stonogaWczoraj gościliśmy w Białymstoku Pana Zbyszka Stonogę. Spotkanie odbyło się w Hotelu Titanic, co mam nadzieje wieszczy szybkie zatonięcie obecnego rządu, a w szczególności lokalnych „układów”. Sala była zapełniona po brzegi, a miejsc siedzących zabrakło. Pan Zbyszek opowiadał o swoich przejściach i nie tylko.
Ekranizacja jego życiorysu pobiłaby oglądalnością „Układ zamknięty”.
Choć cisza wyborcza w wielu miejscach wypowiedzi „odbierała” mu głos, to i tak spotkanie było bardzo interesujące, a nieobecni niech żałują. Mam nadzieję że kolejny raz odwiedzając Białystok będziemy mogli usłyszeć więcej o lokalnym aparacie władzy, a Pan Zbyszek znajdzie czas na wywiad dla naszej NMP TV.

Poniżej krótki film ze spotkania, oraz przedruki z innych portali opisujące koszmar jaki przeżył Pan Zbyszek.

JP

„Fragmenty spotkania ze Zbigniewem Stonogą w Białymstoku”

Sprawa Zbigniewa Stonogi – sprawa krajowa powiązana z Rosją?

W ostatnich tygodniach głośno jest o panu Zbigniewie Stonodze – zamojskim przedsiębiorcy, który był przetrzymywany przez prawie dwa i pół roku w więzieniu bez wyroku i który wypowiedział wojnę całemu aparatowi III RP. Jak twierdzi, posiada dokumenty pogrążające czołowych polityków będących u władzy.

11. kwietnia tego roku na facebooku ruszył fanpage Pierydolę Fiskusa i Złodziei z Wiejskiej – Ruch Społeczny Zbigniewa Stonoga, który osiągnął już prawie 40 tys. „polubień”. Zbigniew Stonoga twierdzi, że posiada dowody pogrążające polityków. W serwisie Youtube opublikował wiele nagranych rozmów. W jednym z jego filmów pt. Oskarżam cz.1 Zbigniew Stonoga możemy usłyszeć o oskarżeniach wobec konkretnych polityków związanych z rządami Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Oskarżam Leszka Millera o to, że w roku 2001 i 2002, piastując urząd premiera Rzeczypospolitej Polskiej, przyjął korzyść od Józefa Jędrucha w wysokości siedmiu milionów czterystu tysięcy złotych. Oskarżam Aleksandra Kwaśniewskiego o to, że w czasie, kiedy był prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, przyjął korzyść majątkową od Józefa Jędrucha w kwocie trzy miliony sześćset tysięcy złotych. Oskarżam Jerzego Buzka, premiera Rzeczypospolitej Polskiej o to, że w latach 2000-2002 przyjął korzyść majątkową od Józefa Jędrucha w kwocie dwa miliony sto tysięcy złotych. – wylicza pan Zbigniew Stonoga.

Jednak w oskarżeniach pada także nazwisko polityka związanego z Platformą Obywatelską, przedtem z Kongresem Liberalno-Demokratycznym.

Oskarżam Pawła Piskorskiego o to, że w roku 2000 przyjął od Józefa Jędrucha korzyść majątkową w wysokości miliona dwustu tysięcy złotych. – mówi zamojski przedsiębiorca.

Ostatnie oskarżenie pada w kierunku Jarosława Kaczyńskiego. W odróżnieniu jednak od pozostałych nie jest to oskarżenie o przyjęcie korzyści majątkowej.

Oskarżam Jarosława Kaczyńskiego o to, że w czasie, kiedy pełnił funkcję premiera Rzeczypospolitej Polskiej i posiadał wszelkie narzędzia prawne do rozliczenia komunistów, którzy okradali ten kraj przez ostatnie kilkadziesiąt lat, nie uczynił tego. – powiedział walczący z III RP Zbigniew Stonoga.

Kim jest Józef Jędruch?

Józef Jędruch uznawany był za złote dziecko śląskiego biznesu. W wieku 24. lat w 1996 roku założył KFI Colloseum. Firma zajmowała się handlem samochodami, a potem.. polskimi hutami (sic!). Według ustaleń prokuratury pan Jędruch w tym czasie miał wyłudzić od państwowych firm energetycznych ponad 400 mln zł. W 2001 r. pojawiły się billboardy z jego podobizną w całym kraju. Zatrzymywany dwa razy, wychodził na wolność. W 2002 r. wyjechał z kraju i zaczął się ukrywać. Był ścigany przez CBŚ, ABW oraz Interpol, złapany został w Izraelu, gdzie starał się o obywatelstwo. Został deportowany i umieszczony w katowickim areszcie. Opuścił go w grudniu 2007 r. po wpłaceniu rekordowej kaucji 3. mln. zł! Kaucję uiściła 80-letnia Amerykanka. Po wyjściu na wolność, pan Jędruch założył Luksemburską Fundację Praw Człowieka, potem z listy Samoobrony startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Kiedy przed katowickim sądem dobiegał końca jego proces, złożył wniosek o wymierzenie kary w zawieszeniu. Twierdził, że jest dyplomatą i chroni go immunitet. Przedłożył paszport dyplomatyczny Republiki Gwinei oraz pełnomocnictwa do reprezentowania tego kraju na arenie międzynarodowej. Wynikało z nich, że biznesmen jest konsulem tego afrykańskiego państwa. MSZ stwierdziło jednak, że władze Republiki Gwinei nie akredytowały Jędrucha jako dyplomaty, a okoliczności wydania mu paszportu budzą wątpliwości. MSZ uznało więc, że w tej sytuacji Jędrucha nie chroni immunitet dyplomatyczny. Dzięki temu sąd dokończył proces i wydał wyrok.

Pan Jędruch w zeszłym roku został skazany na sześć lat więzienia oraz 720 tys. zł. grzywny. Ponadto jest zobowiązany do zapłaty Skarbowi Państwa 54 mln. zł. To najwyższa kara finansowa nałożona w historii śląskiego wymiaru sprawiedliwości. Zasądzona została za to, że biznesmen kierując KFI Colloseum, miał wyłudzić z państwowych firm energetycznych ponad 400 mln zł. W ocenie sędziów uczynił sobie z przestępstwa stałe źródło dochodu.

Biznesmen przesiedział w areszcie cztery i pół roku roku. Teraz poprosił sąd o warunkowe zwolnienie z wykonania reszty kary. Powołał się na to, że ma pracę, skończył płatną, prywatną uczelnię, robi doktorat z prawa (pracę doktorską obronił pod koniec marca), a jego syn ma depresję po śmierci babci i musi wraz z rodzicami brać udział w terapii psychologicznej. Sąd jednak odrzucił jego wniosek 21. maja.

Według filmu pana Zbigniewa Stonogi Oskarżam, pan Jędruch do dzisiaj ma udziały w spółkach ś. p. Aleksandra Gudzowatego. I tutaj pojawia się kolejny wątek – interesy Polski z Gazpromem.

czytaj dalej na http://parezja.pl/stonoga-zbigniew-pierydole-fiskusa/

Przeczytaj też:

Stonoga idzie na prezydenta!

Zbigniew Stonoga czyli wróg publiczny „układu zamkniętego” w Polsce

Zbigniew Stonoga najpierw „pierydolił fiskusa”, teraz walczy z rzecznikiem policji Mariuszem Sokołowskim. Dlaczego?