flaga-kir

„Naród, który nie zna swej historii
skazany jest na jej powtórne przeżycie”

PAMIĘTAJMY o lipcu 1943 na Wołyniu. O ludobójstwie na Kresach. Dlatego 11 lipca wywieszajmy w oknach i na balkonach „BIAŁO – CZERWONE” z kirem, a o 22:00 zapalajmy Światełka Pamięci.

Niech kir na „biało-czerwonej” i zapalone w naszych oknach „ŚWIATEŁKA PAMIĘCI” symbolizują naszą -POLAKÓW pamięć o blisko 200 tys. rodaków bestialsko zamordowanych przez OUN-UPA na Kresach II RP.

Koniecznie dołącz do akcji „Kir na Biało-Czerwonej” i „Światełko Pamięci”.

Na to, aby wziąć udział w TYM upamiętnieniu ofiar tragedii, wiele nie trzeba. Wystarczy flaga, czarna tasiemka i o 22:00 płonący znicz, świeca, lampa naftowa czy latarka wystawiona w oknie domu, na działce, w hotelu a nawet na polu namiotowym.

Umieść to wydarzenie na swojej osi czasu. Zaproś rodzinę, znajomych i sąsiadów ……, bo jesteśmy to winni ofiarom ludobójstwa. To nasz wobec tych ofiar obowiązek. I znak GODNYCH OBCHODÓW 70. Rocznicy Ludobójstwa.

Czekamy także 11 lipca w Warszawie na polską młodzież, która w takich chwilach nie zawodzi. Zapraszamy do udziału w milczącym Marszu Ocalałych z Ludobójstwa. Zabierzcie z sobą polskie flagi, emblematy kresowe, znaki i godła stowarzyszeń i regionów.

Prezydent i władze RP w 70. Rocznicę Ludobójstwa przyjęły „wygodną dla nich” pozycję strusia. Dlatego pokażmy przy tej smutnej okazji władzy, prezydentowi, kto tu jest SUWERENEM

To apel wrocławskiego pisarza rodem z Kresów – Stanisława Srokowskiego, do którego chcę dołączyć wraz z Wami.

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/17/wolyn-1943-miejsce-i-czas-pozogi-apel-stanislawa-srokowskiego