Skandale podczas kampanii wyborczej Bronisława Komorowskiego

IMG_042823.03.2015 r. obecny prezydent Bronisław Komorowski wraz ze swoim wyborczym PrOpagandowym  autobusem (bronkobusem) odwiedził Hajnówkę i Białowieżę na Podlasiu. Przy okazji tej wizyty ujawniło się kilka skandali związanych z kampanią wyborczą, która jak się okazała jest prowadzona w czasie w którym prezydent powinien pracować jako prezydent, a podczas kampanii pomieszane są funkcje i przywileje prezydenta (korzysta z samochodów kancelarii prezydenta, ochroniarzy Biura Ochrony Rządu),
Chociaż kampania przebiega pod hasłem „dialogu dla Polski” składała się z 2 zamkniętych spotkań (w Hajnówce z kolejarzami, wstęp według wcześniej przygotowanej listy, w Białowieży z leśnikami, którzy zadawali wcześniej przygotowane pytania, innych pytań z sali nie można było zadać). Jak widać sztab wyborczy zmienił strategię kampanii po serii spotkań z „przypadkowym elektoratem” który wygwizdywał i drwił z kandydata.
Przed Hotelem Żubrówka odbyła się pikieta mieszkańców Białowieży którzy jak sami powiedzieli „nie zostali zaproszeni”, a uskarżali się na postępującą biedę i kryzys – upadające leśnictwo, turystyka nie spełniająca oczekiwań (podobno największa trakcja turystyczna Polski Puszcza Białowieska z żubrami przyciąga rocznie tylko około 200 tysięcy turystów, podczas gdy np. Zakopane – 1,5 miliona rocznie, a niemiecki obóz koncentracyjny w Oświęcimiu 2 miliony turystów rocznie.
.A Prezydent został przewieziony nielegalnie pociągiem po zamkniętej dla ruchu linii kolejowej, co w sposób drastyczny narusza bezpieczeństwo (wbrew kolejnemu hasłu kampanii „wybierz bezpieczeństwo”), do ewenementu w skali światowej – odbudowywanego za 5 milionów zł z dofinansowaniem ze środków UE peronu kolejowego Białowieża Pałac… odciętego od torów i pociągów. Bo PO ciągi jak wiele rzeczy w PO lsce zlikwidowano i turyści nie maja jak szybko, tanio i wygodnie dojechać.

Likwidacja Polski trwa?
Na zdjęciach: protest mieszkańców, prawie 5 milionów zł na peron… bez torów i pociągów
(rmmk)
tablica UE IMG_0440 protest 3 IMG_0432 protest 2 IMG_0431

11 Replies to “Skandale podczas kampanii wyborczej Bronisława Komorowskiego”

 1. Z ujawnionej przez WikiLeaks tajnej notatki ambasadora USA w Polsce wynika, że Donald Tusk oraz Bronisław Komorowski planowali sprzedać wartościowe nieruchomości należące do Skarbu Państwa oraz Lasy Państwowe, aby uzyskać środki na wypłatę odszkodowań dla Żydów za mienie zagrabione przez Niemców i Sowietów. Czy nocna próba zmiany Konstytucji RP sprzed kilku dni (umożliwiająca sprzedaż Lasów) była tylko częścią większego planu?

  komorWikiLeaks ujawniła treść tajnej notatki autorstwa byłego ambasadora USA w Warszawie Viktor H. Ashe, który w styczniu 2009 roku wysłał ją do Departamentu Stanu USA. Relacjonował w niej konkluzje ze spotkań, jakie odbył z ówczesnym marszałkiem Sejmu RP Bronisławem Komorowskim. Panowie omawiali wówczas między innymi kwestię restytucji i odszkodowań za mienie odebrane Żydom przez Niemców w podczas II wojny światowej oraz przez sowietów – dekretami Bieruta – już po wojnie. Z notatek jednoznacznie wynika, że polskie władze planowały sprzedać wartościowe nieruchomości należące do Skarbu Państwa oraz Lasy Państwowe, aby uzyskać środki na wypłatę ewentualnych odszkodowań. W notatce czytamy m.in.: „Jeśli chodzi o regulację kwestii restytucji mienia odebranego w czasie II wojny światowej i epoce komunizmu, Komorowski wyraził zaniepokojenie związane z kryzysem finansowym, który według niego zmienił nieco okoliczności. Niemniej jednak powiedział, że premier Tusk zmusi niepokornych ministrów, m.in. rolnictwa i ochrony środowiska, do tego by „dołożyli się do rekompensat” sprzedając państwowe lasy i nieruchomości.”

