MPEC – mądry Polak po szkodzie!

Wyniki frekwencji w referendum pokazały jak niedojrzałe mamy społeczeństwo. Obrona „sreber” lokalnych, leżała w interesie wszystkich mieszkańców Białegostoku. Podwyżki ciepła i podgrzania wody dotkną całe miasto, bez wyjątku. Lenistwo piknikowo-grillowe zrobiło swoje. Totalne olewanie wszystkiego to nasza specjalność?

Szukamy chętnych na nieudolną władzę. Okazja! Tanio!
Szukamy chętnych na nieudolną władzę.
Okazja! Tanio!

Ważne jest tu i teraz, piwo przed nosem i włączony telewizor, a podwyżki? Kogo one obchodzą.
Prywatyzacja MPEC-u, to policzek dla społeczeństwa. Sprzedaż strategicznego przedsiębiorstwa w prywatne, obce ręce jest idiotyzmem, ale i wrogim działaniem. Dlaczego dochodzi do takich sytuacji, że sprzedawana jest „kura znosząca złote jaja?. Wytłumaczalne jest sprzedawanie przedsiębiorstw niedochodowych, ale nie tych przynoszących zyski!
Podam przykład: Czy ktoś widział młodego rolnika, który obejmuje po ojcu gospodarkę utrzymującą całą rodzinę i zaczyna od sprzedawania maszyn rolniczych? To takie proste porównanie do zachowania naszych władz, poczynając od tych w parlamencie, kończąc na tych lokalnych.
Gdyby czuli się Polakami, synami tej ziemi, zachowaliby „maszyny”, bez których „gospodarstwo” natychmiast upadnie, obróci się w ruinę! Czy nie można dostrzec tego gołym okiem? Czy gadające głowy z TV, aż tak mocno wyprały wam mózgi i wierzycie we wszystkie kłamstwa przez nich wypowiadane?
Widać po ich zachowaniu, że Polska to nie jest ich „gospodarstwo”, a działaniem pokazują, że nie zależy im na dobru ogółu, bo muszą służyć innemu panu – MAMONIE! Zachodnim lichwiarzom!

W skali kraju widać efekty prywatyzowania wszystkiego. Totalne bezrobocie jest tego pośrednim wynikiem.  Wmówiono wam, że sprywatyzowane zakłady będą działały lepiej, że będą przynosiły większe zyski. Tak to prawda, byłoby tak, gdyby oddawano je w Polskie ręce, ręce dobrych gospodarzy, patriotów, a nie jak zrobiono – w obce łapska wrogiego kapitału.

Obcym nie zależy na rozwijaniu przemysłu w Polsce i na bogaceniu się Polaków. Obcy mają swoich produktów w nadmiarze. Jedynym celem wykupienia konkurencji jest doprowadzanie Polskich przedsiębiorstw do upadku i zrobienia z nas konsumentów produktów zachodnich wytwarzanych za grosze w Chinach.  Mamy być odbiorcami zalewającego nas chłamu i tandety, która poprzedzona pięknymi reklamami, zalewa nasze domy.

Sieci zachodnich sklepów, marketów, galerii, są tego kolejnym przykładem. Wieloletnie zwolnienia z podatków sieci handlowych. Wyprowadzanie przez nich zysków z kraju, płace niewolnicze dla polskich pracowników, to tylko kilka z wielu przykładów.  IM nie zależy na inwestowaniu w Polsce, maja swoje kraje i swoje rodziny. Efektem tego, są produkty śmieciowe sprzedawane nam – mięsa, wędliny, sery, przerabiane tak, by waga była ogromna, ale zawartości już się nie liczy! Masła, mleka, śmietany, które nie pochodzą od krowy, ale z chemicznego laboratorium.  To są efekty prywatyzacji i braku kontroli nad zachodnią sitwą – oszustami sprzedającymi produkt z podłogi na najwyższych półkach.

MPEC sprywatyzowany, dołączy do grona zakładów „wysysanych” przez obcych. Nie będzie przynosił zysków dla mieszkańców, a obcym nie będzie zależało na rozbudowie i inwestowaniu w technologie, bo tu nie mieszkają, bo ich to nie dotyczy bezpośrednio. Dochody będą „wysysane”, aż do totalnego zniszczenia przedsiębiorstwa i taką ruinę dostaniecie wszyscy po latach, ale straconego kapitału i „zrabowanych” podwyżkami pieniędzy nikt wam nie zwróci.
Na koniec ciśnie się na usta przysłowie – „mądry Polak po szkodzie” – zawsze tak było, tylko, dlaczego za głupotę innych, zapłaci cząstka tych mądrych przed?

