Płużański TadeuszDwunastego marca 2014, mięliśmy zaszczyt gościć w Białymstoku  Tadeusza Płużańskiego. Historyka, specjalistę od powojennej historii Polski, publicystę, szefa działu Opinie „Super Expressu”. Publikuje m.in. w „Najwyższym Czasie!”, „Gazecie Polskiej”, „Naszej Polsce” „Do Rzeczy”, „Tygodniku Solidarność”. Od lat związany jest z „Biuletynem Informacyjnym” Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.  Autor słynnych książek „Bestie”, „Oprawcy”, w których opisuje straszliwe praktyki stosowane w czasie przesłuchań przez katów NKWD i UB na żołnierzach AK i NSZ.

W czasie spotkania mogliśmy usłyszeć wiele faktów historycznych zachowanych w archiwach i nie udostępnianych w mediach głównego nurtu. Dowiedzieliśmy się jak straszna prawda jest przed nami ukrywana, a tzw.  „usłużni” historycy zatajają fakty o oprawcach zainstalowanych w Polsce w czasie II wojny światowej i zaraz po niej,  przez radzieckich komunistów.
Oprawców nigdy nie dosięgła kara za zbrodnie, a ich dzieci i wnuki dziś zajmują wysokie stanowiska i śmieją się Polakom w oczy.

Gospodarzami spotkania byli: Patriotyczne Podlasie, Młodzi dla Polski Białystok oraz DKF „W dobrym TONie”.

Zapis wideo ze spotkania jest udostępniony poniżej i zachęcam do uważnego oglądania.
JP
Tadusz Płużański w kinie TON 1/2

Tadusz Płużański w kinie TON 2/2
)