Refleksje po spotkaniu z Ewą Stankiewicz.

Dwa lata temu, 10 kwietnia 2011, pojechałem w pierwszą rocznicę tragedii Smoleńskiej do Warszawy. Zamierzałem osobiście zobaczyć, jak dużo ludzi przybędzie na Krakowskie Przedmieście.
Byłem ciekaw, jak Polacy przeżywają pierwszy rok medialnego i rządowego fałszu? Jak odbierają kłamstwa i „wazelinę polityczną” lejącą się z „niebieskiego ekranu”?
Jak mocno dali ogłupić się masowym mediom i manipulatorom pokroju Michnika?

Ewa

Byłem zaskoczony tłumem trudnym do policzenia i uradowany, że jednak jest jeszcze sporo myślących Polaków, że nie wszystko stracone.
Idąc w Marszu Pamięci, usłyszałem jak pewien starszy Pan powiedział do swojej żony, – Jeżeli teraz Polacy się nie przebudzą, to Polska zniknie z mapy świata, a nasz naród przestanie istnieć. Powiedział to cicho, jakby się czegoś obawiał.

Tego dnia, a właściwie wieczoru, moją uwagę skupiła drobna kobietka z mikrofonem w ręku, która bez najmniejszej obawy w głosie, bez leku i z determinacją, krzyczała głośno bolesną prawdę na cały dziedziniec przed pałacem namiestnika!
Prawdę, której nigdy wcześniej nie usłyszałem, poza Krakowskim Przedmieściem.
Której nigdy wcześniej nie usłyszałem, poza namiotem Solidarnych2010.
Pomyślałem – Babka ma jaja.

Tą drobną kobietką, była Ewa Stankiewicz. Jeszcze wtedy nie wiedziałem kim była, co robiła, czym się wtedy zajmowała, ale wiedziałem, że robi kawał dobrej roboty. Już wtedy poczułem się zawstydzony – Jak ja, wyglądam przy niej? Dlaczego wokoło jest tylu facetów, ale żaden nie ma odwagi wziąć mikrofonu w swoje ręce i mówić głośno co myśli? Dlaczego nikt nie zaczyna działać?

Wtedy, na Krakowskim Przedmieściu zostałem „przebudzony” z Matrixa. Zostałem porażony przez Ewę i do dziś noszę w sobie cząstkę jej męstwa, którego teraz brakuje w naszym narodzie.
Dziś Ewę, nazwano Polską Joanną d’Arc – odważną narodową bohaterką, która nie boi się figurantów rządowych, która daje przykład innym swoimi czynami.

Żałuję, że pierwsze cele Solidarnych nie zostały zrealizowane, a bój o prawdę toczy się dalej.
Żałuję, że Solidarnymi targają wewnętrzne konflikty, które mocno osłabiają ten wspaniały, ogólnopolski ruch i sprowadzają go do lokalnego show.
Ogromny potencjał  ludzi, został zniweczony przez złe kierowanie, zniesmaczony wewnętrznymi konfliktami, zniechęcony brakiem wsparcia wśród najbliższych – odeszli ze stowarzyszenia.
Lecz nie możemy wszyscy dać za wygraną i poddać się. Musimy stawić czoła i walczyć tym, czym każdy potrafi najlepiej, – słowem,piórem, aparatem, kamerą. Nie musimy się stowarzyszać, by bronić Polski! Każda jednostka może dać z siebie bardzo dużo. Wystarczy chcieć i ruszyć tyłki sprzed telewizorów i komputerów. Zacznijcie działać, a serce i intuicja podpowiedzą wam, co jest dobre dla kraju.
Ukazujmy zepsucie systemu który nas niszczy. Piętnujmy robactwo które toczy Polskę, bo będzie taka jak powiedział starszy Pan do żony, – Jeżeli teraz Polacy się nie przebudzą, to Polska zniknie z mapy świata, a nasz naród przestanie istnieć.

Zapraszam do obejrzenia spotkania z Ewą, które zorganizował białostocki oddział Solidarnych.

Jacek Porosa

4 Replies to “Refleksje po spotkaniu z Ewą Stankiewicz.”

 1. Stop, stop…! Zastanawiam się dlaczego telewizja Republika uzyskała tak szybko miejsce na satelicie Polsatu.
  Ojciec Rydzyk prosi o zachowanie ostrożności, ponieważ Polsat użyczył tego miejsca i to za darmo.
  A jak wszystkim wiadomo, nikt nikomu nic darmo nie daje,dlatego bądźmy ostrożni!
  Nie podejrzewam Polsatu o bezinteresowną hojność.

  Pozdrawiam serdecznie

  1. Tv Republika otrzymała miejsce na satelicie od Polsatu nie za darmo (czytaj na wPolityce wypowiedź Sakiewicza) to po 1- sze.
   2. Ojciec Rydzyk także poprzez satelitę nad Uralem w Rosji transmituje programy telewizyjne Tv Trwam i radia Maryja na cały świat, co oczywiście jest zrozumiałe i żaden przytomny człowiek nie będzie robił z tego problemu.
   3. Gazeta Polska i Kluby nie walczą na niby o miejsce na Multiplexie dla tv Trwam, ale walczą także o wolność słowa.
   4.Tv Republika nie jest konkurencją dla tv Trwam jeśli chodzi o treści, ponieważ programy ojca Rydzyka są specyficzne.
   5. Wielu mądrych ludzi stanowiących Zarząd tv Republiki już na pewno wytropią tych wszystkich agentów co to chcą nas zniszczyć
   6. Lisów i Lizów różnej maści należy zapraszać jak najczęściej, bo wtedy poszerzy się krąg oglądających. Bardzo podobała mi się p. Dominika Wielowiejska jak się kompromitowała w rozmowie na temat katastrofy i tylko trzeba dać im mówić i nie przerywać Na koniec okazuje się że nic nie wiedzą, nie mają argumentów.
   7. Nie damy się podzielić choćby takich Piotrusiów i pelargonii znalazłoby się na tym portalu bardzo wielu.

 2. GP, niby walczą o TV TRWAM, a za plecami plują katolikom w twarz. Poczytajcie koniecznie link podany przez Pelargonię. Ojciec Tadeusz dobrze wie co mówi, Sakiewicz jest fałszywy, jak on może wspierać i chwalić Solorza – Żaka. Przecież to agent sowietów!
  Solidarni2010, też maja swojego „komunistę” w zarządzie. Dlaczego głośno o nim nie mówią?
  Proszę połączyć te wszystkie postacie i dodać słowo Moskwa = WSI. Agentura zawsze wsadzi kogoś na stanowisko zarządzającego, bo agenci wpływu mogą najlepiej, od środka, zepsuć każde zgrupowanie. Robią to bardzo skutecznie, co widać po solidarnych w całej Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.