Wyniki frekwencji w referendum pokazały jak niedojrzałe mamy społeczeństwo. Obrona „sreber” lokalnych, leżała w interesie wszystkich mieszkańców Białegostoku. Podwyżki ciepła i podgrzania wody dotkną całe miasto, bez wyjątku. Lenistwo piknikowo-grillowe zrobiło swoje. Totalne olewanie wszystkiego to nasza specjalność?

Szukamy chętnych na nieudolną władzę.  Okazja! Tanio!

Szukamy chętnych na nieudolną władzę.
Okazja! Tanio!

Ważne jest tu i teraz, piwo przed nosem i włączony telewizor, a podwyżki? Kogo one obchodzą.
Prywatyzacja MPEC-u, to policzek dla społeczeństwa. Sprzedaż strategicznego przedsiębiorstwa w prywatne, obce ręce jest idiotyzmem, ale i wrogim działaniem. Dlaczego dochodzi do takich sytuacji, że sprzedawana jest „kura znosząca złote jaja?. Wytłumaczalne jest sprzedawanie przedsiębiorstw niedochodowych, ale nie tych przynoszących zyski!
Podam przykład: Czy ktoś widział młodego rolnika, który obejmuje po ojcu gospodarkę utrzymującą całą rodzinę i zaczyna od sprzedawania maszyn rolniczych? To takie proste porównanie do zachowania naszych władz, poczynając od tych w parlamencie, kończąc na tych lokalnych.
Gdyby czuli się Polakami, synami tej ziemi, zachowaliby „maszyny”, bez których „gospodarstwo” natychmiast upadnie, obróci się w ruinę! Czy nie można dostrzec tego gołym okiem? Czy gadające głowy z TV, aż tak mocno wyprały wam mózgi i wierzycie we wszystkie kłamstwa przez nich wypowiadane?
Widać po ich zachowaniu, że Polska to nie jest ich „gospodarstwo”, a działaniem pokazują, że nie zależy im na dobru ogółu, bo muszą służyć innemu panu – MAMONIE! Zachodnim lichwiarzom!

W skali kraju widać efekty prywatyzowania wszystkiego. Totalne bezrobocie jest tego pośrednim wynikiem.  Wmówiono wam, że sprywatyzowane zakłady będą działały lepiej, że będą przynosiły większe zyski. Tak to prawda, byłoby tak, gdyby oddawano je w Polskie ręce, ręce dobrych gospodarzy, patriotów, a nie jak zrobiono – w obce łapska wrogiego kapitału.

Obcym nie zależy na rozwijaniu przemysłu w Polsce i na bogaceniu się Polaków. Obcy mają swoich produktów w nadmiarze. Jedynym celem wykupienia konkurencji jest doprowadzanie Polskich przedsiębiorstw do upadku i zrobienia z nas konsumentów produktów zachodnich wytwarzanych za grosze w Chinach.  Mamy być odbiorcami zalewającego nas chłamu i tandety, która poprzedzona pięknymi reklamami, zalewa nasze domy.

Sieci zachodnich sklepów, marketów, galerii, są tego kolejnym przykładem. Wieloletnie zwolnienia z podatków sieci handlowych. Wyprowadzanie przez nich zysków z kraju, płace niewolnicze dla polskich pracowników, to tylko kilka z wielu przykładów.  IM nie zależy na inwestowaniu w Polsce, maja swoje kraje i swoje rodziny. Efektem tego, są produkty śmieciowe sprzedawane nam – mięsa, wędliny, sery, przerabiane tak, by waga była ogromna, ale zawartości już się nie liczy! Masła, mleka, śmietany, które nie pochodzą od krowy, ale z chemicznego laboratorium.  To są efekty prywatyzacji i braku kontroli nad zachodnią sitwą – oszustami sprzedającymi produkt z podłogi na najwyższych półkach.

MPEC sprywatyzowany, dołączy do grona zakładów „wysysanych” przez obcych. Nie będzie przynosił zysków dla mieszkańców, a obcym nie będzie zależało na rozbudowie i inwestowaniu w technologie, bo tu nie mieszkają, bo ich to nie dotyczy bezpośrednio. Dochody będą „wysysane”, aż do totalnego zniszczenia przedsiębiorstwa i taką ruinę dostaniecie wszyscy po latach, ale straconego kapitału i „zrabowanych” podwyżkami pieniędzy nikt wam nie zwróci.
Na koniec ciśnie się na usta przysłowie – „mądry Polak po szkodzie” – zawsze tak było, tylko, dlaczego za głupotę innych, zapłaci cząstka tych mądrych przed?

Jacek Porosa