Jacek Porosa

4 Replies to “MPEC – mądry Polak po szkodzie!”

 1. Wynik referendum w sprawie MPEC (frekwencja 26%) świadczy o POwiększającej się POrażce PO i że PIS/SLD nie jest w stanie samodzielnie przejąć władzy

  Wystarczyłoby jak doradzałem dodatkowe pytanie na kontrowersyjny temat np. likwidację straży wiejskiej, splagiatowane logo, klikanie w autobusach, kolej miejską w Białymstoku, podwyżki cen śmieci przez planowaną rakotwórczą spalarnię czy darmową komunikację miejska by frekwencja przekroczyła wymagane 30%

  Władze Białegostoku lekceważą głos mieszkańców w najważniejszych sprawach np.

  POdwyżki cen za śmieci, plany budowy na terenie miasta rakotwórczej spalarni śmieci (dalsze POdwyżki opłat o 600%)

  klikanie w autobusach=POdwyżki cen biletów,

  splagiatowane gejhomologo,

  likwidacja bazaru na Jurowieckiej,

  odebranie prawa do zabierania głosu przez mieszkańców na sesjach rady miasta,

  sesja rady Miasta dot. MPEC w sali tak małej by nie mogli w niej uczestniczyć zainteresowani widzowie i na która bali się przyjśc prezydent i wiceprezydenci

  „obwodnica” przez miasto (zabraknie pieniędzy na jej coroczne remonty jak wiadukty zaczną się rozlatywać po 3 letniej gwarancji jak ten na ul. Dąbrowskiego),

  afera z kampusem, brakiem odśnieżania itp itd

  Narasta rekordowe zadłużenie miasta z POwodu nieudanych inwestycji np. deficytowy stadion który miał być gotowy na Euro 2012.

  inne miasta jakoś lepiej wykorzystały szansę na środki z UE np. do Olsztyna (który zrezygnował ze spalarni śmieci i pieniędzy jak POliczył koszty jej eksploatacji=ropa wciąż drożeje) powrócą tramwaje gdy Białystok kupił rakotwórcze autobusy diesla zamiast na tańszy gaz CNG i zamęcza pasażerów klikaniem co ma stanowić chyba namiastkę metra:)?

  Białystok jest bodajże jedynym miastem wojewódzkim posiadającym tylko jeden środek komunikacji miejskiej. Tymczasem np. Niemczech nawet ok. 100 tysięczne miasta posiadają oprócz autobusów linie tramwajowe czy miejską kolej!

 2. Jestem rozczarowana i wstyd mi za tych mieszkańców Białegostoku, którzy nie poszli głosować w referendum.
  A potem będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy przyjdą rachunki za prąd wyższe o 200%.
  Wtedy im zaśpiewam: Miałeś, chamie, złoty róg, ostał ci się jeno sznur…

  Pozdrawiam serdecznie

 3. Świadkowie Jehowy to odosobniony problem, aczkolwiek skoro tak żyją, to powinni być pozbawiani wszelkich praw obywatelskich.
  Najgorszym bożkiem w tych czasach jest TV. Przesiadywanie przed pudłem, to sport narodowy, a jak jeszcze pokazują sport, to wychodzi sport do potęgi 🙂

 4. Wszystko jest prawdą.
  Sprzedaliśmy się z iście diabelską precyzją. Wczoraj spotkałam znajomą – świadek Jehowy – oni nie biorą udziału w żadnych głosowaniach. Programowo. Tym razem nie zdzierżyłam, tą znajomość zaliczam do byłych. Mam dosyć.
  Zresztą owa pani jest ustawicznie niezadowolona a to z prezesa spółdzielni, a to z cen zbyt wysokich ale żeby samej coś zadziałać – NIE!
  Pomyślmy chwilkę …to nie z tych, co grillują. Świadkowie Jehowy. Żyją wśród nas ale nic nigdy dla społeczności wśród której żyją nie wyświadczą. Brzydzą się polityką, nie służą w wojsku. Dobrze jeszcze, że nie każą utrzymywać się, że czasem pracują na siebie. Będą bulić za ciepło prywatnemu na równi z nami. To słaba pociecha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *