W dniu 17.06.2023 r. w Warszawie odbyła się kolejna już edycja Marszu Wolności i Zdrowia: VII Protest Przeciw Przymusowi Szczepień. Event od początku organizowany był przez Justynę Sochę oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP z Poznania. W marszu uczestniczyło około 1.000 osób.

Pod budynkiem, przy al. Szucha, tuż po godz. 12:00 zgromadzenie otworzyła Justyna Socha, prezes Stowarzyszenia Stop NOP, po czym głos zabrała dr med. Katarzyna Bross Walderdorff (z Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców). Następnie przemówiła Agnieszka Kutyłowska, mama dziecka z NOP oraz poseł Konfederacji Korony Polskiej, Grzegorz Braun, prof. Ryszard Zajączkowski i adw. Arkadiusz Tetela.

Z początku wydawało się, że Policjantów było kilkukrotnie więcej niż samych uczestników (radiowozy były nie tylko ze stołecznej komendy, ale również spoza Warszawy). Jednak szybko zeszli się zainteresowani.

Po przemowach uczestnicy marszu przeszli al. Ujazdowskimi, przez pl. Trzech Krzyży, ul. Nowy Świat i most Poniatowskiego, po czym dotarli do Parku Skaryszewskiego. Długość trasy marszu wynosiła ok. 5 kilometrów. Tam odbył się Rodzinny Piknik Wolnościowy, poprzedzony debatą pt. „Odporność naturalna, czy sztuczna?”, któremu przewodziła Justyna Socha. W debacie, która nieco się przedlużyła, udział wzięli: dr Katarzyna Bross Walderdorff, dr Piotr Witczak oraz adw. Arkadiusz Tetela.

Jesteśmy wolnym narodem, nie można nas przymuszać do czegokolwiek, również w przypadku szczepień powinniśmy mieć prawo do własnych decyzji – tak dla Niezależnych Mediów Podlasia wypowiadał się Krzysztof Bartosik, przewodniczący okręgu białostockiego Konfederacji Korony Polskiej – Przymusy i ingerencje, w różne aspekty naszego życia, które stały się skrajnie niebezpieczne, prowadzą do przejęcia totalnej władzy nad naszym zdrowiem, życiem i wolnością, musimy się tym praktykom stanowczo przeciwstawiać – uzupełnił swoją wypowiedź.

Po debacie odbył się krótki koncert Ivana Komarenko, polskiego piosenkarza rosyjskiego pochodzenia, walczącego od początku z przymuszaniem. Podczas pikniku można było zjeść pyszne dania z grilla i nie tylko. Na scenie, w między czasie, wypowiadał się m.in. radny z Giżycka, Łukasz Zakrzewski. Następnie, piosenkę własnego autorstwa pt. „Wolny Wybór”, wykonała Justyna Socha a Marek Banyś zaśpiewał piosenkę „Amartadyna. Protest song”.

Na koniec Marek Banyś i Justyna Socha wspominali śp. dr. Zbigniewa Hałata (zm. 17.04.2022 roku). Wydarzenie zakończyło się tuż przed godz. 20:00 projekcją filmu pt. „Obywatel drugiej kategorii”.

Wszystkie zdjęcia: https://fotodabrowski.eu/index.php?/category/191.

Tekst: Paweł Dąbrowski, tel. 86 444-10-59