  W kontekście powyższej informacji przypomnijmy, że kilka dni temu, przed świętami Bożego Narodzenia 2014 roku, władza próbowała w czasie nocnego posiedzenia sejmu zmienić Konstytucję RP. Zmiana ta miała umożliwić sprzedaż Lasów Państwowych. Na szczęście ekipie rządowej zabrakło pięciu głosów do przeforsowania tej niekorzystnej dla Polski decyzji. Czy plan wypłaty przez Polskę odszkodowań (z pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży polskich Lasów Państwowych) dla Żydów, za utracone w wyniku okupacji niemiecko-sowieckiej mienie, był rzeczywistym powodem próby modyfikacji Konstytucji RP?

  I dlaczego Polska i Polacy płacą te niedotyczące nas odszkodowania. Jakie czynniki zmuszają nas do tego i czy Polska jest jeszcze Polską, czy już Izraelem nr 2.

  PS. Nie ma dowcipów o żydach! To wszystko jest prawda!

  Źródło: http://niewygodne.info.pl/artykul4/01956-Pieniadze-z-Lasow-na-odszkodowania-dla-Zydow.htm – Pobrane dnia: 28.12.2014 roku

  http://www.augustynski.eu/wikileaks-lasy-panstwowe/

  W nocy z dnia 17 na 18 grudnia 2014 roku miała miejsce próba zmiany Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, która umożliwiałaby w przyszłości sprzedaż Lasów Państwowych na zasadach zapisanych w ustawie. Za uchwaleniem zmian głosowało 291 posłów, przeciw było 150 a 2 wstrzymało się od głosu. Do uchwalenia zmian zabrakło zaledwie 5 głosów. W czasie kiedy mainstreamowane media karmiły nas nagonką na jedną z posłanek opozycyjnych, która na sali sejmowej spożywała drugie śniadanie, w sejmie trwała debata o przyszłości polskich Lasów Państwowych i polskiej ziemi. 18 grudnia o godzinie 0:45 obecna koalicja rządząca razem ze swoimi „odnogami” próbowała bez konsultacji ze społeczeństwem zmienić Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej.

