areszty tymczasowe na okres 3 miesięcy wobec czterech członków zorganizowanej grupy przestępczej, którym zarzuca się nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, znieważenia grupy ludności na tle przynależności rasowej, a także do nawoływania do popełnienia przestępstwa. W przypadku dwóch pozostałych zatrzymanych w tej sprawie mężczyzn zastosowano poręczenia majątkowe w wysokości 5.000 złotych i jeden dozór policyjny.

Decyzje sądu i prokuratury to efekt działań policjantów ze specjalnej grupy z wydziału kryminalnego KWP w Lublinie, którzy namierzyli trzech mężczyzn zamieszczających w tym mieście w gablotach na przystankach autobusowych plakaty z napisami o treści „Syjoniści won z Lublina” i „Nasze ulice! Nasze kamienice!”. Wewnątrz plakatu o formacie A4 zamieszczono zdjęcia 10 osób.

W czasie zatrzymania policjanci zabezpieczyli w samochodzie, którym poruszali się mężczyźni, 14 kolejnych plakatów wraz z listą miejsc do ich zamieszczenia. Zatrzymani, w wieku od 34 do 35 lat, są mieszkańcami Lublina. Nad ranem doszło do kolejnych zatrzymań. Policjanci zatrzymali 50-letniego Krzysztofa K. z Lublina oraz 29-letniego Rafała I. z powiatu kraśnickiego.

Jednocześnie w ramach pomocy prawnej policjanci z Łodzi zatrzymali 34-letniego właściciela firmy, który na potrzeby grupy drukował banery o treści antysemickiej. Zabezpieczono sprzęt komputerowy.

Również w miejscach zamieszkania zatrzymanych i ich pracy dokonano wielu czynności procesowych. Zabezpieczono przedmioty świadczące o ich przestępczej działalności. Są to m.in. komputery, drukarki, telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, materiały propagandowe o treści faszystowskiej i inne przedmioty.

Z ustaleń, prowadzonych z prokuraturą Okręgową w Lublinie, wynika, że sprawcy działali od grudnia 2010 roku do chwili zatrzymania. W tym czasie zamieszczali wielokrotnie plakaty m.in. o treści antysemickiej i innej. Zarzuca się im nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, znieważenia grupy ludności na tle przynależności rasowej, a także do nawoływania do popełnienia przestępstwa.

Wszystkich tych przestępstw dokonywali według ścisłego podziału ról. Część z nich zajmowała się ogólnym projektem działań, inni grafiką, a jeszcze inni drukowaniem i kolportażem. Dlatego też zatrzymani usłyszeli wczoraj zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej.

(KWP w Lublinie / mg/pb)
http://www.policja.pl

Gratulujemy policji unieszkodliwienia groźnych bandytów z “grupy przestępczej”. Jak to dobrze, że w Polsce nie ma już ważniejszych problemów, niż uspokajanie histerii środowisk syjonistycznych.
Admin

Za: http://marucha.wordpress.com/2014/01/25/areszty-tymczasowe-dla-sprawcow-atakow-antysemickich/