RydzykOpublikowany w środę, 19 czerwca br. na stronie Radia Maryja ostry komunikat Ojca Rydzyka to bardzo zła wiadomość dla Jarosława Kaczyńskiego. Wskazuje, że w najbliższych (być może przedterminowych) wyborach PiS może mieć kłopoty ze uzyskaniem wsparcia ze strony Rodziny Radia Maryja i TV Trwam. Informacje jakie kilka dni temu Trzeci Obieg otrzymał z Torunia potwierdzają, że tak naprawdę zapadła już decyzja, iż pełne poparcie w wyborach otrzyma Ruch Narodowy. Prawdopodobnie nastąpiło to zaraz po Kongresie albo przed i związane jest z osobą Pana Kobylańskiego.  Teraz tylko obserwujemy grę medialną polegającą na wskazaniu palcem głównego winowajcy i określenia intensywności niechętnych relacji. Rzeczywiście, wygląda na to, że Kaczyński stawiając na Sakiewicza i dając mu zbyt wiele swobody (to uprzejma interpretacja dla Pana Prezesa) straci więcej niż zyskał. Jeśli zyskiem mogą być nazwane dwukrotnie przegrane wybory.

Arogancja i kabotyństwo Redaktora Naczelnego Koncernu Ekstrapatriotycznego Gazeta Polska dotychczas odtrącające niefanatycznych saympatyków teraz odwróci od PiS konkretną liczbę 1,5 mln słuchaczy i telewidzów. A zaproponowaną przez niego linię walki z PO poprzez atak za Smoleńsk już po woli można wyrzucać do kosza. Co “Smoleńskiem” wywalczy PiS w wyborach jeśli nie będzie już Platformy Obywatelskiej, której demontaż się zaczął? Co Sakiewicz może zaproponować Kaczyńskiemu w walce wyborczej z Narodowcami, Oburzonymi, Republikanami albo tym co pozostanie po PO ale bez jego prominentnych działaczy? Moim zdaniem należy komunikat Ojca Rydzyka traktować jako prywatny list do Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, na który oczekuje pilnej odpowiedzi w formie określonej reakcji (lub jej braku). Bo decyzja o braku poparcia to jedno, a jego intensywność to drugie.

 

Albo Sakiewicz albo Ja Panie Prezesie! :
o_tadeusz_rydzyk_dyrektor_big-270x180

 

Komunikat o. dr Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja 

19 czerwca 2013, godz. 07:50

http://www.radiomaryja.pl/informacje/komunikat-o-dr-tadeusza-rydzyka-dyrektora-radia-maryja-7/

 

W związku z artykułem nieznanego autora w „Gazecie Polskiej Codziennie” w poniedziałek, 17 czerwca, pt. „Marsz w obronie wolnych mediów”, w którym czytam między innymi, że „manifestację organizowały Kluby ’Gazety Polskiej’, koła Radia Maryja i Stowarzyszenie Solidarni 2010”, informuję, że nikt z organizatorów nie mówił przed ani po marszu, że Kluby „Gazety Polskiej” są organizatorami tego wydarzenia.

 

Proszę wszystkich organizatorów następnych marszów czy jakichkolwiek innych wydarzeń dotyczących Telewizji Trwam lub innych wydarzeń związanych z naszym toruńskim ośrodkiem o informowanie nas o tym w celu uzyskania zgody. Jest to potrzebne, aby uniknąć jakichkolwiek nieprawidłowości.

 

Jednocześnie zaznaczam, że nie współpracujemy z panem redaktorem Tomaszem Sakiewiczem, a więc i z „Gazetą Polską” czy klubami z nią związanymi. Niestety, jesteśmy do tego zmuszeni, o czym mówiłem w wywiadach w „Naszym Dzienniku”. Przypomnę jeszcze raz, że skłaniają mnie do tego sytuacje, w których „Gazeta Polska” pisała i nie odwołała do dziś poważnych nieprawd dotyczących Radia Maryja. Istotną sprawą są też niewyobrażalnie krzywdzące wypowiedzi głoszone i pisane przez red. Sakiewicza oraz niektórych redaktorów „Gazety Polskiej”, także w radiu i telewizji, które w dużej mierze przyczyniły się do wyeliminowania Księdza Arcybiskupa Stanisława Wielgusa z posługi Kościołowi i Polsce, którą miał podjąć przed paru laty. To bardzo poważne skrzywdzenie Księdza Arcybiskupa noszące znamiona samosądu na Kościele. Pan redaktor Tomasz Sakiewicz nigdy nie przedstawił dowodów na wiarygodność tej wypowiedzi. Nigdy też tego nie odwołał ani nie powiedział, że to była pomyłka. Na temat tamtych działań pana redaktora można dowiedzieć się więcej z książki pana Sebastiana Karczewskiego „Zamach na Arcybiskupa”. Dlatego też nie zgadzam się na współorganizację między innymi marszów dla Telewizji Trwam z podmiotami związanymi z panem redaktorem Tomaszem Sakiewiczem, jakkolwiek do ludzi związanych z klubami żywię należny szacunek. Do pana redaktora nie noszę żadnej urazy i modlę się o godne rozwiązanie tych problemów.

 

o. Tadeusz Rydzyk CSsR
Dyrektor Radia Maryja

 

Źródło: http://3obieg.pl/ojciec-rydzyk-nie-poprzez-pis

Napisane przez: