ZiobroIle razy słyszeliśmy o pozbawieniu parlamentarzystów immunitetów? Słychać te populistyczne hasła przed każdymi wyborami. Pamiętajmy, że dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Solidarna Polska próbuje w ten sposób zapewnić sobie kilka procent poparcia w przyszłych wyborach? Ciekawe, że już zaczęli kampanię. Wiedzą o czymś, czego my nie wiemy?

Czyżby Tusk-PO-Tytanik szedł na dno?

Na stronie: http://www.deon.pl/wiadomosci/polska czytamy:

Solidarna Polska zwróciła się w środę do klubów parlamentarnych o poparcie zmiany konstytucji zmierzającej do likwidacji immunitetów; tego dnia SP ma przekazać klubom stosowny projekt. „Dość hipokryzji, zakłamania, dość robienia Polaków w konia” – mówił szef SP Zbigniew Ziobro.

……………………Ziobro po raz pierwszy wystosował apel o zniesienie immunitetów pod koniec lipca ubiegłego roku; we wrześniu ponowił apel do szefów wszystkich ugrupowań parlamentarnych o poparcie zmian w konstytucji w celu zniesienia immunitetów.

Zgodnie z art. 235 konstytucji, projekt o zmianie ustawy zasadniczej może przedłożyć co najmniej 1/5 ustawowej liczby posłów (92), Senat lub prezydent. Pierwsze czytanie projektu ustawy o zmianie konstytucji może odbyć się nie wcześniej niż trzydziestego dnia od dnia przedłożenia Sejmowi projektu ustawy. Ustawę o zmianie konstytucji uchwala Sejm większością co najmniej 2/3 głosów (307) w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów oraz Senat bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.

Jak wynika z powyższego tekstu, nie pierwszy raz chcą zmienić chore, PZPR-owskie prawo, ale czy święte, parlamentarne krowy zagłosują za pozbawieniem siebie królewskich przywilejów? Musieli by zwariować, i chociaż wytypowałbym kilka osób do leczenia, to oni są w mniejszości, a propozycja oddania immunitetu kolejny raz nie przejdzie.

Jacek Porosa