 2. Głową Państwa Polskiego jest sowiecki agent, sowiecka ruska patrioszka pseud. ”Litwin” działający w polskich Wojskowych Służbach Informacyjnych, który pierwsze co zrobił w kilka godzin po zamachu w Smoleńsku jako p.o. Prezydenta to przejął tajny aneks do raportu WSI w którym na podstawie zebranych dokumentów obecna Głowa Państwa odegrała negatywną rolę dla bezpieczeństwa i suwerenności Państwa Polskiego. Dziadek Prezydenta Komorowskiego Osip Szczynukowicz, jak i ojciec Zygmunt Komorowski działali zawsze na szkodę Państwa Polskiego, pierwszy walcząc w 1920 r przeciwko Polsce, drugi będąc oficerem LWP był także sowieckim agentem. Dziadek „hrabiego” Bronisława Komorowskiego, niejaki Osip Szczynukowicz – to rezun oddelegowany przez Sowiecki Rewolucyjny Komintern do dywersji na terenach pozaborowych, odebranych Rosji Traktatem Wersalskim.
  W czasie wojny polsko-bolszewickiej, dziadek Bronisława Komorowskiego był czekistą w armii Tuchaczewskiego i po sromotnym laniu w bitwie nad Niemnem w 1920 roku dostał się do polskiej niewoli. Zachowała się jego kartoteka jeńca wojennego. W październiku 1920 r. dziadkowi Bronisława Komorowskiego udało się zbiec i schronił się na Litwie w Kowaliszkach u polskiej szlachty o nazwisku Komorowscy. Właściciele majątku zginęli z rąk Rosjan, a Szczynukowicz przywłaszczył sobie ich nazwisko. Tam w roku 1925 narodził się Zygmunt Leon Komorowski, ojciec Bronisława Marii. Po wyparciu Niemców z Litwy przez Armię Czerwoną pod koniec 1944 roku Zygmunt Leon Komorowski wstąpił do wojska polskiego, do armii Berlinga. Służył w 12 Kołobrzeskim Pułku Piechoty i błyskawicznie awansował na stopień oficerski. Bronisław Komorowski na swojej stronie pisze: „Zygmunt Komorowski, mój ojciec (1925-1992), za czasów tzw. pierwszej okupacji sowieckiej i za okupacji niemieckiej działał w konspiracji (pseudo KOR), a od jesieni 1943 r. był w AK. Pod koniec wojny ojciec przebijał się do Polski razem z Łupaszką (mjr Zygmunt Szendzielorz). Złapali go bolszewicy z bronią w ręku, ale nie rozstrzelali jak stu innych, tylko wsadzili do więzienia. Za złoty pierścionek babuni strażnik wyprowadził go z celi, z której więźniowie trafiali pod stienku , do takiej w której siedzieli rekruci do armii Berlinga. Niech Bronek wytłumaczy ten „cud nad cudami”, że oto żołnierz AK z oddziału Łupaszki, śmiertelnego wroga Sowietów i polskich zdrajców, złapany z bronią w ręku, w ciągu paru miesięcy zostaje oficerem Ludowego Wojska Polskiego. Jeżeli fakty podane przez Bronisława Komorowskiego są prawdziwe, to jedynym wytłumaczeniem tego „cudu” jest to, że Zygmunt Leon Komorowski, ojciec Bronisława – był sowieckim agentem. Był nim także i syn Bronisław, który jak wskazuje przeciek z utajnionego aneksu do raportu o WSI był sowieckim agentem działającym w polskich WSI. I pewnie dlate p.o. prezydenta RP – Bronisław Komorowski, w ciągu pierwszych godzin po katastrofie polskiej delegacji, dopilnowywywał skutków.
  Jego żona „Anna” „Deptuła” „ Dembowska” pochodzi z rodziny UB. Rodzice „Komorowskiej” zmieniali 3 razy nazwisko najpierw matka nazywala sie Hanna Rojer, pózniej zmieniła na Józefa Deptula, a gdy Anna miala 2 lata zmieniła nazwisko na Dembowscy. Pracowali czynnie w PZPR. byli rosyjskimi szpiegami Dlaczego nie piętnuje się kłamstw które serwował Komorowski podczas kampanii wybiorczej? Dlaczego temat odszedł w zapomnienie? Przecież okłamał cały naród o jego rzekomym szlacheckim pochodzeniu, pamiętacie jak szczycił się herbem? Kto z Polaków wie, że dziadkowi Bronisława Komorowskiego udało się zbiec z polskiej niewoli (do której trafił po bitwie pod Niemnem w 1920 r- zachowała się jego kartoteka jeńca wojennego) i schronił się na Litwie w Kowaliszkach u polskiej szlachty o nazwisku Komorowscy.
  Dlaczego po ujawnieniu kłamstw o rzekomym tytule szlacheckim i herbie rodzinnym szybko te informacje zniknęły z oficjalnej strony Komorowskiego? Dlaczego dziś prezydent, któremu najbardziej powinno zależeć na wyjaśnieniu tragedii w Smoleńsku powtarza kłamstwa MAK’u, obarcza winą polskich pilotów wytykając im szkolne błędy a nowe ustalenia wybitnych specjalistów i prof. Biniendy, dr Nowaczyka czy inż. Szuladzińskiego i ich samych nazywa „egzotycznymi naukowcami” i wyśmiewa ich szanowany na całym świecie dorobek naukowy i ceniony profesjonalizm? Kto z Polaków wie, że Komorowski zna się prywatnie z wieloma oficerami GRU (radzieckie służby specjalne)? Kto z Was wie o tajemniczych jego spotkaniach na terenie Rosji i Armenii czy nawet Szwajcarii z przedstawicielami GRU i FSB oraz właścicielem zakładów w Samarze remontujących przed zamachem prezydenckiego tupolwa; czy sam fakt ,że o tych spotkaniach nie została poinformowana opinia publiczna nie daje Wam nic do myślenia? Prawda jest taka, że Polska jest naszpikowana rosyjskimi agentami i osobami, które są zależne od Kremla, media w Polsce nie są polskie, Grupa ITI, Agora, z „Gazetą Wyborczą” wychodząca w Polsce żydowską gazeta, czyli sprzyjające obecnej władzy i prezydentowi media (TVN,TVN24) zostały stworzone i finansowane pod koniec lat osiemdziesiątych przez służby specjalne PRL którymi oficerami prowadzącymi byli tajni agenci KGB… ”
  http://wiadomosci.onet.pl/forum/prawybory-prezydenckie-2015-andrzej-duda-liderem-w,1,1530819,160073847,czytaj.html

  1. @ http://WWW.VEGE.BO.PL
   W jakim celu kolportujesz te bzdury z pisowskiej gazety polskiej sakiewicza??? Czy nie widzisz że nie ma żadnej różnicy między PiS-em a PO??? Jedna i druga partia służy interesom żydowskim, w obu partiach rządzą koszerni, politycy tych partii inscenizują dwa przeciwne obozy w celu poróżnienia i skłócenia Polaków choć w rzeczywistości grają w tym samym zespole a ty jak ten osioł łapiesz się na te żydowskie gierki. Nazywasz tego buca Komorowskiego agentem sowieckim i twierdzisz że Polska jest naszpikowana rosyjskimi agentami, gdyby te brednie byłyby prawdą to nasz kraj nigdy nie wstąpiłby do NATO tylko mielibyśmy sojusz militarny z Rosją, nigdy nie bylibyśmy w UE tylko w unii handlowej z Rosją, gdyby Polską rządzili rosyjscy agenci to w Polsce byłyby więzienia FSB tymczasem mamy na swoim terenie więzienia CIA, od 20 lat jesteśmy podsłuchiwani przez NSA a nie KGB: http://www.wprost.pl/ar/404000/Amerykanskie-sluzby-podsluchuja-Polakow/
   Gdyby naszym państwem rządzili agenci i marionetki z kremla to banki, rolnictwo, przemysł, największe zakłady byłyby w rękach Moskwy a tymczasem są w rękach zachodnich, gdyby Polską władał kreml to kupowalibyśmy uzbrojenie od Rosjan tymczasem wciska nam się broń z zachodu i Izraela, gdyby WSI było wtyczką Moskwy to czemu najlepsze wynalazki wywożą do Izraela a nie do Moskwy: https://www.youtube.com/watch?v=LMo1ZvXbzsM
   Według ciebie Polske przyjęto do NATO i nie pozbyto się w naszym kraju agentów rosyjskich z WSI??? Wojskowe Służby Informacyjne zostały zaraz po 1989 roku przetrzepane z agentów prorosyjskich i propolskich a zastąpiona żydowską i amerykańską, prawda jest taka, że rosyjska agentura jest tropiona i zwalczana jak CIA w czasach PRL. Nie ma żadnych realnych wpływów. Polską rządzi żydowska agentura. Tyle że jej zbrodnie zwalane są na Rosję. Bujdy o rosyjskim szpiegu w WSI – kolesiu Komorowskiego – są dla idiotów. Wymyślono je po to, aby przestępcze działania tej żydowskiej służby zwalić na Rosjan! WSI zlikwidowano łapami Macierewicza, gdyż jej bandyckich działań nie można już było zatuszować. Tyle, że Singer vel Macierewicz i cała żydo-pisowska propaganda jako powód podały, że to ruska – a nie żydowska jak jest naprawdę – agentura.
   Powiedzieć że ten bałwan Komorowski to agent sowiecki to tak jak twierdzić że prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka to agent CIA.
   Natomiast twierdzenie że obecne media w naszym kraju nie są polskie a należą do osób związanych z kremlem to już TOTALNY ODLOT!!!! Wszystkie media o większym zasięgu w naszym kraju należą do ekipy koszerno-niemieckiej, wszystkie!!!

   1. 70% oligarchów w Rosji to Żydzi. I nie piszę tego bo jestem antysemitą, tylko dlatego że takie są fakty. Po upadku komuny, drukarnie dolarów w Washington D.C. chodziły na 3 zmiany. Żydzi po tej stronie żelaznej kurtyny wiedzieli że druga taka szansa się nie zdarzy aby przejąć za centy gospodarkę krajów socjalistycznych. Większość Rosjan żyje w biedzie, tylko garstka najagresywniejszych szefów mafii zostało miliarderami obok tych 70% Żydów.

    1. Noworosja=islam? 50% rosyjskich poborowych żołnierzy to wyznawcy islamu! w KNP, ONR, NOP i R.N są sługusy Rosji=V kolumna Moskwy a przede wszystkim KGB, chcą stworzyć tu marionetkowe Państwo Faszystowskie kontrolowane przez Putina i zastraszane przez pseudo kiboli! Nie dajcie się oszukać nacjonalistom, którzy głoszą hasła rasistowsko-ksenofobiczno-szowinistyczne i plują na USA i UE bo za nimi stoją Rosjanie!

     NP. kurwin jkm chce wystąpić z UE, wstąpić do ZBIRa (Związek Białorusi i Rosji), bawić się za kasę gazpromu w ruskiej ambasadzie, i chwalić terrorystów: „Unia Europejska to zwykła dzicz. Jak przyjdą tu muzułmanie, to przynajmniej zlikwidują VAT. Może spadnie trochę głów, ale na pewno nie będzie parad równości każdy obywatel powinien płacić podatek pogłówny 300 zł miesięcznie!

 3. – Nie bój się, nie zabraknie. To krajowa czysta.
  Ja, widzisz, przed wojną byłem komunista,

  Bo ja chciałem być kimś, bo ja byłem Żyd,
  A jak Żyd nie był kimś, to ten Żyd był nikt.

  Może stąd dla świata tyle z nas pożytku,
  Że bankierom i skrzypkom nie mówią – ty żydku!

  Ja bankierem nie byłem, ani wirtuozem,
  Wojnę w Rosji przeżyłem, oswoiłem się z mrozem

  I na własnych nogach przekroczyłem Bug
  Razem z Armią Czerwoną, jako Politruk.

  Ja byłem jak Mojżesz, niosłem Prawa Nowe,
  Na których się miało oprzeć Odbudowę.

  A potem mnie – lojalnego komunistę
  Przekwalifikowali na manikiurzystę.

  Ja kocham Mozarta, Bóg – to dla mnie Bach,
  A tam, gdzie pracowałem – tylko krew i strach.

  Spałem dobrze – przez ścianę słysząc ludzkie krzyki
  A usnąć nie mogłem przy dźwiękach muzyki.

  W następstwie Października tak zwanych „wydarzeń”
  Już nie byłem w Urzędzie, byłem dziennikarzem.

  Ja znałem języki, nie mnie uczyć jak
  Pisać wprost, to, co łatwiej można pisać wspak.

  Wtedy myśl się zrodziła – niechcący być może,
  Żem się z krajem tym związał – jak mogłem najgorzej.

  Za tę hańbę zasługi – Warszawa czy Kraków –
  Gomułka nam powiedział – Polska dla Polaków.

  Już nie dla przybłędów Pospolita Rzecz –
  Wiesław, jak Faraon, popędził nas precz.

  I szli profesorowie, uczeni, pisarze,
  Pracownicy Urzędu, szli i dziennikarze.

  W Tel-Awiwie właśnie, zza rogu, z rozpędu
  Wpadłem na byłego kolegę z Urzędu,

  I pod Ścianę Płaczu iść mi było wstyd –
  Czy ja komunista, czy Polak, czy Żyd?

  Nie umiałem jak on, chwały czerpać teraz,
  Z tego, że się z bankruta robi bohatera.

  Wyjechałem. Przeniosłem się tutaj, do Stanów.
  Mówią – czym jest komunizm – ucz Amerykanów.

  Powiedz im co wiesz, co na sumieniu masz,
  A odkupisz grzechy i odzyskasz twarz.

  A ja przecież nie umiem nawet ująć w słowa
  Jak wygląda to, com – niszcząc – budował.

  I tak sam sobie zgotowałem zgubę:
  Meloman – nie skrzypek, nie bankier – a ubek,

  Oficer polityczny – nie russkij gieroj.
  Ani Syjonista, ani też i goj!

  Jak ja powiem Jehowie – Za mną, Jahwe stań
  Z tą Polską związanym pępowiną hańb!

  1. Do groźnie wyglądającego incydentu doszło podczas wyborczej wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Łódzkiem. Tramwaj, którym prezydent jechał z Konstantynowa Łódzkiego do Lutomierska, wypadł z szyn – podaje TVP Info.Pojazd poruszał się po nieużywanych na co dzień torach, które prawdopodobnie nie były w najlepszym stanie. W pewnym momencie tramwaj wypadł z szyn i zarył przodem w podłoże. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

   Z kolei „Express Ilustrowany” podał, że przyczyną wykolejenia, do którego doszło tuż przed wjazdem do Lutomierska, było najechanie leciwego wagonu na kamień.

   Jak informuje TVP Info, po incydencie prezydent bez przeszkód wysiadł z pojazdu i nawet zrobił sobie zdjęcie z motorniczym. Obrócił też całą sprawę w żart mówiąc, że „niektórzy uznali by to za prowokację albo zamach”.

   Następnie prezydent przesiadł się do „bronkobusa” i udał się do Lutomierska, gdzie na rynku spotkał się z mieszkańcami miasta.

   Tuż po 14.00 na twitterowym profilu Bronisława Komorowskiego pojawiła się informacja:

   Jedziemy dalej. Była mała niespodzianka , ale wszyscy wyszli bez szwanku 🙂

   http://www.sfora.pl/polska/Komorowski-porzucil-bronkobus-na-rzecz-tramwaju-I-zle-na-tym-wyszedl-a77049#5830284

 4. http://pressmania.pl/?p=12932
  Zamach Stanu Komorowskiego. Orędzie nagrano przed zamachem smoleńskim? się jak to możliwe, że na oficjalnym portalu TVP Info orędzie do narodu wygłoszone przez Bronisława Komorowskiego po zamachu smoleńskim i zamordowaniu Prezydenta RP Śp. Prof. Lecha Kaczyńskiego zostało opublikowane już o 5:57 czyli na kilka godzin przed rzekomą katastrofą samolotu Tu-154M.?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.