„Proście a będzie Wam dane” – Wierni kościoła katolickiego wyprosili u Boga swoją telewizję.

wp_telewizor_pilot_telewizja_szelemej_600TV Trwam otrzymała miejsce na multipleksie

Fundacja Lux Veritatis – nadawca TV Trwam – otrzymała koncesję na nadawanie na multipleksie pierwszym. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, która rozstrzygnęła konkurs w piątek, odrzuciła wniosek jedynej konkurentki TV Trwam – spółki Wieczorna.pl.

W przeciwieństwie do konkurentki, Fundacja Lux Veritatis pokonała barierę, jaką były wymogi formalne – poinformował w piątek przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak. – Na mecie tego wyścigu została tylko Fundacja Lux Veritatis, która musiała zmagać się już nie z konkurentami, ale z wymogami koncesyjnymi, z wymogami polskiego prawa i warunkami konkursu – powiedział Dworak.

Podkreślił przy tym, że „o ile w pierwszym konkursie fundacja nie pokonała tej bariery, jaką były wymogi formalne (…), o tyle tym razem jej oferta znacząco różniła się na korzyść od tej poprzedniej. – tłumaczył Dworak. Przypomniał też, że oferta finansowo-ekonomiczna fundacji w pierwszym konkursie „nie gwarantowała finansowania tej inwestycji jaką jest nadawanie naziemne cyfrowe”.

TV Trwam rozpocznie nadawanie na multipleksie pierwszym 27 kwietnia 2014 r. Rozstrzygnięty konkurs jest ostatnim na nadawanie bezpłatne i ogólnodostępne w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Telewizja o. Rydzyka ubiegała się o koncesję na nadawanie na MUX 1 po raz drugi. W pierwszym konkursie KRRiT odrzuciła wniosek Lux Veritatis, twierdząc, że sytuacja finansowa fundacji nie zapewniała powodzenia przedsięwzięcia.

(ap)

Info dzięki szybkości Oskara Wądołowskiego, Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,TV-Trwam-otrzymala-miejsce-na-multipleksie,wid,15791090,wiadomosc.html?ticaid=110e3e&_ticrsn=3